Ochránce - Hidžáb (2021) (epizoda)

Pro tvůrce jistě těžký díl, jehož dopad ukazuje i skokově odlišné hodnocení dílu oproti jiným, ačkoliv filmařská kvalita rozhodně neklesla. Tvůrci si poradily s látkou dobře, sice nešli do hlubokých socio-politických detailů, ale to asi ani nikdo nechce. Trochu navíc mi přišla soukromá linka Pelána, ale budiž.

Radioaktivita (2019)

Ano, mohlo to být podstatně lepší, ale Rosamund Pike svým herectvím hodně zachránila. Líbil se mi i zvolený vizuál. Jen tomu chyběla trochu šťáva a větší náboj.

Americká elegie (2020)

Herecky skvělé. Příběh se mi trochu protivil, ale sdělení je ve výsledku kvůli tomu silné a zřetelné.

Ve spárech temnoty (2020)

Je to docela fajn dobrodružný horor, ale spád to má je občas, občas se před kamerou neděje nic moc a neubráníte se zívání. Ke všemu nejsou moc dobře natočené akční scény, ze kterých moc nemáte a spíš přemýšlíte, jak by to šlo udělat líp. Plusem je živý krokodýl a absence hnusných CGI.

Noční lovec (2018)

První půlka mě nebavila. Ale zápletka a atmosféra byla natolik působivá, že jsem vydržel. Druhá část je o dost lepší a finále poměrně strhující. Je to sice prostě jen slabší verze Sedm, ale pořád jde o jednu z těch lepších variací. Daddario akorát potvrdila, že je mizerná herečka.

Poslední dopis od milence (2021)

Romantický film, který sice umí zaujmout, ale dlouho v paměti nezůstane. Ke všemu mu škodí nezdařilý casting a bídná hudba.

Rohy (2013)

Docela originální drama/horor natočený podle ne úplně hodnotné předlohy. V tomto ohledu se film povedl více jak knižní verze, které chybí emoce. Ty Rohy naštěstí mají a velmi dobře fungují s tou fantasy hororovou rovinou, která tu je spíš doplňková - žádného děsu, strašení se fakt nedočkáme.

Casino Royale (2006)

Casino Royale mi přišlo, jako takový chudší, komornější bratranec klasického bonda. Craig vlastně dobrý, ale celý ten film neměl moc zapamatovatelných scén, což je podle mého pro celou bondovskou sérii signifikantní. Nejnapínavější a nejzajímavější je to co se odehrávalo kolem pokrového stolku, což je trochu vypovídající.

Body Cam (2020)

Mělo to pár dobrých, hororových scén, které zafungovaly. Bohužel jako celek to nedopadlo moc dobře a celý příběh je takový nedotažený, umělý, nefungující. Ani herecky to nebylo přesvědčivé, spíš až poloamatérské. Palec nahoru je za triky, které nebyly vůbec zlé a pár ostřejších, krvavějších scén bylo velice dobře po technické stránce zpracovaných.

Arctic: Ledové peklo (2018)

Je to sice dobrodružný film z ledové pustiny, ale zrovna moc akce, dobrodružství a napětí nečekejte. Není to sice zlé, ale poměrně komorní a vyjma scény s medvědem velmi předvídatelné. Nicméně alespoň zdánlivě nejednoznačný konec potěšil.