Earth: Den na zázračné planetě (2017)

Zas a znova dochází při sledování dokumentů z produkce BBC Earth FIlms ke kontaktu s něčim hluboko uvnitř, s něčím, co nás přesahuje. Dává nám ochutnat nové pocity poukazující na malichernost a pošetilost neustálého lidského honění se za něčím. Než se jednou vesmírem letící modrá kulička otočí kolem své osy, stane se na ní nekonečno a jeden zázrak. Z filmařského hlediska jsem měl celkem dost často = skoro pořád hudu dokořán. Časosběry, slowmotiony a makra nabízejí obrazovou podívanou jako měla Alenka v říši divů. Hudba Alexe Heffese? Top. Film doslova pro celou rodinu.

Na hraně zítřka (2014)

Jen další z řady válečných filmů o záchranu světa před ivazí... Zase. Už jsem z toho fakt unavenej.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Učesané a staromódní ale naprosto funkční. Strhující tah příběhové linie koření etiketa gentlemanů v dokonale padnoucích oblecích. Parafráze na mentálně postižené vůdce planety skrze neomezený kapitál je úsměvně pravdivá. Explicitně stylizované momenty v doprovodu jedniček hitparád minulých dekád by byly rády fenomenální. Pro mne jsou. Pro vás? :)

Půlnoc v Paříži (2011)

Pro mě nejspíš nejslabší Allenovka, to ale nic nemění na mé přízni k tomuto tvůrci...

Lásky čas (2013)

V jednoduchosti tkví veliká síla. V tomhle případě spíš v obyčejnosti.

CoMyJenVíme!? (2004)

100% jen za snahu probudit lidi na téhle planetě, jinak filmařsky to hraničí s jednim velkym trapasem.

Automatic for the People (2010) (studentský film)

Vynikající práce s herci! Film mě baví, ale mám pocit, že by z toho tématu šlo vyždímat víc.

Fatal Failure (2010) (studentský film)

Nápad a pointa Vejnara, kamera Košče s Drnkem, Kernův střih, Melínova hudba a samozřejmě Lukešův zvuk mě přiměli jednoznačně. A když za tím vším stojí produkčně Kadeřávková, není snad už co řešit.