Sedmé nebe (1996) (seriál)

Čím více dílů vidíte, tím jde hodnocení dolů. A je docela možné, že se mé hodnocení zasekne na jedné hvězdičce, protože sestra si to nahrává. Každopádně tu jednu dávám jen za Jessicu Biel.. Já mám pro ní velkou slabost.. :-) K datu 29.9.08 Snižuju na tu "slibovanou" jednu hvězdičku. Protože, aby v každém díle řešili válku v Iráku a že je to správné a tak podobně.. to ne..

Pakárna (2006) (seriál)

Ředitel Hnízdo: Vyslala mě zde organizace pro podporu primitivních státu ve střední Evropě. V našich končinách velice povedené, ale přesto nejde o žádné veledílo. Přesto, když vidím jak je to tu podhodnoceno, přidám plný počet.

Ztraceni (2004) (seriál)

1. Série: Jednoduše geniální. Nejdříve se řeší hlavně otázky typu „Kdy nás najdou? Co budeme jíst a pít?“, poté, když je o to postaráno se příběh posouvá dále. Vzájemné oťukávání, a hlavně flashbacky všech, kteří zůstali naživu, jsou vážně povedené. Začíná i tajemno ostrova ale v přijatelné míře. Jasných 100 %. 2. Série: Tady se spíše jedná o ty, kteří byli vzadu v letadle. Ale přesto prolínání jejich dějových linek s našimi hrdiny je dobře pojato a flashbacky nám někdy ukazují, kolik toho měli společného lidi, kteří se vlastně neznali. (Spojitosti všech postav…) Už vzniká slavný efekt "natahování" ale dá se ještě snést. Čistých 90 % 3. Série: No tak to je něco. Některé díly vznikly jen proto, abyste se něco zajímavého dozvěděli na konci a navnadilo vás to na další díly. Jinak nic. Ale chvála že jen některé. I přesto že "natahování" zde dosahuje hodnot maximálních, není ani tato řada tak špatná. Hlavně tedy poslední díly fakt stojí za to. Solidních 80 % 4. Série: (První dva díly): Upps!! Tak to je celkem průser. Na konci třetí a (zatím) prvním díle 4. série se nám představují flashforwardy (pohledy do budoucna). Navnazují nás abychom se dívali na všechny díly, protože toho slibují hodně (jak jinak, že :-)) ale příběh nám nějak začíná drhnout. Zatím celkově nic moc pocity ale po druhém dílu se to zase začíná zostřovat… zatím 60 %. Uvidíme jak dál. Zase EDIT :-) Nemýlil jsem se. Zatímco do čtvrtého dílu 4. série jsou Lost celkem o ničem, nastupuje díl PÁTÝ "The Constant". Jeden z nejlepších dílů vůbec. A po tomhle přelomovém díle to jde zase nahoru! Momentálně jsem u sedmého dílu a ten mne taky uzemnil (odhalením špiona na lodi WOW). Už mám důvod se znovu těšit na každý díl Ztracených! Že by EDIT? :-) Tak po celé 4. sérii mohu říct: Začíná mě to trošičku štvát. Kupí se jen otázky, závěrečný díl taky nebyl zrovna nejlepší (ale držel si vysokou úroveň), a pořád tolik neobjasněných věcí kolem všeho!!! Doporučení po všech 4 sériích?? Kdo je fanda sci-fi a trochu té zamotanosti, smí vstoupit a být Lost. Ostatní mají vstup zakázán. Po celé 5. sérii: (budou se vyskytovat SPOILERY!!!) Pátá série je skutečný paradox. Jednak všem těm, kterým se na tomto seriálu nelíbila ta nereálnost, si přijdou na své a opět mají čím argumentovat. Ale opravdovým fanouškům konečně něco vysvětlí (kdo je Jacob, jak Rousseau připlula na ostrov a co se stalo, dozvíme se i něco málo o čtyřprsté soše a monstru). Ale hlavně se dozvíme hodně o lidech z Dharmy. Neřeknu vám jak je to možné, ale věřte, že je. Lost si uvědomil svůj potencionál, protože se do této sci-fi roviny, (ve které v 5. sérii rozhodně je), musel dostat, aby právě mnoho věcí vysvětlil. A nakonec je tu finále, které řadím mezi nejlepší!!! Když řeknu, že ještě hodinu potom jsem přemýšlel a jedinou otázkou, která se mi honila, hlavou byla "No a co bude teď?", tak rozhodně nebudu lhát. Takže pro všechny, kteří uvažují, že by Ztraceným dali šanci a pustili si 5. sérii, tak vás musím varovat, že je mnohem více sci-fi, než všechny předešlé. Ale je to možná dobře, protože kde by si jiné seriály namlátili držku, tak tam Lost vyšel se ctí. Takže mě nezbývá než čekat 8 měsíců a přemýšlet, jak to asi uzavřou. A že se na to hodně těším… 6. série: Po celé poslední sérii mi nezbývá než napsat: "Dokázali to!" A ne, nemyslím tím, že by tvůrci odpověděli na všechny záhady, které byly v seriálu. Protože touhle sérií bylo dokázáno, že Ztraceni jsou něco víc - je to seriál, který dává neskutečný prostor svým fanouškům. Právě těm, kteří tak rádi vymýšlejí různé teorie "mohlo to být takhle". Konec nedává žádnou definitivní odpověď, ale zároveň nám dává všechny náznaky. Kombinuje v sobě všechna náboženství a mnoho dalších aspektů. Jedno vím jistě - určitě si dám celý seriál minimálně ještě jednou. A tohle jsem myslel tím "dokázali to!", protože např. u Heroes nebo u Prison Breaku jsem byl extrémně zklamaný z konce. Oba jsem měl jistou dobu v TOPce seriálů, jenže potom, co PB mělo otřesnou druhou půlku 4. série a Heroes šli hodně dolů už od 3. série, jsem se bál, ať nezkazí Ztracené. A přání se vyplnilo. Je mi jasné, že na ten konec si hodně "fandů" bude stěžovat, ale na druhou stranu právě proto si tento seriál dám ještě jednou, což se o dvou výše zmíněných seriálech nedá říct. P. S. Je zvláštní, jak Ztraceni připomínají Městečko Twin Peaks. Věřím, že když skončil Twin Peaks, fandové se ptali, co to mělo znamenat, a podívejme se, je z toho kult. Věřím, že stejně budou jednou doceněni i Ztracení. Jsem rád, že tento seriál nemusím odstraňovat z TOP 10.

