Avatar (2009)

Teda námět musel mít Cameron vymyšlený za čtvrt hodiny. Je tam spousta věcí inspirovaných jinými filmy. Ale ta technická dokonalost umocněná 3D podívanou.... nemohu jinak než za 5 hvězd. Chvílemi jsem měl z těch výšek, ve kterých tam občas běhali i závratě.

Koloběžka první (1984) (TV film)

Ale jóó. Jedna z lepších pohádek. Mám jen pár věcných: 1) Když Kostka říká, že Zdeničce (Patrasový) je 18 let, tak jsem smíchy málem spadnul z gauče - fakt nejlepší fór. 2) Ty děti na konci v džínách na moderních koloběžkách ... já nevím, dost to tu pohádku snižuje, je to divný. Jinak, abych jen nekritizoval, ke zbytku nemám nejmenší výhradu. A tak: "Kdybych byla vlašťovkou, měěělaaa křííídla hbitááá....".

Neptunův trojzubec (2008) (TV film)

Člověk chvíli čeká, pak (cca po 20 min.) pochopí o co tam půjde, seznámí se s podivným, místy pošahaným Adamsbergem a sympatickým "Watsonem" - Danglár?, celkem ho to vtáhne do děje, začne kalkulovat, kdo může být skutečný vrah, rozjede se to pak celkem zajímavě, konečně po dlouhé době detektivka s hodně zajímavou zápletkou a atmosférou .... a pak přijde naprosto stupidně udělaný závěr a rozluštění. Když pak po vyšumící oslavě úspěchu začaly jít titulky, tak jsem s otevřenou pusou koukal jako puk a říkal si, že to snad ještě nemůže takhle končit... To ještě nemluvím o týdenní pauze mezi díly :-(

Melodie mého srdce (2007)

Teda ... hudebně není tento film tak silný jako třeba Slavíci v kleci, ale ten neuvěřitelně vymyšlenej pohádkovej příběh mě i tak odrovnal. Rozhodně doporučuji všem romantickým, melancholickým duším. Kouknout můžou i racionální typy, ti však nesmí během sledování zapomínat, že to je pohádka, pohádka, pohádka a žádný jiný filmový žánr.

Crash (2004)

Moc pěkně napsaných několik lidských osudů do několika hodin života. I přes několik hodně silných momentů jsem tam neměl pocit, že to je na pět hvězdiček. Přesto jde o velmi dobrý a kvalitní film.

Vzorec pro vraždu (2002)

Relativně dobrý thriller ... až na závěr, který byl pro mě zvláštní tím, že ačkoliv to Bullock v podstatě příchodem advokáta prohrála, tak najednou měla oba kluky z ničeho nic jako na talíři (asi mi něco nedošlo). Závěrečné scény byly už pak pro mě fakt špatný. Mimochodem Dexter vraždil ve stejném mundůru ;-) ....

Poklad byzantského kupce (1966)

Velmi osvěžující film. Vážné detektivní téma je kořeněno spoustou menších fórků. Ležérní vyšetřování Valy, výborně napsané postavy Sováka, Lipského a Kemra. V podstatě na každou roli připadl známý herec, což se jen tak nevidí.

Pekelní andělé (1930)

Strašně dlouho jsem tento film hledal, ale musím přiznat, že nebýt to o letadlech z 1 světový, bylo by hodnocení zralé na odpad. Vadilo mi šílené přehrávání herců nejen na zemi, ale dokonce i v kokpitu letadel. Každopádně obě hlavní letecké scény vše naprosto vynahrazují. Tenkrát to točili s letadly, která ve válce opravdu bojovala. O to je to cenější film a na svoji dobu vzniku musím opravdu uznat, že musel být technicky úplně někde jinde. Díky, díky H. Hughesovi za jeho nadšení a lásku k letadlům. Vznikl tak opravdový unikát.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Náhodou dobrá pakárna. Mé sympatie byly vždy na straně obou dílů Predátora (hlavně první díl) před oslizlými Vetřelci a tak i tady jsem měl dopředu jasno, komu budu držet palce :-) Trochu devalvace? Ano, ale když se to bere s nadhledem, tak se nad tímto filmem pohoršením nehroutím. Mimochodem ... najít zátku od Pepsi místo starověkého pohřebiště - to fakt naštve!!

Vůně ženy (1992)

Závěr byl docela patetický... scéna s tangem mě také dostala (jako většinu tady), ale je to spíš tou geniální skladbou Por una cabeza, než tančení Pacina s Anwar. Al Pacino film v podstatě celý odtáhnul, leč děj mě nijak zvlášť nezaujal a nechytil za srdce. Takže pro mě průměr.