• Pohádka

Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

Já nevím. Já prostě nevím. Jsem z tohoto filmu dost rozčarovaná. Naprosto parádní průběh, u scény s výtahem a blížícím se zvonkem jsem málem přestala napětím dýchat. Atmosféra skvělá! Člověk měl pomalu pocit, že je tam s nimi a také se chce dostat ven. Ale pak ten konec? Místo aby napětí eskalovalo, tak došlo jen k jakémusi utlumení celého příběhu, jako by tvůrci nevěděli, jak to ukončit. Pořád jsem si říkala (kromě toho, že se k***a bojím), že musím dát pět hvězdiček. Najednou závěrečné titulky a já si říkám, jestli tři nejsou moc. Možná se někdy v budoucnu podívám znovu a budu to vnímat jinak. EDIT, O PÁR MINUT POZDĚJI: Musím uznat, že jsem byla trochu nesvá, když jsem si šla pak čistit zuby. No trochu... Trochu víc.

La La Land (2016)

Kvůli tomuhle byl takový povyk? Tohle má víc Globusů než Přelet? Proboha... Jsem asi blázen, ale Ema Stone mě opět nepřesvědčila o svém hereckém talentu. Na Ryana a jeho kostýmy se aspoň hezky kouká (za to je ta první hvězdička), ale z hlediska herectví se mi to také nějak nepozdávalo. Tanečky hezké, hudba ucházející (jazzové party kráááásné, za ty je druhá hvězdička), ale příběh nudný, nepřekvapující a ničím nevyčnívající. Třeba scéna v kině byla moc roztomilá, ale následující scéna ve hvězdárně (nebo co to vlastně bylo) ji svou trapností vyloženě zabila. Kdyby to aspoň nemělo dvě hodiny...

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Konečně! Konečně jsem měla možnost vidět tenhle film i já. 4D kino mě málem zruinovalo. Jako oddaný fanoušek Harryho Pottera jsem se nemohla dočkat, ale zároveň jsem se obávala, jak budou Fantastická zvířata vypadat. Ale výsledek mě nadchnul, je to úžasný film! Když jsem na plátně viděla logo Warner Bros a k tomu slyšela známé tóny potterovské znělky, oči se mi zalily slzami štěstí. Po pěti letech slyšet Accio, Petrificus Totalus nebo o hrabácích a kurolézech bylo kouzelné. Byla jsem také překvapená, že mě Eddie Redmayne trošku neštval, dokonce byl roztomilý. Když člověk odchází z kina s úsměvem (což možná působilo divně, byla jsem v kině poprvé sama), nemůže dát nic jiného než pět hvězdiček. A zamilovala jsem se do Mr Gravese. Dalších pokračování se obávám poměrně hodně, ale kdo ví, třeba budu zase překvapená.

Je to jen konec světa (2016)

Navzdory zdejší kritice se mi film moc líbil. Ano, dialogy byly místy zdlouhavé, ale to je Dolan. Soundtrack byl topový, každá písnička byla na správném místě. Sice mě štve, jak to skončilo, ale čtyři hvězdičky oprávněně. Zase jsem brečela. Pro mě do dnes neznámý Gaspard Ulliel zahrál skvěle. A co víc, je moc hezký :)) Dolanův Tom na farmě však stále zůstává nepřekonaný.

Kocour (2016)

Mizerný film a ještě nudný a smutný. Nazvala bych ho velkým zmatkem. Ale kočičky roztomilé!

Krok za krokem (1991) (seriál)

Tenhle seriál mě baví, ale některý věci mi tam obzvlášť, když na to koukám teď, dost vadí. Pominu to poučení na konci, které tu každý zmiňuje, ale strašně mi vadí to tabuizování sexu, jako by to měla být špatná věc. A nedejbože před svatbou. Když už se někdo opije (myslím, že to byla jen Dana), tak takovým stylem, že se svléká, se všema líbá a ráno je to tak drtivé probuzení, že se rychle musí vrátit domů. O cigaretách ani nemluvím, ani nevím, jestli tam někdo někde kouřil. Díl s marihuanou to samé, opět vyhnáno do extrému, kde týpek nepozná vlastní nohu. Dále mi vadí to úzkostlivé dodržování "mužských" a "ženských" rolí. Když Frank vidí, že Carol vydělala víc peněz než on, může se zbláznit. Nebo když po něm Carol chce, aby nějakou dobu zastával domácí práce kvůli otevření salónu, tak to také nemůže vydýchat a je mu úplně jedno, že jinak všedo té doby zastávala Carol a zvládala to. Ach ta Amerika. Ale samozřejmě musím i chválit, protože miluju Codyho, Danu i Franka navzdory předchozí kritice. Je to vtipný, hlášky tam jsou parádní, ráda se k tomu vracím. I když se vážně občas chytám za hlavu.

