Adelheid (1969)

Tak jsem myslel, že kombinace Vláčil, Čepek a vysoké hodnocení zde na ČSFD mě nemůže zklamat. Bohužel mě film Adelheid vůbec neoslovil. Pořád jsem čekal na ''něco'' a to ''něco" zkrátka nepřicházelo. Konec jsem také tak nějak očekával. Zklamání. I když Čepek byl opět fantastický, proto tři hvězdy, jinak pro mě to byl nezajímavý film o ničem.

Muž který měl zemřít (2008)

Western, který zkrátka nenadchne. Scénář je předvídatelný a neoriginální. Je plný tupého klišé, které mě jako diváka nebaví. Herci jsou alespoň docela slušní, ty tento film trošku drží na úrovni lehkého podprůměru.

Oprávněné vraždy (2008)

Trošku mě překvapilo, že hvězdy nejvyšší kvality, jakými jsou bez pochyb Robert De Niro i Al Pacino přijali účast na filmu z tak poměrně průměrným příběhem. Neumím si představit, jestli by lepší režie Oprávněnou vraždu o tolik zvedla. Oba hlavní přestavitelé předvedli tradičně bezchybný výkon, ačkoliv mi vedle sebe nějak nesedli...přišlo mi, že oba byli jak dva obrovské magnety, o opačném pólu, zkrátka bez nějaké chemie, souhry. Prostě dvě hvězdy, které se nedokázaly sloučit v jeden celek. Přes všechny zápory mě film bavil, hlavně Pacino byl super, nenudil jsem se a konec jsem opravdu hltal a po dlouhé době mě finále nějakého krimi překvapilo...to se mi v poslední době stavá zřídkakdy. Proto čtyři hvězdy.

Jedna ruka netleská (2003)

Klobouk dolů, takovýhle filmů v Česku moc není, a originalita se cení. Jedna ruka netleská je jako celej parádní film. Jediné co bych mu vytknul, je žánrová nevyrovnanost a trošku to tříští zážitek. Kdyby to pan Ondříček pojal více jako psychologické drama než komedii, vznikl by z toho asi solidní psycho film. Chvilkama jsem totiž koukal na obrazovku s otevřenou pusou. Ještě bych chtěl určitě vyzdvihnout výkon Ivana Trojana, který v Česku nemá konkurenci a každý jeho herecký výkon je zážitek. Líbil se mi, i když v malé roličce, Jan Tříska, který asi také nikdy nezklame. Zbytek osazenstva samozřejmě odvedl také dobrý výkon. Určitě doporučuji.

Bažina (2006)

Bažina je stejná jako desítky a desítky podobně laděných duchařských hororů. Absolutně bez nových, neokoukaných nápadů, které by film něčím oddělily od ostatních. Nevím proč Barker chtěl tenhle film natočit, co ho k tomu vedlo...asi pouze sázel na jistotu. Je pravda, že díky krátké stopáži a docela sympatickému obsazení je Bažina koukatelná a nenudil jsem se. Ale, za pár týdnů už si na tenhle průměr průměrů ani navzpomenu.

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

V rámci dětské zábavy je série Doba ledová to nejlepší co tenhle boom animovaných 3D filmů přinesl. Párkrát jsem se i docela zasmál, ale přece jenom jde o pohádku pro mladší diváky.

Nezvaná (2009)

V poslední době se objevilo pár hororů u kterých jsem se konečně i bál (např. Stáhni mě do pekla). Od filmu Nezvaná jsem čekal jen další, stokrát omletý příběh, které Amerika v hororech tak ráda používá (neberu-li v potaz, že se někdy jedná o remaky jako třeba v tomto případě) a předpokládal jsem, že se tentokrát nějaké to kousání nehtů a efekt vyvalených očí u mě konat asi nebude. A mýlil jsem se? Tak napůl. Je pravda, že ze začátku se našlo pár scén, u kterých jsem se mírně bál - a to je úspěch v dnešní produkci hororů. Docela jsem byl i zvědaví, jak to celé dopadne, i když jsem mírně tušil a pořád doufal, že to tak nebude...a bylo :-( Pozor SPOILER: Pro doháje všechny horory a thrillery zkončí takhle, že hlavní hrdina je zároveň i vrah. To bylo přece originální před deseti lety, teď už je to zatraceně kliše jako hrom a docela mě to unavuje. A v případě Nezvané mi to zkazilo celý zážitek z filmu. Konec SPOILERU. Celkově vzato jde o slušný thriller/horror s celkem sympatickou ústřední herečkou, dobrým zpracováním, klasickým příběhem a otravným koncem.

Dnes naposled (1958)

Fantastický film...fantastický. Tohle mě hned napadlo po shlédnutí Dnes naposled. A stejně jako Tosim musím citovat, protože při téhle větě, kterou na začátku filmu řekne pan Štěpánek v roli Ing.Dandy, mě opravdu zamrazilo "VÍTE TAM, ZA OKNEM, TAM JE VEŘEJNOST...ALE TADY, TO JE MŮJ PRIVÁT, SEM SI JDU ODPOČINOUT..." Geniální výkony herců, neúprostný drsný příběh se stupňovaným napětím, jak to celé dopadne...a finále? Finále mě rozebralo na atomy. Však uvydíte sami... Pro mě to je jeden z nejlepších českých filmů, které jsem kdy viděl a má moje ABSOLUTNÍ DOPORUČENÍ!!! Ps.:Všimněte si prosím, jak pan Menšík svou roli hraje - naprosto výstižně, bezchyby, dokonale.

Tři sestry - 20 let naživu (2005) (koncert)

Má nejoblíbenější česká skupina. Jejich songy znám všechny a většinu z nich nazpaměť :-) Tenhle koncert jen dokazuje, proč je to již teď kultovní skupina.