Vratné lahve (2007)

Asi svěrákovým filmům nerozumím (výjimkou je Jízda a Obecná škola). I tento film mi nepřipadá něčím zvlášť zajímavý. Svěrák tady hraje stejně jako vždy, Budař jakbysmet, Macháček mi taky připadá takový nijaký. Potěšila mě Vilhelmová a Kolářová. Jinak vyloženě mimo mi připadá scéna "pád z kola" i jinými oslavované "nasazování dveří". Dobří jsou cimrmani v parku, úvod ve škole a Svěrák v roli messengera. Takže pro mě to je průměrný film - ale jak vidím většině se líbí. Jak jsem řekl Svěrák mi prostě nesedí.

Interview (2007)

Nevím přesně co, ale něco mi tady prostě chybělo. Začátek v restauraci - OK, v bytě se mi zdá, že se určité situace nějak opakují (Buscemi x-krát "odchází", pak se zas "vrací"). Na druhou stranu je pravda, že mě herci skoro celou dobu bavili - utáhnout film ve dvou není sranda. Takže díky hereckým výkonům (Buscemi je snad dobrý vždy, Miller má taky podle mě před sebou nadějnou budoucnost, navíc je fakt pěkná:-)) a taky díky mé přítelkyni (které se film líbil víc než mi) dávám silnou ***.

Závan smrti (2007)

Film si po celou dobu drží vcelku slušnou atmosféru. Zpočátku člověk neví kam se bude vyvíjet. Jestli nebezpečí hrozí od spolujezdce nebo zvenku. Pokud si odmyslíme některé "překlepy" jako, že světla v autě svítí nějak moc dlouho - to by asi baterka nedala - nebo že po skoro celonočním sezení v autě při -30 stupních je někdo pak schopen vyšplhat na telef.vedení - dá se říct, že se jedná o slušný film na pomezí hororu a thrilleru jak s realnou zápletkou tak s trochou nadpřirozena.

Vdáš se, a basta! (2007)

U tohoto filmu jsem měl trochu problém vydržet do závěrečných titulků. Prvních cca 30 min ještě šlo ale pak už to byla "limonáda" jak vystřižená ze špatné červené knihovny. Zajímalo by mě na jakou cílovou skupinu byl tento film dělán. Vše tady je upjaté, ženské oblečené v šatičkách jak do nedělního kostela, chlapi jakbysmet. Postava kluka je protivná. Herectví veskrze žádné. Nejvíc mě bavil pes:-)

Edith Piaf (2007)

Líp než na *** mi to nevychází. Možná, kdyby film byl cca o 30-45 min kratší bylo by hodnocení lepší. Líbilo se mi ztvárnění dětství Piaf, pak její "konec". Někdy však film ztrácel spád a věnoval se hlavně citovému životu Edith. Toho mohlo být dle mého nározu míň. JInak Marion Cotillard byla skvělá. Lepší (tedy alespoň pro mě ) by bylo zařazení více historický faktů.

Jurský park 3 (2001)

Tento díl, už byl podle mě zbytečný - kažpodádně co se týká zápletky. Větší klišé už snad ani není - vše jede podle klasické šablony. Rodinka k sobě najde cestu, mladý archeolog udělá chybu, ten starší se na něj zlobí a nakonec lituje toho co mu řekl. Dávám za *** kvůli dinosaurům, na "ještěrky" jsem totiž zatížen. Navíc scény s nimi mají pořád svou kvalitu. Nemůžu se ale ubránit pocitu, že pokud by se v této sérii "přitvrdilo" mohla to být fakt super trilogie. Ale to by asi zejména v USA nepřekousli - jo tržby jsou tržby.

Dlouhý víkend (2005)

Předvídatelná obyčejná komedie, ktará se hodí spíš za kulisu k nějaké činnosti než k bedlivému sledování. Je zde plno gagů založených na různých tělesných zvucích, které již dnes moc nepřekvapí. Nic originálního jsem tady nenašel. Taky záběry na zvířata v různých sexuálních a jiných "chutných" situacích po nějaké době nudí. Pozitivum pro chlapy je velké množství pěkných ženských:-)

Baba na zabití (2003)

Slušně jsem se pobavil. Myslím, že tahle komedie si drží laťku po celou dobu trvání, nejsou tady hluchá místa. A "baba" je fakt skvělá.

Tajemná vražda (2005)

Námět špatný není - je zde plno zvratů ale přesto mě to nějak nevzalo. Herci mi taky nepřipadali moc přesvědčiví. Chybělo mi tady větší podkreslení postav, abych se s nimi ztotožnil.Taky těch postelových scén mohlo být míň. Kdyby takový materiál dostal režisér typu M.Manna nebo T.Scotta byla by to asi bomba.

Kdo je tady ředitel? (2006)

*** s odřenýma ušima. Námět je dobrý, ale na mě to chvílemi byl nepochopitelný chaos. Dobrá postava byla slečna od kopírky a agresivní Gorm. Musím uznat, že je tady pár dobrých gagů - ale to je tak vše.