Dlouhá míle (1989) (seriál)

Tento seriál je moje srdeční záležitost, vzhledem k době, kdy se poprvé vysílal a já zrovna tenkrát několik let také "pěstoval" lehkou atletiku. Rozhodně jde o výborné a nadčasové dílo. Hlavně bych upozornil na perfektního Josefa Větrovce v roli dědka Kučírka a i ostatní (Čepek, Brzobohatý ...) hrají své party na vysoké úrovni. Jen ten Skopal mi z kraje nějak neseděl, kupodivu v závěrečných dílech mi tam nějak zapadl také a já mu toho stárnoucího běžce uvěřil. Měl to dost na houpačce a vždy, když se vyhrabal do vln optimismu, přišel o svoji největší oporu a začínal znovu ... O přátelství a pomíjivosti sportovní slávy zde píšou jiní, tak jen ještě snad vypíchnu úžasnou hudbu Karla Svobody, která hlavně v závodních pasážích tomu hodně, hodně přidává!! Takže pánové Hejno, Adamče a další ... moc děkuji za tuto Vaši práci. ...... "Kolik jsi jí toho naložil?"; "196 cenťáků"; "A to ona skočí?"; "Skočila dědku, skočila"; "Aha, tak škoda, že jsem to neviděl ... už asi ani neuvidím..."

Monty Python a Svatý Grál (1975)

Žádnej vtip mě sice nedostal do kolen, ale celý film jsem proseděl se skoro neustávajícím úsměvem na tváři.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Ano, ano. Jako většina tady jsem se při prvním sledování tohoto filmu tetelil blahem. Jeden z nejlepších akčňáků vůbec.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Těžko psát komentář k filmu, který vás naprosto, naprosto dostane. Bojím se, že nenajdu dost slov, abych tu nádheru vůbec dokázal vystihnout.... JE TO PROSTĚ NEJLEPŠÍ FILM, CO JSEM KDY VIDĚL!!! Co se týče oskarů, tak měl jen tak neuvěřitelnou smůlu, že vznikl zrona v době Forresta Gumpa, škoda.