Sedm statečných (1960)

Je to prostě legenda!!!! Jen si neodpustím malé rýpnutí a to jest, že mám problém s počtem zabitých nepřátel. Na to, že měli bojovat proti 40-ti banditům, což tvrdil Calvera, jich zabili nějak moc. Naposled jsem to jen tak průběžně zkoušel počítat a vyšlo mi, že Chris a jeho banda včetně vesničanů zabili cca 50 banditů a to jich ještě minimálně šest, sedm stačilo utéct :-))

Miluj mě, prosím (2004)

Velice, velice, velice nadprůměrný romantický film s nevídanou a nijak bezduchou zápletkou, která je u stovek jiných filmů z této kategorie. Naprosto mě pohltil a ten závěr s "Vědcem" od Coldplay mi vehnal slzu na tvář (ale to jen proto, že přecházím rýmu, či co ... :-)). Postupné rozplétání příběhu mně velice sedělo a i když z toho ze začátku nebude nikdo asi moc moudrý vězte, že do konce se to celé rozplete a každý vše pochopí. Kruger je nádherná, Hartnett si své odvedl a Rose Byrne (ta mi od začátku připomínala Brendu z Beverly Hills 90210...) je naprosté zjevení - v tom příjemném slova smyslu. To, že je takovýto příběh v dnešní době mobilů vůbec možný, raději nikdo neřešte a nechte se také okouzlit.

Mrtvá a živá (1940)

První dvě třetiny filmu mi tak trochu přišly jako červená knihovna. Pak se to ale rozjelo a i když závěr od prvního odhalení trvá snad půl hodiny, je to jen k lepšímu. Díky tomu je film skvěle dovyprávěn; k mé naprosté spokojenosti.

Golfový sen (2005)

Asi tak, jak zde píše Torrance. Takhle výborně zpracovat skutečný příběh a ještě navíc v mém oblíbeném golfu ... za čtyři hvězdy + ta muzika byla fakt úžasná a zaslouží i tu pátou. Pro mě o chlup lepší než Legenda o slavném návratu (a to tam hrál Damon!!).

S čerty nejsou žerty (1984)

Ačkoliv Bočan vylíčil ze začátku peklo trochu drsně (nevím, ale malé děti musí mít asi z Heřmánka hledajícího peříčkovýho viníka strach...), je to jasně naše nejlepší pohádka (a to i s úctou ke všem těm pyšnejm princeznám, zlatejm hvězdám na čele, Werichům, oříškům atd..). Hlavní plus je celkem zajímavej děj, sympatické postavy a hlavně HUMOR. Ten je doveden nezapomenutelnými pány Nárožným a Preissem k dokonalosti. No a když se k nim přidali i další herci od Kemra přes mladíky Vetchýho s Dlouhým, vždy jsem z této pohádky nadšen - a to jsem ji viděl už aspoň 50x. Nesmí se zapomenout ani na skvělou Uhlířovu hudbu se zajímavým pekelným motivem. Jo, a na tom Munzarovým závěrečným monologu sakra něco je!!!

Legenda o slavném návratu (2000)

Film o golfu, který není úplná blbost má u mě vždy za pět hvězd. Sice švih protagonistů má daleko do dnešního tvrdě sportovního swingu profíků, ale ty scény jsou tak vymazlený, nádherný a mě zaručeně naprosto vtáhly. Až se člověk diví, jak to tenkrát mohli s takovýma klackama hrát tak dobře. Rozhodně musím napsat, že jsem mile překvapen pozitivním hodnocením ostatních přispěvatelů. Myslel jsem si, že pro negolfisty to bude spíše rozvleklý, nudný a předvídatelný filmeček s flákáním do míčku ... a vida zapůsobil i svojí mimogolfovou stránkou, což mě strašně těší. Willa Smithe zde opěvuje každý, takže v tom nemá cenu pokračovat ... mě potěšil i Jack Lemmon svou úvodní a závěrečnou scénou - bohužel jeho poslední role.

Anděl na horách (1955)

Dle mého hodnocení se jednoznačně přikláním ke skupině, která zde agitaci z filmu háže za hlavu a nekazí si tím dojem z úžasné komedie (mimochodem s Marečku podejte mi pero moje nejoblíbenější - tihle vtipní bručouni jako Sovák v Marečkovi mě baví nejvíc). O třídu výš než první díl a i když jsem to viděl už mockrát, vždy objevím něco nového skvělého. Naposled mě dostal výkřik Zázvorkový, když šel Kemr telefonovat do kabinky Marvanovi na Lomničák: "Přijď brzy ...". No a hláška o tom, že Deyl skáče dobře a skáče rád ... ta je tady zmíněna už asi u pěti přispěvatelů :-) Prostě plnej počet!

Bezva finta (1985)

"MIMOCHODEM. VYŘIĎTE MÉ ŽENĚ, ŽE DNES NEPŘIJDU NA OBĚD ... ŠKODA ... MÁME FLEKY ..." to je hláška Labrose z kraje filmu, když se doví o přepadení banky. A pak se rozjede neuvěřitelnej koncert. Já vím, druhá půlka ubere na tempu. Já vím, já vím ... ale prostě je to klasika ... pět hvězd!!

Velký flám (1966)

HUDBA: Hector Berlioz!!! ;-) "Musí to být spěvné, vznešené PA,PA,PÁ a ne rozbředlé NI,NI,NI... bylo to vlastně úplně hrozné...." Doporučuji také film o filmu, člověk si pak lépe představí, jak to vznikalo a "symbiózu" Funése a Bourvila při natáčení filmových scén. Oury a vy všichni - prostě bravo!!

Zelený svět (1996)

Baladicko-poetická golfová pohádka z doby, kdy to Tiger WOODS mohl ještě tak akorát brát buzerem o přenosný klozet někde na cvičné louce plné pásovců v Salome v Texasu. Místy trochu nuda, ale závěr to vše plně vynahradí.