83. Annual Academy Awards (2011) (pořad)

Z cen mám radost převelikou, z průběhu slavnostního večera už nikoli. Nuda, nuda, šeď, šeď, nemastné neslané. Ale tak nemůžu mít všechno. Loni jsem byla s předvedenou show vcelku spokojená, s udělenými cenami už nikoli. Letos se to obrátilo. Třeba se dožiju zase po letech ročníku, kdy budu nadšená jak průběhem večera, tak udělenými cenami. Já chci Rickyho Gervaise!!!

Cizinec (2010)

Ricky Gervais říkal, že je to děs. A Ricky má vždycky pravdu! :)

Zlatý Glóbus 2011 (2011) (pořad)

Ricky je Bůh! (k uděleným cenám se raději vyjadřovat nebudu) :-)

Studio 30 Rock (2006) (seriál)

Tina Fey je... prostě Tina Fey. To snad ani nepotřebuje komentář :-) Můj nejoblíbenější hostující herec: Jon Hamm (Drew Baird). ;-)

Město (2010)

The Town mě zaujalo mnohem více než předchozí Affleckův režijní počin Gone, Baby, Gone. Je to takový ten film, který si člověk rád pustí znovu. Je v něm dobře namíchaná akce i klidnější pasáže a navíc si Affleck velmi dobře vybral své herce. Ač je sám klasicky nejslabším článkem v atraktivní herecké sestavě, dokázal coby režisér ze svých herců dostat to nejlepší. A velké plus má u mě hlavně za to, že do role agenta FBI obsadil Jona Hamma. Už bylo načase, aby se herec, slavící obrovský úspěch na televizním poli, představil také filmovému publiku v nějaké té větší roli. 90% A doporučuji prodlouženou verzi!!!

Děcka jsou v pohodě (2010)

Děcka jsou v pohodě sice není film, který vám na dlouho uvízne v hlavě, ale rozhodně jde o jeden z těch povedených kousků. Není tu nouze o emocionálně silné scény, ale na nich film vyloženě nestojí, je to zkrátka takový optimistický film o radostech i starostech života. Uvolněná atmosféra, skvělé herecké výkony, zejména obou ženských představitelek, a úsměvné scény, uvolňující napětí ve vážnějších momentech, to vše umocňuje divácký zážitek.

Tři dny ke svobodě (2010)

Haggis možná někoho zklamal tím, že se nepustil do nějaké vlastní látky. Tři dny ke svobodě jsou ale velice koukatelnou žánrovou záležitostí. Když už se Haggis "snížil" k tomu, že přijal nabídku natočit remake, vnesl do něj alespoň svůj osobitý styl. A navíc měl po ruce standardně skvělého Russella Crowea.

A-Team: Poslední mise (2010)

Pro mě velké zklamání. Film se snaží tvářit tak moc cool, až je to trapné. A akce mě ani v nejmenším nezaujala. Film jsem dokoukala jen silou vůle a díky vcelku sympatickému Sharltovi Copleymu (kterému tyhle bláznivé role slušně sedí) a vidině, že na konci uvidím v cameo roličce svého oblíbence Jona Hamma.

Králova řeč (2010)

Nádhera! Britové ve skvělé formě. A prosila bych Oscara pro Colina Firtha a Geoffreyho Rushe!