Muž, který sázel stromy (1987)

Nádherný příběh. Animace může někomu přijít jednoduší, zastaralá, nebo bůh ví co, ale za mě absolutně ideální až snová, kdy to celé působí jako nějaký nádherný sen, ze kterého se pak probudíte, PROBUDÍTE, a máte úplně nový pohled na život a na věci, někdy i prosté, které můžou změnit naprosto vše. Díky za to.

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Nejlepší díl? Ano. Aspoň pro mě.:) Jednička je jednička já vím...Dvojka slabší ano..Když si chci dát Ice Age, tak sáhnu výhradně po 3. dílu a to hned z několika důvodů. Líbí se mi nápad pokračovat v tajemném dinousauřím světě, který se celou dobu schovává pod ledem. Líbí se mi tempo filmu a líbí se mi "akční" pasáže s Buckem. A teď to hlavní, líbí se mi Buck. Za mě jedna z nejlepších animovaných postav vůbec. Kdyby se partička okolo Mannyho potloukala světem dinousaurů sama, byl by to jen další průměrný díl. Právě Buck je za mě stěžejní a celou tuhle jízdu neskutečně táhne. Od první chvíle jasně vládne celému filmu a prostě si vás získá. Mě teda určitě. Krom toho, že je střelenej a vlastně trošku blázen, tak je to hrdina tamního světa, kterej přežívá mezi dinousaury a jak to tak bývá, každej hrdina mývá svýho uhlavího nepřítele. Kdo jiný ve světě dinousarů by to mohl být než ten nejnebezpčnější z nich. A tvůrcům se opravdu povedl, protože měl koule! Rudy! Klidně bych si dal nějakej animák jen s Buckem, protože ho chci prostě víc. Samozřejmě i zbytek party je super, ale v tomhle díle je Buck prostě oživil a já jsem naprosto spokojenej. Troška smutku na konci, když se Buck nakonec vrátí zpět do svého světa místo aby zůstal s Mannyho partou. Ale co.. možná, že je to tak i lepší. Buck je prostě Buck.

Jurský svět: Zánik říše (2018)

Dávám 3 hvězdičky, ale musím říct, že jsou to rozhodně silnější 3. Za mě to nedopadlo, tak špatně, jak to ukazuje hodnocení. Já se bavil a bavil jsem se velmi příjemně. Chris Pratt už si v klidu stavěl svojí chatičku, když v tom...No jo a vítej zpátky! Úvodní scéna s T-Rexem, kterej nakonec žebřík spuštěnej z helikoptéry překousne a na to vyskočí z moře asi 5x větší potvora a sežere toho chlápka, kterej už se raduje, že přežil T-Rexe? Wow. Já mám celkem respekt z mořských potvor a když vidím něco tak obřího, celkem mě zamrazí a to se přesně stalo u týhle úvodní scény. A Dost o tom. Bylo to něco jínýho než první díl, ale prostě nějak to šlapalo. Líbilo se mi finále v obřím sídle, kde super dinosaurus lovil dvojici hlavních hrdinů a samozřejmě tu malou holčičku. Tam to bylo místy opravdu hodně napjatý a za to chválím. Nic převratnýho, ale špatný to taky není!

Jurský svět (2015)

Tak nějak jsem se bál, co nový výlet do světa dinosaurů přinese a ono ejhle. Musím se přiznat, že Jurský park se Samem Neilem jsem neviděl snad od mých deseti, ale i tak si pamatuju s jakým úžasem jsem na to kdysi koukal. No, i tak si ho co nejdříve znovu připomenu. Teď zpátky k Jurassic Wolrd. Pratt jako náhrada za Neila nad moje očekávání, a i když nemusí sednout úplně každýmu, tak za mě je to sympaťák, kterej mi ve světě dinousarů opravdu sednul. Vlastně mi sedlo tak nějak víceméně všechno a nad moje očekávání se prostě jednalo o velmi příjemnej blockbuster a nástupce Jurassic Parku. Všechna čest.

Coco (2017)

Určitě jeden z nejlepších animáků, které jsem viděl. Krásný příběh zasazený do mexické kultury a dne mrtvých, tedy Día de los Muertos mi opravdu sedl, jako už dlouho nic ze světa animáků. Vizuálně naprosto fantastické a na konci hezky dojemné. Lehněte si večer do postele, pusťte si Coco a nechte se unášet skvělou atmosférou, kterou tenhle animák prostě má.

