Tele Tele (2000) (pořad)

Když člověk neví, tak je vždy lepší komentář vůbec nepsat, ale já zde udělám svou malou výjimku. Pořad je jen pro vybrané diváctvo. Ne každý ho chápe, nebo ne každý se tomu směje. Já osobně se na to občas podívám. Nejvíce mě dokáže udolat, když vidím jak začínají najíždět do vtipu, který je již od úplného začátku zcela jasný!! Po té si musím akorát vytrpět to zdlouhavé dokončení ubohého a totálně průhledného vtipu plus trapný smích který přichází až úplně po zkončení všech veselých pochodů, snad proto, aby to neuráželo ani pomalejší diváky. Každopádně nejvíc se nasměju u závěrečných zkažených scén, které mají nadpoloviční váhu u mého hlasování.

Jedna ruka netleská (2003)

Velmi zajímavé a složité na pobrání (pochopení), ale tady u mně velmi boduje "námět"... zde je opravdu originální. Film je plný gegů vtipných scének, vtípků, ale celé je to podmalováno velmi sputným příběhem, jednoho chudáka, který měl prostě smůlu na lidi okolo sebe, díky kterým se pak dostával do vězení a do průšvihů. Doporučuji vidět, je opravdu působící.

Mission: Impossible II (2000)

Dluho jsem rozmýšlel, zda dám ** nebo ***, nakonec jesem se rozhodl jak vidíte sami pro tři hvězdičky. Čověk by po prvním díle čekal něco podobného jako tam, ale pravda je úplně jiná... Děj je velmi rozmazaný a roztahaný, akčních scén je tam jak hub po období sucha, a vůbec celé to provedení stojí za málo. Jedno z mála co bych pochválil je určitě vynikající práce kameramana i jeho obou "assistantů".. ja také dbáno na malou "hloubku ostrosti" což dodává jednotlivým záběrům opravdovou atmosféru. Nesmím zapomenout také na hudbu, jistě tak známou melodii zná každý... :) No a když se podívám (dovolí mi to kamera) na velmi svůdnou Thanadie Newtonovou, tak si říkám... jo... to je ono :) ..Rozhodně stojí za vidění.

Americká krása (1999)

Tento snímek (sakra povedený snímek), bych hodnotil asi jenom z té kladné stránky, samozřejmně také pro to že těch špatných ani moc není... Film končí tragicky (úmrtím jedné z hlavních postav), ale to je na celém filmu tak to jediné co by mi tam tak trochu vadilo (ale přec bez toho by to nebylo ono...). Příběh je jednoduchý -geniální-, opravdu originální. rozhodně se u této podívané nebude nikdo nudit, to můžu skoro zaručit. Film se motá okolo vztahů mezi lidmi, ale více prozrazovat opravdu nehodlám, protže jedinec, kterému se ještě nepoštěstilo film vidět, by přišel o hodně z filmu samotného.

Riddick: Kronika temna (2004)

Zajímavě provedeno a natočeno. Často se setkáváme se záběry typu "černoch v tunelu" podobně jako je tomu u Černočerné tmy. Každopádně Vin Diesel umí. Hodí se pro svou roli znamenitě. Dostáváme se do všeliakých prostřědí mimo naši planetu, kde se odehrává všechen děj. Film působí velice mohutně a nespoutaně, to je i vidět na příběhu který je řekněme strhující. Určitě stojí za shlédnutí.

Mission: Impossible (1996)

"Solidně zapůsobí na nenáročného diváka, který jde (šel) do kina za pobavením se u -akční- podívané, o kterou zde opravdu není nouze. Na druhou stranu je však snímek velice rozmazaný, z pohledu příběhu... Myslím ale, že jistě stojí za shlédnutí..."

Jeden svět nestačí (1999)

Moderní akčňák akorát ve stylu Jamese Bonda. Mnohdy trapné prvky Béčkových rádobyakčních filmů proti obsazenému Pierce Brosnanovi a jeho roli Jamese Bonda, světoznámého agenta 007 s povolením zabíjet. Na modernosti nešetřil ani David Arnold v hudební složce. Nijak se nesnaží skrývat počítačově nasapmlované zvuky sice hezky zapadajících do "James Bond Theme", ale dost diváka vytrhujícíh z koncextu o elegantním a oldschoolovém profesionálovi. Ke všemu se připojí mejmrchovatější mrcha aby svou krásou dobyla celý svět a problém jí nedělá ani zabít svého otce. James Bond will return!

Zítřek nikdy neumírá (1997)

Tohle je prostě šablona. Ta když se vezme, natočí se podle ní další film, tak z toho jednoduše vznikne jen Bondovka s dalším pořadovým číslem. Pierce Brosnan je pořád stejně vtipný, drsný a elegangtní zároveň. Velice se mi líbily Qovy "dnešní" vynálezy v podobě ovládání nového Bondova vozu pomocí mobilního telefonu, který ovšem skýtal dlouhou řadu dalších agentských nezbytností. Na své si zde určitě přijdou i milovnící známé Teri Hatcher. Na pokraji šílenství, nejspíš ze své nadvlády světu pomocí veškerých médií, se Elliot Carver (Johathan Pryce) snaží pro své nejnovější celosvětové zpravodajství vyvolat 3. světovou válku pomocí radarem nenalezitlené lodi. Jedné straně podsunula totiž chybné GPS. Pak stačí jen chytře vyslat jednotlivé útoky, nepozorovaně se vytratit a spor je na světě. Tajný britský agent 007 ve společnosti čínskoé agentky musí všechno náležitě urovnat. Zkrátka vás čeká další klasická Bondovka, nic víc, nic míň.

Tmavomodrý svět (2001)

ZVUK: Zbyněk Mikulík ___ STŘIH: Alois Fišárek