Lekce neslušného chování (2008)

Stejné jako anglická postaristokracie - příliš svázané. Ale místy z toho vykukuje solidní vtip nebo opravdové drama a s Colinem Firthem je to vlastně příjemné. Na nedělní odpoledne.

Legenda o sovích strážcích (2010)

Přesně tohle jsem od Sovích strážců čekal, tudíž jsem spokojen. Podle mě je jedno, na koho film cílí - je to prostě pohádkový příběh, šablona hadr, ale krásné prostředí, nádherná animace (asi jsem nic tak úžasného neviděl, jako když Soren prolétá vírem v bouři apod.) a mytologie, která je sice jen zlehounka naťuknutá, ale vtáhne. Stal jsem se dítětem, nedýchal, valil oči a vzdychal blahem. Snyder mě ani tentokrát nezklamal.

Já, padouch (2010)

Páně Daurio a Paul se tentokrát polepšili a po roztomilém, ale infantilním Hortonovi napsali vtipný příběh o charismatickém superpadouchovi, který zjistí, že má rád děti... Taky to je sice trochu dětské, někdy moralitky přebíjejí děj, ale je to vtipné, roztomilé a v čase svátků Vánočních se rád nechám dojmout:-)

Strážci vesmíru (1993) (seriál) odpad!

Nechápu, jak jsme si v dětství mohli hrát zároveň na Bodieho a Doyla a na Strážce vesmíru... Něco bylo špatně.

Do morku kosti (2010)

Pro člověka z hustě obydlené "západní" Evropy nepředstavitelný obraz nekompromisního a krutého amerického venkova. Někdy mimo naše chápaní, drsné a syrové, jindy příliš vláčné a nudné. Ale rozhodně zajímavý, profesionálně zvládnutý snímek.

Medvědí ostrovy (2010)

Zamrzlé moře, vítr, medvědi, soby, samohonka, mráz, vítr, postSSSR, zamrzlé moře, vítr, mráz. A vítr.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Někdy po dvou sériích jsem spolu s pěti hvězdičkami napsal: "Velmi povedená variace na sitcom á la Přátelé. Sympatičtí herci, skvělý humor a hlavně šikovní scenáristé!" Po několika dalších sériích jsem měl chuť přehodnotit tak na jednu, maximálně dvě. Teď jsem seriál dokoukal a zarovnávám na tři. Myslím, že průběh mého hodnocení přesně ilustruje kolísavou kvalitu HIMYM. Tedy od poměrně neotřelého seriálu se skvělým humorem a zajímavými postavami, přes nezajímavé a přehnané scenáristické onanie zaplněné nepřirozenými postavy s nesmyslným chováním, po vyzrálou, hořko-sladkou komedii ze (hodně nadsazeného) života "obyčejných" lidí. Zpětně asi budu hodnotit spíš pozitivně, nicméně s poznámkou, že to mohlo být podstatně lepší a o několik řad kratší. Na devět let prostě tenhle koncept nestačil a ukázalo se to po rozporuplně přijatém dvoudílném finále. V sitkomech se to popularitou a významem určitě zařadí někam na špičku, ale na kvalitu kusů, jako byli Přátelé nebo je Teorie velkého třesku HIMYM v žádném případě nemělo. Proto smířlivé tři hvězdičky, ale v rámci top ligy. True story.

Tron (1982)

V zajetí 8-bitu aneb deset odstínů šedé... Tenkrát asi jo, dneska už fakt ne. Ale na novou verzi se těším!

Obchod na korze (1965)

Syrové drama na téma židovství za války s úžasnými výkony Jozefa Kronera a Idy Kamińské, sugestvivní hudbou Zdeňka Lišky a zejména v závěru se strhující kamerou Vladimíra Novotného.