Jeho fotr, to je lotr! (2004)

Pokud by zde nebylo herecké obsazení jaké je tak by to bylo asi za ***. Jinak je to herecký koncert De Nira (ten je opravdu skvělý) Hofmanna, Streissand a Stillera. Možná oproti Fotr je lotr je dvojka trochu slabší ale zas to vynahrazují herci. A scéna se "synem" Stillera mě fakt dostala. JInak teď jsem viděl dabovanou verzi a dle mého se dabing Barbry Streissand nepovedl.

Síla srdce (2007)

Silný příběh, který je tady podáván formou (skoro až) dokumentárního filmu. Angelina tady předvácí civilní výkon ženy, která čeká co nakonec bude s jejím manželem. Působí velice přirozeně (žádná kráska jakou ji známe z jiných filmů). Velmi dobré byly výkony (pro mě neznámých) herců, kteří hráli místní Pákistance. Dále musím ocenit lokace filmu, kde se natáčelo - úplně mě to vtáhlo do dějě. Zajímavé byly pro Evropana používané policejní metody při výsleších podezřelých - ale v těchto zemích to je asi standart. Ještě že žiuju v ČR:-)

Fido (2006)

A tohle bylo jako co?:-) Kombinace zoufalých manželek, pohádky o tom jak malý kluk našel svého (nemrtvého) tátu/kamaráda a romantické komedie? Filmu se pravda nedá upřít originálnost námětu ale jinak mě to nudilo a ani rádoby komediální vsuvky mě nějak nerozesmály. Tohle bylo asi i na mě moc ulítlé:-) Raději si v tomto žánru pustím Bad taste nebo Braindead.

Hodiny (2002)

Tak včera (15.10.07) jsem film viděl už potřetí. Pravda, že se mi po každém dalším "podívání" líbí víc. Ale přesto tady mám problém se vcítit do pocitů hlavních hrdinek. Každopádně co se týče herectví - tady není co dodat. Všichni zúčastnění předvádí velmi dobré výkony. Jen ten příběh (lépe řečeno jeho převedení na plátno) mě nějak nedokázal úplně strhnout. Takže kvůli hereckým výkonům bych film hodnotil mezi 3-4.

Osudové selhání (2007)

Mám slabost pro špionážní tématiku, takže jsem váhal mezi *** a ****. Nakonec dávám *** z důvodu určitých scén, které mi nějak neseděly a působily dost školácky. Myslím, že kopírování cca 40MB (pokud jsem to dobře postřehl) dat u takové hi-tech organizace tak dlouho netrvá, dále, že by se agent nenechal přelstít manželkou a šel do auta pro nákup aby se ona mohla podívat na "podezřelé " video, apod. Pokud si toto odmyslíme tak přes svou komorní atmosféru byl film zábavný a držel si laťku napětí od počátku do konce. Herecky se mi líbil nejvíce Chris Cooper.

Marie Antoinetta (2006)

*** dávám hlavně za 1. polovinu filmu, 2. půlka už mi připadala o třídu horší. Asi to tak bylo myšleno, ale tady mě film chvílemi připomínal teenage komedii ze střední školy. Už vůbec jsem nepochopil moderní hudební doprovod k historickému filmu. Pozitivum filmu je hlavně obsazení Kirsten Dunst, a seznamování se s francouzkým dvorem v 1.polovině. Jinak co se týče historického pozadí, téměř nic jsem se nedozvěděl (ale to asi nebyl záměr tvůrců filmu).

Ring volný (2004)

Napoprvé se mi film líbíl víc, když jsem ho teď viděl podruhé pořád není špatný ale... Meg tady hraje trochu jinou roli, než v ostatních (většinou romantických) filmech a jde jí to tak napůl. Vypadá dobře v každém záběru (někdy to ale podle mě je spíš na škodu vzhledem k tomu v jakém prostředí se film odehrává. Taky Omar Epps mě nějak nevzal - prostě mi není moc sympatický, o herectví se v jeho případě nedá mluvit. Dobře natočené jsou souboje v ringu. Ale jinak jsem Meg fandil - holt v chlapském světe to neměla lehké:-)

Cokoliv (2003)

Standartní Allen, nic víc - nic míň. (podotýkám, že tohle nemyslím ve zlém-spíš naopak) Příjemným překvapením je "prcičkový" Biggs, který se mi líbil (připadal mi herectvím jako mladý Allen). Doposavad jsem si ho moc nedovedl představit ve vážnější roli. Zklamáním je na druhou stranu Christina, od které jsem naopak čekal víc. Jinak "ukecanější" film od Allena už jsem dlouho neviděl-1,5 h konverzací (k tomu ne stupidních) - to zaslouží uznání. Navíc perly typu "řekl mi, že Auschwitz byl nějaký cirkus" nebo "urazil mou víru; ty jsi ale přece ateista" apod mě dostaly.

Hvězdný prach (2007)

Pěkná romantická pohádka (nejen) pro dospělé. Film má spád, romantika je tady dávkována přijatelným způsobem a nevyzní trapně. Dále se mi líbilo, že film se nesnaží nějak moralizovat a často jsou scény odlehčený suchým angl.humorem, což mi trochu připomíná LOTRa. Skvělí jsou tady De Niro (v roli "tvrdého" piráta) a perfektně proměněná M. Pfeiffer. Tito dva herci mě bavili nejvíc, na rozdíl od hlavních hrdinů, kteří byli spíše klišovití (ale jejich role pravda nedovolily moc experimentovat). Přesto, že se jedná o fantasy příběh, působil na mě reálným dojmem - tvůrci tady v akčních scénách moc nepřehání, což je dobře. Taky mě potěšilo pár drsnějších scén, které už pro ty nejměnší moc nejsou:-)

Proti zdi (2004)

Zajímavá sonda do života tureckých přistěhovalců v Německu. Pro mě je ale těžké se do chování hrdinů vcítit. Možná proto mě film zas tak neoslovil. Navíc mi připadá, že se Němci začínají trochu opakovat s náměty. Taky se mi zdá, že postavy mohly být více prokresleny. Např. se tvůrci mohli více zabývat důvody proč se oba hrdinové (před tím, než se poznali) chtěli zabít. Připadá mi, že začátek byl točen "z rychlíku" a pak se to nějak zpomalilo. Pro mě nejzajímavější byly proměny hlavní hrdinky - ať už duševní nebo co se týče vzhledu. Podle mě herecký talent. Dalším plusem jsou některé scény, které jsou točeny dost reálně a drsně (sex, rvačky, sebevražda).