47 róninů (2013)

Je to slabota. První polovina je hodně nudná, nevýrazná a má parametr odfláknutého blockbusteru bez nápadu. Reeves je v pohodě - dostal roli, která mu sedí, tj. bez emocí, bez výrazu bez náročného hraní. Druhá půlka je sice dějově akčnější, ale nějak to nemá spád a nutno říct, že po dokoukání filmu jsem si nevzpomněl jaké akční scény tu vlastně byly. Ke všemu triky byly špatné a málo věrohodné. 47 Róninů je zklamání.

Pach krve 6: Krvavý hotel (2014)

Šestý díl kanibalsko-buranské hororové série se nese již ne v béčkových ale téměř v céčkových vodách. Zprvu to nevypadá špatně, ale prostředek filmu je prakticky o ničem a sleduje nesympatické partu amerických fracků. Ani konec nenabízí překvapivě nějakou pořádnou řež a nutno konstatovat, že zatím poslední díl série je nejhorší. Pár gore scén tu sice je, třeba i slušných, ale je to strašně málo na film, který prakticky o ničem jiném být nemá. A napětí? To už vymizelo ze série úplně.

Televizní hrátky (2006)

Film je to zajímavý a Duchovny hraje jako vždy výborně. Ale nemá moc velké ambice a je to znát. Ale za zkouknutí to stojí!

Jiná země (2011)

Cahill mě zaujal svým dalším filmem I Origins, který byl velmi zajímavý a pro mě jeden z filmových vrcholů letošního roku. Jiná země má podobnou atmosféru, je podobně zrežírovaná, ale něco jí chybí. Přesto, že to není typ filmu u kterého byste se měli bavit od první minuty do poslední a s otevřenou pusou zírat na ten akční děj, trocha svižnějšího příběhu by neuškodila. Občas jsem se docela nudil. Konec je super, ale čekal jsem víc..

Zmizelá (2014)

Fincher je génius. On snad slabší film nenatočí a nenatočí. Každý zářez je unikátní svou dokonalou filmovostí. A u Zmizelé kromě perfektní režie, musím pochválit skvělý scénář a herecké výkony, kde i Affleck zahrál jednu ze svých TOP rolí. A Pike? Nejen, že je Zmizelá, ona je i dokonalá!

10 pravidel jak sbalit holku (2014)

Především herecké výkony jsou v tomto filmu jedinečnou záležitostí, neboť něco tak děsného jsem dlouho neviděl. Jak je možné, že i jindy suverénní Donutil tady působí jako komparzista? O Matoušovi Rumlovi, který mimo jiné předvádí raptora, snad ani nemluvě. Janák asi nikdy nebyl vytříbený režisér, ale přišel s něčím novým. Tento námět sice špatný nebyl, ale hlubokou myšlenku nemá, chybí větší kadence humoru a díky zmíněným hereckým výkonům lze film s klidem označit za pitomost.

Na život a na smrt (2013)

Dobře natočený, ale příběh mě až tak nezaujal. Na to že to mělo dvě hoďky, tak si vůbec nepamatuju, co se tam celou dobu dělo. Film je takový výplach, i když řemslně dobře zvládnutý.

Výchozí bod (2014)

Velmi krásný snímek, jehož hlavní devízou je myšlenka a cesta k ní. Příběh je možná obyčejnější, ale nese v sobě něco co vás donutí se dívat se zaujetím až do konce....který je opravdu krásný. Jeden z nejzajímavějších filmů letošního roku.

Sousedi (2014)

Ale jo. Pár momentů bylo skutečně vtipných, ale jinak žádný zázrak. Humor je spíš "lehčí", ale baví. Herci ok, hlavně Efron překvapil.

Vlkodlak (2010)

Nebylo to zle natočené. Režisér se evidentně chtěl držel klasiky a natočit atmosférické hororové dílo. Volba na Benicia Del Tora byla dobrá. On tohle prostě zahrát umí. Hopkins taktéž hodně film zvedal. Proč tedy jen tři hvězdy? Scénář bohužel neměl moc velkou sílu a byl docela plochý. Na to, že to mělo dvě hodiny se tam nic moc nedělo. Ale jsem rád, že jsem film viděl, špatný není.