Smrt si vybírá (1972)

Koukatelná detektivka s idealizovaným pátráním mladíka na vlastní pěst. Libíček v trochu jiné roli než hodného mouli je velice dobrej a Postránecký si střihnul i pár bojových scén... Vychází mi 50 %.

Collateral (2004)

Závěrečná honička a souboj v metru mi trošililičku pokazil dojem z jinak velmi zdařilého filmu. Tom Cruise je jedna z mála hvězd, kterou bych v takovéto roli čekal, přesto pro mě obstál na výbornou. Jeho chladnokrevnej, cynickej zabiják ("Já ho nezabil, jen jsem po něm vystřelil. Zabily ho kulky a pád z okna...") ve mě evokoval vzpomínku na Banderase v Nájemných vrazích + i ta podobnost s jízdou v taxíku - jen to tentokrát neřídil Stallone :-)

Nahá pastýřka (1966)

Co jste na tom Pacínkovi viděli?? Se svou "milostivou paní" a rádoby Švejkovskou úslužností a prostotou mi spíš vadil. Když hrál Šmída pana Louskáčka v Na kolejích čeká vrah, tak se to ještě dalo, ale tady už ne. Menšík, jó Menšík, to je jiný kafe. A dějová linie taky celkem ušla, i když ta past na odhalení vraha byla dost přitažená za vlasy a v reálu by ten člověk musel být naprostý pitomec, kdyby na to skočil. Přesto nelituju času stráveného u tohoto filmu.

Láska s výstrahou (2002)

Sice na tenhle film zapomenu asi tak hned zítra, ale jako jednorázová ňamka to šlo. Grant pobaví vždy a i ta stárnoucí Sandra se snažila. Je to taková jasně předvídatelná pohodička, u které si mi chtělo spát, ale nakonec jsem neusnul ...

Cirkus Humberto (1988) (seriál)

Neodmyslitelná část mého dětství. Povedlo se to od hudby, přes herce (až na dospělou představitelku Heleny Berwitzové...), výpravu, prostě všechno (výborný je třeba epizodní manželský pár Nárožný, Janžurová). A závěrečný díl - to je pro mě citový výplach. Díky za natočení.

Štěstí ve hře (2007)

Teda - golfový švih Erica Bany není nic moc, přesto na 78 úderů zahrát hřiště v takovém kvapu je hodně dobrý ... :-) Jo a je to také o pokeru a vztazích. Sice méně "akčnější" než Rounders, ale pokerové partie jsou pěkné. Ten kdo však nerozumí Texasu Holdemu (a má raději třeba sex a vztahy), na Štěstí ve hře nekoukejte a pusťte si Kinseyho, dostanete něco podobného v lepším obalu.

Větrná hora (1955)

Ne moc známý, trochu upozaděný film, což je, na to kolik v něm hraje hereckých hvězd, zvláštní. Dobrodružně - detektivní příběh z tehdejšího pohraničí se dá celkem v klidu vydržet. Má výbornou atmosféru, i když ta hudba to chvílemi trochu přehání. Závěrečná přestřelka mi svým amatérismem připomíná souboje pánů ze čtyřky v Hříšných lidech města pražského :-) a výkřik: "Pomoc soudruzi..." mě docela vytrhnul z napětí probíhající scény, ale jinak to vážně celkem jde.

Rob Roy (1995)

Film mi zachránila nádherná závěrečná šermířská scéna a její vyvrcholení - to mě fakt zvedlo z gauče ... jinak bych byl hodně zklamán, protože film se z počátku tváří velmi sympaticky, ale postupem času trochu usychá. Neeson mi do té role sednul jen tak, tak, Jessica Lange není žena, která by měla přitáhnout moje sympatie, ale Tim Roth film hodně podržel. Je to geniální hajzl.

Machr - zpověď univerzitního bookmakera (2002) (TV film)

Morální,...., velice morální film .... ve stylu Ty,Ty,Ty, jestli budeš podvádět a fixlovat, stejně se na to přijde a ty za to zaplatíš. Krátkodobý požitek ti za to nestojí :-) Je to sice vše pochopitelně pravda, ale takhle podané se mi to zas až tak nelíbilo. Všímáte si třeba co ti mladí Amíci dělaj, když se zdraví. To je kolikrát choreografie sama pro sebe a ta cool houpavá chůze hlavního hrdiny mi byla strašně k smíchu. Však nejvíc co mě dojalo bylo ne to, že si hlavní (skutečný) hrdina totálně zpackal život, ale že teď nemůže ani volit. Zamačkávám slzu a dávám hodně, hodně slabé tři hvězdy.

Bourneovo ultimátum (2007)

Rozhodně bych neporovnával dvojku a trojku Bourna, protože oboje je jedna velká geniální akční jízda, za kterou mi Agent bez minulosti o trochu zaostává. Byl jsem vmáčknut do sedačky v kině a jen se nechal unášet na vlně Bournova hledání a zároveň útěku, při kterém jen tak mimochodem sbírá věci, které za pár sekund mistrně využije a prakticky nedělá žádné chyby. Jedinou výtku bych měl k souboji muže proti muži, což byl takový cvrkot, že jsem chvílemi nevěděl, kdo v tu chvíli ji tomu druhému zrovna švihnul ... Greengrass, Damon a Powell (hudba) namíchali koktejl, u kterého bych byl rád, aby se po třetím loku ještě nedopil, ale na druhou stranu čtvrtý díl už tohle vylepšit snad ani nemůže, takže radši ne.