Zrození Planety opic (2011)

Výborné ztvárnění opičích rebelů! Animace opic je famózní a nevěřil bych, že nejsou živí. Nemohu filmu snad nic vytknout. Strhující tempo, gradující napětí, skvěle zpracované opice i výborná hudba. Snad jedinou výtku bych měl. A to, že mi vadila "nadpřirozenost" opic. To, že jsou inteligentní je jedna věc, ale skákat z obrovských výšek a do slušné dálky mi přišlo trošku přitažené. No, ale na celkovým dojmu to nic nemění. Těším se na pokračování!!!!! Caesar go!

Midnight Movie (2008)

Docela zajímavý námět bohužel velmi neuměle zpracovaný. A je to škoda. Protože vrah vystupující z filmu během půlnočního promítání starého hororu je docela děsivé a nápad se opravdu cení. Režisér i scénárista to však pohřbyli naprosto obyčejným, nudným, klasickým zpracováním obyčejné vyvražďovačky. Slasher jsem čekal, ale o mnoho lepší. Na druhou stranu vrah je výborný a klidně z tohoto filmu mohl být opravdový kult a námět na pokračování, ale jak jsem podotkl, nic takového se patrně nestane z výše uvedených důvodů.

Fotři jsou lotři (2010)

Třetí díl už nefunguje. Scény nevyznívají jak by měli a topí se v trapnosti a sterilitě. Stiller jakoby neměl vůbec co hrát s De Niro jakbysmet. Oproti prvním dvěma povedeným dílům je ten třetí nedůstojným zakončením.

Zombies (2006)

Nedokoukal jsem. Tohle mě úplně minulo. A jestli se to dá zařadit mezi zombie horory, pak patří mezi ty nejhorší, které jsem měl možnost vidět. Nuda. Ale děsná!

Tři pohřby (2005)

Docela neobvyklý příběh, kterému vévodí charizmatický notor Tommy Lee Jones a výborný Barry Pepper. Tři pořby jsou neobvyklým westernem míchající několik subžánrů a povedeným finálem, které k mé lítosti nebyl uplně vysvětlen. Dobrý film s pár mouchami, ale za shlédnutí rozhédně stojí.

Láska na inzerát (2005)

Jeden z nejvíc amerických filmů, které jsem poslední dobou viděl. Zpívalo se, kříčelo se, nechybí absurdní romatická gesta, i opravdu otřepané scénky. Nebylo to vyloženě příšerné, ale ty dvě hvězdy jsou opravdu až až a s přivřenýma oběma očima.

Neznámý svůdce (2007)

Neznámý svůdce je takový průměrný thriller, který má trošku problém s tempem a neubráníte se občasnému zívnutí. Konec je sice poměrně napínavý a čeká vás spousty zajímavých nečekaných zvratů, přesto mě rozuzlení zrovna nepotěšilo. Zdálo se mi to asi až příliš překombinované a takové přetažené. Určitě se to dalo zakončit přesvědčivěji. I přes negativa výše zmíněná, nejde o vyloženou blbost. Bavilo mě to, nejednou jsem byl solidně napjatý a herecká trojce Willis, Ribisi a Berryová jsou přeci jen důvod ke koukání. Ačkoliv ani jeden nepředvádí svůj nadstandartní výkon.

Světová invaze (2011)

Fantastická Hollywoodská podávaná jak má být. Pěkné triky, nekončící akce, zábava, zábava a zábava. A kdo čekal od filmu jako je Světová invaze něco jiného, pak je naivka. Světová invaze má vše co by mít apokaliptické sci-fi s emzáky mít mělo. Drsnou akci, napětí, dobré triky. Já jsem se v žádném případě nenudil a až na prvních cca patnáct minut, které vypadali dost zoufale mě World Invasion fakt potěšilo.

Ptáci (1963)

Na Ptáky jsem byl opravdu tuze zvědavý, dlouhou dobu jsem odkládal než se na mistrovo hororové dílko kouknu neb jsem nevěřil, že bude za něco stát. Hitchcockova filmová díla mám strašně moc rád, umí vytvořit napětí jako málokterý režisér kdy dokázal, má dar vtáhnout naprosto diváka do děje a nechat ho unášet po vytříbených dialozích i napínavých scénách. Bohužel i přes slušnou podívanou musím přiznat, že Ptáci jsou tím slabších z mistrově filmografii. A čtyři hvězdy jsou spíše za dokonalou předlohu, ze které čerpal. Murierové povídka stojí za přečtení, je krátká, ale zatraceně úderná. Oproti filmovému zpracování nesrovnatelně zábavnější a hlavně hrozivější. Kupodivu nejsilnější Hitchcockova páka byla vždy atmosféra, v Ptácích je to právě to, co je dělá pouze průměrných hororo/thrillerem. V tehdejší době musel tento film být naprostou peckou, dnes díky úsměvným trikům nemá příliš co nabídnout. Pakliže chcete modernější alternativu ptačího hororu, není příliš co nabídnout. Horor Kaw je trapný, The Rage taktéž příliš neohromý a Ptačí chřipka je naprosto zoufalá. To jediné dělá Hitchcockovy Ptáky originální.

Barva kouzel (2008) (TV film)

Tohla mohla být naprosto úžasná podívaná, bohužel režisér to sprasil jak mohl a vznikl z toho naprostý blábol a nuda na entou.