Plážový povaleč (2019)

Matthew v roli básníka Moondoga, kterej nedělá takřka nic jiného než pije, hulí, šoustá a prostě se jen tak fláká životem? Yes, tak přesně to jsem musel vidět! Neuvěřitelně oddychový film. A i když za pár dní na ten film vlastně zapomenete, tak v ten moment, kdy odcházíte z kina, jste pěkně pozitivně nakoplý, no ne?:))

Californication (2007) (seriál)

Vše důležité už tady bylo napsáno a já bych chtěl jen za sebe napsat, že Hank zůstane už asi navždy mojí nejoblíbenější postavou a Californication mým top seriálem. Jak zde psala Galadriel seriál si drží kvalitu po celých 7 sérií a těžko bych vybíral, která byla nejlepší. Zkrátka každá má něco. A jak psal Isherwood, za dialogy bych Kapinosovi líbal nohy. Ještě bych chtěl dodat, že kromě Hanka dával seriálu neskutečnou šťávu i Runkl, protože jeho úlety...to se musí vidět. Díky za tenhle skvost všem, co se na něm podíleli. Jo a poslední dostatek. Jsem neskutečně rád, že poslední epizoda byla zakončená Rocketmanen stejně jako byla zakončená úplně první epizoda seriálu. :))

Sám doma (1990)

Dětství, vánoce, Kevin, Mokrý banditi Marv a Harry, šílené pasti a neuvěřitelná zábava když na ně dojde. Tahle dvojice prostě baví, je správně vyvážená a ukazuje nám, co všechno je člověk schopný přežít, když si jde za svým cílem doslova přes všechny překážky. :DD Marva mám přesto o něco radši, hlavně kvůli těm jeho nezapomenutelným "fejsům". Nicméně oba jsou super a nefungoval by jeden bez druhého. A abych nezapomněl na Kevina, bez něj by nefungovalo celé kouzlo filmu. HARRY!! JDU DO BARÁKU!!

Maximální limit (2005)

No co si budem, taky si rád vsadím takže film o sázení v hlavních rolích s McCnougheym a Al Pacinem byl pro mě povinností. Krásná ukázka toho, jak snové to může jeden moment být a jak rychle se dá spadnout opět na dno. Sázení je prostě loterie a ať sportu rozumíte jak chcete, tak hráčům/sportovcům do hlav nevidíte a někdy i tutovka v nehratelném kurzu 1.05 může nevyjít, tak to je. Rychlý postup za úspěchem jsem s Brandonem plně prožíval a těšil se z jeho přesných tipů. Připomnělo mi to i pár mých světlých chvil, ovšem v podstatně nižší peněžní kategorii. Al Pacino je zde excelentní a scény, kdy hraje infarkt nebo vezme Brandona na odvykací sezení sázkařů za účelem dostat z něj slovíčko "fuck" jsou brilantní. Rozhodně za zmínku stojí i část, kdy se Brandon učí prodávat svoje tipy a nesmí přestat dokud vše nevypiplá do puntíku. A i poté mu Al Pacino sdělí, že je to jen začátek. No já bych si od sebevědomého Brandona na vrcholu rozhodně nechal milerád poradit.:)

MasterChef (2010) (pořad)

Hodnotím po zhlédnutí 5. série. Masterchefa řadím mezi moje top pořady. Skvělý porotci v čele s legendou Gordonem Ramseym! I Grahama Elliota a Joa Bastianiche jsem si ale velmi rychle oblíbil a každý mě baví něčím jiným. Troufám si říct, že i díky tomuto pořadu jsem více propadl do světa gastronomie a zajímá mě čím dál víc. Co se týče jiných pořadů Gordona, tak mě nijak extra nechytily zatím, ale asi to je i tím, že zatím jsem pohlcen masterchefem a nechci se pouštět do ničeho jinýho. Každý kdo má rád dobré jídlo nebo jen samotného Gordona, neměl by váhat.:)) Ovšem někdy hláškově zaválí i Joe s jeho poker facem a to jsou pak věci.