Boeing 747 v ohrožení (1996)

Je to moc omezené a to na "letadlo"... to se pak točí film když se všechno dělje jenom v jednom letadle. Někdy se až divím co se dá dělat za blbosti. Jinak je to film na úrovni a má nápaditost. Točí se ale spousty filmů, kde jde o život spoustě lidem (z pravidla Ameřičanům), a spoje mně s prezidentem, ale co když to nevyjde, a co budeme dělat...

Let 534 v ohrožení (2001) (TV film)

Ucházející a náležitě (občas :) napínavé. Ale je to stále o tom samém. Let letadlem: Ou šit kapitane máme trouble! Po půl hodině si zase sednou do kabiny jako že je všechno vyřešeno a ... Ou šit kapitane máme trouble! To už tu jendou bylo? O tom je cely film.

Hon na ponorku (1990)

Toto je vynikající Thriller, který by bez Seana Connereyho nebyl rozhodně tak mde je nyní... Příběh vynikající, plný zvratů a přechodu na opačnou stranu. Většina se odehrává (jak už samotný název napovídá) pod vodou, kde panuje napjatá atmosféra. Nový vanález "housenkový pohon" je hlaní zápletkou, je to vymoženost, kterou má jenom jedna strana, a housenkový pohon je vzácný, a nedá zaměřit na sonarech ponorek. Doporučuji tento film shlédnout.

CyberWorld (2000)

Je to jako nějaký program, kterým nás provází jistá uvaděčka (všechno je to animace), která nás nechá nakouknout třeba do pár filmů ztvárněných do 3D podoby... tzn. např. takový mravenec Z, nebo Simsnovi... to je opravdu pěkná chvilka v kině :). Příběh je víceméně o ničem.

Mars útočí! (1996)

Je to takové celkem zmatené, ale jenom malinko. Jinak zajímavě ztvárnění protivníci z vesmíru. Řekl bych takový "průměr". Dočkáváme se ve filmu i vtipných scén, a není jich zrovna málo, například syn jedné z pyšných rodin že mají v rodině vojáka, dokázal složit zbraň z dílů až do nabití, se zavázanýma očima za necelé 2 minuty. A při postavení se protivníkovi se tváří v tvář mu vypadne zásobník a dáse na útěk.

Ať žijí duchové! (1977)

Film je spíše dětského ražení, teda ne spíše, ale je dětského ražení. Jako malý jsem ho zbožňoval, hlavně díky jeho hudbě a dialozích: "Tak už se neboj a poď" "no ale, když mě se chce jenom tak na půl" "jak jako napůl?" "No jako že vršek by šel a spodek nechce". Už je to pro mě taková klasika... mám malého bráchu, který prožívá to samé jako já za malda.

Kačeří příběhy: Poklad ze ztracené lampy (1990)

Kačeři parří k mým nejoblíbenějším dílům Walta Disneye. Měl nesnadný život, ale přece dokázal to, o čem vždycky snil, a to mít své vlastní studio. Příběhy jsou jednoduché a výstižné, s přímočarým příběhem, jasnou zápletkou i koncem.

Animatrix: Poslední let Osirise (2003)

Jako úvodní díl celého Animatrixu, jde o animaci počítačovou, která se na první pohled nadmíru zdařila (opravdu povedla). Je tam znázorněn let lodi pronásledovanou obrovskou spoustou sentinelů (muselo být opravdu obtížné dát dohromdy tokovouto animaci). Jedna z člen posádky jde do Matrixu, vhodit do schránky kazetu. A tady přichází na řadu akce ve vzduchu. Jsou zde předvedeny oprvdové kousky umění anatomie lidského těla. To už si poté může režisér dělat co se mu zlíbí, ať už s kamerou, s herci, se světlama, nastiňováním, zvukem... no prostě co se mu zlíbí.

Toy Story 2: Příběh hraček (1999)

Jojo, je to dobré, ale musím říct že "1"nička byla lepší!!! Asi se mnou mnoho lidí nebude souhlasit, tak aspoň napíšu co mně k tomu vedlo: Tak za 1. k animaci postav a celé grafiky filmu nenám nic, je téměř totožná s prvním dílem. Ale za 2. ten příběh je v "1" rozhodně lepší. Co se týče postav v druhém díle, tak napříkad nechápu proč se najednou vyskytla nějaká hračka co se vydává za Buzzova otce atd. Je zde také příběh poněkud rozmazaný, narozdíl o jedničky kde přesně víme co se děje a má to větší spád... nemůžu si pomoct, ale pro mně je "Toy Story" a vždycky bude lepší než "Toy Story 2".

Příběh rytíře (2001)

Povedené ze stránky výpravy, a bůhví čeho ještě. Musím říct, že když se někdo pokusí o něco "vtipného" (ať v reálu, nebo ve filmu) tak se mi udělá husí kůže trapností... Naposledy se mi udělala, když na tom kolbišti začnou hrát We Will Rock You.