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Gilmorova děvčata jsou mou srdeční záležitostí. Jsou dvě, jsou krásné, chytré a strašně upovídané. A já jsem rád, že takhle dobrý seriál vznikl. Ze začátku jsem si říkal, na co se to moje ségra a matka furt koukají, ale pak jsem viděl pár dílů a koukal jsem s nimi. Prvních pět sérií je neuvěřitelně vyrovnaných. Šestá je sice o něco slabší, o sedmé radši ani nepíšu, (absence hl. scénáristky je tu znát), ale přesto jsem se na děvčata vždy rád podíval. Tohle je prostě zábava tak, jak se patří. Do toho občasné narážky na filmy, které jsou fakt trefné a skvělý příběh. Tenhle seriál má pevnou a stálou pozici v mé TOPce seriálů.

Gejša (2005)

Pro někoho jen těžká nuda, pro mě film, který mě dostal. Jak po stránce hudební, tak po linii dějové. Ale pevně věřím, že knížka musela být ještě lepší.

Zlaté oko (1995)

Takhle má vypadat agent 007. Neohrožený, elegantní, sarkastický, drsný... No prostě Craig se může jít zahrabat!

Mortal Kombat - Boj na život a na smrt (1995)

Jen tak ze zvědavosti jsem se mrknul na ext.recenze a čekal jsem, že tam budou převážně negativní komentáře. Jaké překvapení mne čekalo, když tam je pouze jedna recenze k tomu tak dobře a krátce sepsaná, že se pod ní můžu podepsat.