Lights Out (2013)

Solidní hororová jednohubka.

Můžu dál? (2018)

Myšlenka nebyla úplně špatná. ALE první věc - herecké výkony. Hlavní hrdina mile překvapil, byl svým způsobem i poměrně sympatický ale slečna mě vytáčela od začátku do konce. Nevím jestli to byl scénaristickej účel, ale její scénář i hereckej výkon způsobil dost otravnou atmosféru celýho filmu. Zaplať pán Bůh, že to mezi nima nedopadlo. "Šéf konkurzu" taky stál za to, když z 5 metrů není schopnej hovořit sám za sebe a vše musí jeho poskok "mikrofon" vysílat vlastními slovy. Technicky to taky nebylo nejlepší. Pokud se vrátím k hlavnímu představiteli, jeho "Shakespearovinu" si taky tvůrci mohli odpustit, nemůžu si pomoct ale zrovna tady to bylo dost trapný. Je hezký, že hrdina našel kousek chybějícího srdíčka ale k čemu to je, když ho skutečná láska (opět?) zklamala. Šlo to jako celek udělat lépe. Příště prosím partnerku, kterou by divák hlavnímu hrdinovi přál.

Babadook: Rozprávka pre Maxa Bradleyho (2018) (studentský film)

Opět další film vysoce kvalitní technicky ale opět se musím opakovat, technika není všechno. Zbytek byl naprostý průměr, strašidlo či hororová postava v místnosti s dítětem je snad klišé číslo 1 a podobných námětů tu už byla hromada. Větší originalita by takovému potenciálu slušela mnohem více.

Za dveřmi (2018) (amatérský film)

Parádní atmosféra, herecký výkony bavily, ve finále celkem zajímavej nápad a rozhodně zasloužený adept nejlepšího/malého filmu na FFČV v Českých Budějovicích. Možná by to nebylo špatné trochu přidat hororových prvků, trošku to rozvést (upřímně mě zajímalo co by se s hrdinou stalo dál až by se jeho já vydalo ven, rozplynul se?), na druhou stranu v jednoduchosti je krása. Fandím tvůrcům do budoucna.

Slayer (2018)

TAK tohle bylo něco, co mě ze židle rozhodně zvedlo. Byť film v podstatě nemá příběh tak svůj účel to splnilo na jedničku. Náramně jsem se bavil od začátku do konce, choreografie společně se zpracováním naprosto famozní a atmosférické kostýmy to celé jen podtrhly. Přišlo mi to silně inspirované "Od soumraku do úsvitu" což ale rozhodně není špatně. Vytknul bych jedinou věc, lehce otevřený konec s pocitem "hlavní hrdina prohrál". Jelikož se mu povedlo jich sejmout desítky, tak by ten celý souboj neskutečně podtrhlo rychlé zastřelení zbývajícího upíra a hláškou ve stylu Arnolda a odchod ze záběru. Za mě jeden z nejlepších snímků na FFČV.

Stalker (2017)

Dost klišé nápad i provedení, byť atmosférická a perfektní lokace s dobrými hereckými výkony. Svůj účel to sice plní ale příště by to chtělo víc než jen natočit nápad, který už tu byl několikrát (na mě osobně to působilo jako naprostá kopírka hry Heavy Rain, jen bez akční pasáže).

Prohibitoria (2017) (studentský film)

Naprosto perfektní. Není co vytknout a tomuto projektu jsem přál vítězství na FFČV v Českých Budějovicích. Atmosféra by se dala krájet, herecky i technicky perfektní, velmi depresivní nádech filmu a hlavně závěr.. Myšlenka i atmosféra totality je znázorněná neuvěřitelně. Opravdu špičková, precizní práce na které by bylo nemístné něco kritizovat.

Houslová odyssea (2017) (studentský film)

První dojem není vše. Byť technická úroveň je na vysoké úrovni, tak to je asi jediné co se dá pochválit. Hlavní hrdina byl špatně a nesympaticky zahraný, příběh slabota, štvaly mě záběry "first person" záběry, tedy pohledy do kamery (dost to kazilo profesionalitu, origininálním prvkem bych to určitě nenazval) a bylo to i poměrně nezáživný. Věřím, že s takový štábem a možnostmi můžou studenti dokázat mnohem více.

Výprodej (2017) (amatérský film)

Místama zábavný ale občas taky otravný a velmi přehnaný short. Jak už bylo zmíněno - provedení poměrně slabý, technicky to taky nebylo úplně nejlepší, nicméně námět určitě špatný nebyl (byť opačné pohlaví může i urazit). Konec mile překvapil ale výsledek mohl fungovat lépe.

O zlatém dešti (2017)

Byť velmi pěkně zpracovaný a parádně nadabovaný, tak příběh dost dost pokulhával (non stop pršící bohatství??). Nic co by diváka zvedlo ze židle a motivovalo si pustit znovu. Ve výsledku zkrátka jednohubka - nebylo to špatné, ale nenadchlo.