Hlídač č. 47 (2008)

Sice po osmi letech od vydání, ale to snad nevadí. Nejdřív začnu negativy pro změnu. Lucia Siposová je určitě jedním z nich. Místo, aby se člověk soustředil na smrt Doušeho, začne se po chvíli rozčilovat, proč to zahrála tak špatně. Václav Jiráček mě také neoslovil, něco mi v tom chybělo. Ani hudba se mi nepozdávala, zdála se mi místy příliš radostná navzdory pochmurnosti, kterou je prosáklý celý film. Přišla mi trochu nedomyšlená ta nikdy nekončící zima, časově to nesedělo, i když naprosto chápu její účel. Dostáváme se k pozitivům. Na pana Rodena tady bylo chvály dost, k té se nejde nepřidat. Na pana Dlouhého sice taky, ale k tomu se vyjádřit musím. Dokonce si říkám, zda mě neoslovil více než pan Roden. Ta úlisnost z něj přímo sálala, byl úžasný. Když mluvil o tom, že si chce taky užít jako ostatní lidé nebo tak, to mě chytilo za srdce. Skvěle zahráno. Musím se dostat i k předchozím filmovým zpracováním a doufám, že časem i ke knize Josefa Kopty.

Než jsem tě poznala (2016)

POZOR, MOŽNÁ JEMNÝ SPOILER. Nádhera. Úžasná a bláznivá slečna s krásným úsměvem a parádním stylem a muž, který má taky úžasný úsměv, sexy hluboký hlas a charisma jako prase. Bylo možné těm dvěma nepřát happilly ever after? Byli úžasní. Ještě suším slzy, ačkoliv to nebyl prvoplánový slaďák. A jako bonus mé dvě nejoblíbenější písně od Eda Sheerana. Celý soundtrack byl super. Nejradši bych si film pustila znovu s přáním, že tentokrát to dopadne jinak a já se dočkám svýho šťastnýho konce. Ale bohužel... Pět hvězdiček a některé z předních míst v mým top seznamu. EDIT, O 7 HODIN POZDĚJI: po dokoukání filmu jsem nemohla spát a pořád na něj musela myslet. Teď jsem se probudila a mám ho pořád v hlavě. Takhle by měl správný film fungovat. Strašně se mi líbilo, jak jí říkal příjmením (ještě s tím britským přízvukem), působilo to na mě o tolik důvěrněji. Za celý film si neřeknou, že se milují. Ale ono to vůbec nevadí, protože jejich pohledy a úsměvy hovoří za vše. Asi se na něj dnes podívám znovu. A zítra... A pozítří...

V zajetí démonů 2 (2016)

V průběhu jsem se bála, občas lekla, ale když to skončilo, zůstala jsem chvíli sedět a cítila možná trošku zklamání. Až příliš mi to připomínalo Insidious. Vím, že za vším stojí James Wan, ale to neznamená, že si filmy musí být natolik podobné. Musím přiznat, že ta jeptiška je fakt hnusná, ale když začne ječet, je spíše komická. A ta scéna se psem? Come on... Po jedničce jsem se bála jít domů, po dvojce ten problém nemám. Možná jsem od toho očekávala příliš právě kvůli velmi podařenému prvnímu dílu. Herecké výkony Wilsona i Farmigy hodnotím výborně, jsou oba neskuteční. Tři hvězdičky.

Bent (1997)

Bent je výborný. Jeden z těch, na které není vždy nálada. Ani nevím, která scéna mě dostala nejvíc. Pět hvězdiček bez mrknutí oka.