Ideální partie (2007)

Příjemný film, splnil má očekávání. Pobavil, dojal, i když nijak neoslnil.

Zůstane to mezi námi (2010) odpad!

Ježiš, no tak to se mi dlouho nestalo. Tenhle snímek nenávidím. Nenávidím každičkou scénu. Minutu po minutě jsem doufal v sále, kdy už tohle zkončí a já si budu moct vklidu zanadávat. Nerozumějte mi špatně. Natočené to je dobře, nenudí to a chvílemi pobaví, A myslím, že své fandy si tenhle film najde, mě však celá dějová linie, celá myšlenka a duch snímku, hlavní postavy i pohled jak je na příběh pohlíženo, to vše mě neskutečně odpuzuje a upřímně vadí. Není to objektivní recenze, ale podvádět, vysmívat se bližným, dělat z nich idioty a přitom se jim u toho smát do obličeje, ničit vztahy...tomu já se vážně smát nechci a nelíbí se mi to. Přijde mi to ubohý. Pardon...

09:06:00 (2009)

Thriller, který si hraje na něco, co ve skutečnosti není - mysteriózno a tajemno je v tomto případě nezajímavé, nicneříkající a nebudilo ve mě sebemenší vzrušení. Před schlédnutím jsem očekával buď solidní psychothriller nebo slátaninu nevýdaných rozměrů. Nakonec však ani jedna možnost nebyla ta správná. Den po zkouknutí už popravdě nevím o čem to vlastně bylo, ale v sále byly chvíle, kdy jsem celkem přemýšlel co chce režisér říci. To že mě donutil autor nad tématem přemýšlet, mě přimělo přidat hvězdu, ale jinak je to děs běs.

Vnitřní ostrov (2009)

První festivalový film, který mě zaujal. Nebylo to dotažené úplně dokonale, chybělo jisté mrazení, které bych u snímku tohoto typu očekával. Na druhou stranu, herci byli výteční a bavilo mě pozorovat jejich ztvárnění psychické nemoci schizofrenie. Pravda, mohlo se jednat o prvotřídní zážitek, nebýt málo propracovaného scénaře, takhle je to ale solidní nadprůměr.

Soukromé lekce (2008)

I když to nebyla po filmové stránce žádná tragédie, co se týče příběhu, tak mám pocit, že na tohle prostě koukat nechci a nemám to ani za potřebí. Úchylně nechutný film, který svou podstatou možná má co říct, ale dle mého na to není nikdo zvědavý...

Člověk, který přijde (2009)

Smutný film...bohužel je tento filmově vhodný snímek natočen unyle, místy až nudně. Postavy nejsou nějak proklesleny, i když ve finále jsem se přeci jen přisthl, že chvilkama jsem napětím nedýchal. To však byly velmi vzácné chvilky. A je to škoda, pěkné prostředí, vděčné téma, chyběla tomu prostě jen šťáva.

T.M.A. (2009)

Když už ne Juraj Herz tak kdo? Vypadá to, že český film zkrátka atmosférické horrory neumí a asi tomu již nebude jinak. Snímek vypadá, jako kdyby ho natáčel solidně talentovaný mladý režisér, kterému schází ještě mnoho zkušeností. Herz hold asi stárne a nebo se spíše pouští do vod, které mu přeci jen nesedí a tápe v nich. Avšak i za pokus mu neskonalé díky. Herci jsou nemastní neslaní, příběh průměrný a zpracování možná až příliš kýčovité (radio, boiler, divné zvuky, psychiatrická léčebna...). Mrzí mě to sice, nadruhou stranu už vím, že Češi jsou silní v jiných disciplínách a nárokovat na další zářezy v hororovém žánru radši rozhodně nebudu :-)

Líbáš jako Bůh (2009)

Nerozumím některým odpadovým hodnocením tohoto filmu. Je sice hned po pár minutách snímku jasné, že nepůjde o kdovíjak nápaditou komedii, ale zábavné to přeci bylo ne? Já jsem se nenudil ani na chviličku, herci mě bavily a příběh byl odvyprávěný s lehkostí a nenásilností. Nadruhou stranu mě zklamala absence pointy a pražádná gradace děje - ten se pořád spirálově motá kolem jádra příběhu a nikam se víceméně neubírá. Nedávno jsem viděl podobný a mnohem povedenější český kousek Ženy v pokušení a s klidem v srdci můžu říct, že Líbáš jako bůh mu nesahá ani po paty. Ale jak jsem výše zmínil, jako lehká svačinka se tahle "romanťárna" zkousnout prostě dá a odpad si zaslouží mnohem horší dílka.

Let Fénixe (2004)

Žádný zázrak, doufal jsem v napínavější a propracovanější příběh. Hlavní postavy a herecké výkony aktérů mě také nenadchly. Čekal jsem víc. Slabé

Poslední polibek (2006)

Velmi příjemně natočené romantické drama z běžného života párů. Musím smeknout, neboť se tvůrcům povedlo o naprostou přesvědčivost a nenásilnost vývoje příběhu. Do filmu jsem se vžil a naprosto jsem rozumněl krokům, které Zach Braff i jeho kolegové počínaly. Skvěle zahrané, bezchybně natočené, jen se mohlo jít ještě víc do hloubky co se týče charakteru jednotlivých postav - hlavně vedlejších, někdy mi přišlo, že je to celé trochu uspěchané. Za plný počet to těsně není, ale čtyři hvězdy každopádně.