Roming (2007)

U tohot filmu si stačí pustit trailer - více humorných situací již ve filmu není. ** dávám za herecké obsazení. Polívka je tady skvělý, Labuda už trochu zklamal. Jinak mě tady zhola nic neoslovilo - děj je podle mě příšerný, dále absolutně přitažené za vlasy mi připadá vzplanutí hl. hrdiny do cikánské nevěsty. Pro mě asi nejhorší český film roku co jsem viděl.

Smrti napospas (2006)

Uvažoval jsem nad **** nebo ***** ale nějak jsem nenašel na filmu slabinu:-) takže dávám *****. Po dlouhé době jsem měl u filmu mrazení v zádech. V tom baráku bych nezůstal ani minutu:-). Film má spád od začátku do konce, nenudí, herci (na tento žánr) hrají velmi dobře (Roden pravda asi ani špatně hrát neumí a ženská hrdinka mu zdárně sekunduje), dialogy nejsou trapné a zápletka je taky zajímavá, navíc i prostředí (chaloupka v lese:-)) má pěkně temnou atmosféru. Hodně se mi líbila scéna "vracení se domu do původního stavu" a také konec byl vcelku masíčko (prasata, likvidace dětí). Myslím, že na rozdíl o některých hororů by si tento zasloužil uvedení v kinech. Pro mě je to jasný Ačkový film. Jinak mě opět Španělé přesvědčili, že točit filmy tohoto typu umí.

Uneseni (2006)

Ale jo, dobré bečko. Má to vcelku spád, napětí, atmosféru. Herci jsou sice strašní ale o to v těchto filmech nejde. Líbily se mi masky (hlavně "rozpadlý" Cody nakonec) i ten mimozemšťan nebyl špatný.

Solaris (2002)

Předesílám, že jsem nečetl předlohu (ale brzy to napravím:-)) takže film z tohoto pohledu nemůžu hodnotit. Každopádně se mi líbila jeho atmosféra a víceméně po celou dobu jsem byl napnutý kam "to" povede. Proto pro mě byl konec trochu zklamání. Jinak musím ocenit, že mě film bavil i přes to, že se odehrává v podstatě pořád na stejném místě a pouze ve čtyřech lidech. Klasická sci-fi to sice není ale na mě z filmu dýchla atmosféra "jakoby z jiného světa" takže z tohoto pohledu by film mohl uspokojit i fanoušky (inteligentní) sci-fi.

Denní hlídka (2006)

Tak to byl maglajs. Moc jsem nepochopil o co ve filmu šlo. Noční hlídka se mi líbila ale tohle pokračování snad nemysleli vážně. CHvílemi jsem nevěděl jestli se dívám na romantický film nebo komedii. Navíc v ději jsem se ztrácel. Jediné, co se mi zde líbilo byly vizuální efekty. Napadá mě, jestli tvůrci (po úspěchu Noční hlídky) nevypili moc vodky, když točili pokračování:-)

V řetězech (2006)

Zajímavý námět, dobří herci (zvlášť Christina), ale jinak mi postavy připadaly nějak nedotažené. Hlavně role J.Timberlaka. Dále musím ocenit hudbu, která se opravdu k filmu hodila, vizáž S.L.Jacksona a obecně prostředí, do kterého byl příběh zasazen.

Zbouchnutá (2007)

Asi se budu lišit od ostatních uživatelů ale mě film nějak nenadchl. V recenzích psali, že se jedná o "drsnou" komedii - nevím mi to tak nepřipadalo. Jestli se však "drsnost" hodnotí podle frekvence použití slova f**k - ta ano. Jinak mi film nepřipadal nějak vyjímečný . Za *** dávám jen díky povedenému začátku, kde jsem se i zasmál (hlavně gagům v podání mužského osazenstva), ale pak se zde začal zdlouhavě řešit vztah ústřední dvojice, což trvalo asi 1,5 hodiny s vyústěním do klasického happy endu kdy došlo k "nápravě" nespolehlivého jedince. Tato část filmu mě nudila a navíc mi scény a dialogy připadal klišovité jak z červené knihovny (mimo použití v/u "f**k":-)).

Resident Evil: Zánik (2007)

O třídu lepší než Apocalypse. Na nic si nehraje - příjemný akční horor, který mě po celou dobu bavil. Navíc "odrůda" zombie mě v hororech bere asi nejvíc:-) Hlavní pozitiva jsou použité exteriéry a nemrtvá zvířata (těch klidně mohlo být víc:-)). Taky zápletka je vcelku zajímavá. Zato "mutant" na konci už být nemusel.

Temné lesy (2003)

Byl jsem příjemně překvapen. Skvělá atmosféra - už dlouho jsem se u filmu tak nebál. Stan u jezera mě dostal, a konec v noci v lese byl super. Tohle bych opravdu zažít nechtěl:-). Také herci byli "reální" - žádné přehrávání. Po celou dobu jsem byl v napětí a říkal si - kdo za tím vším je? Fakt dobře odvedená práce.

Zná ji jako svý boty (2005)

Slibný začátek vystřídala po cca 30 min (tj. odstěhování se Cameron Diaz) nuda. Nevím proč byl film "natažen" na podle mě zbytečných 130 min. Jinak o komedii se tady snad ani nedá mluvit, o dramatu - možná ale s otazníkem. Mě film připadla jako romantika (její inteligentnější forma) s občasnými prvky dramatu. Pro mě bylo zajímavé sledovat přeměnu Cameron Diaz ze své klasické role povrchní, nespolehlivé "blondýnky" na člověka, který se začíná zajímat i o lidi kolem sebe (navíc ji to v každém záběru sluší:-)). Zato postava její sestry mi připadá zvláštní - hlavně její vyrovnání se se zradou sestry trvá nějak dlouho. A konec - tady je na mě až moc "přeromantizováno":-)