Od soumraku do úsvitu (1996)

Když to sem přišlo - já byl tenkrát na střední......... tehdy tedy pro mě bomba, dá se říct oddechovka pro mlaďase.

Vyprávěj (2009) (seriál)

Seriál byl ze začátku trochu nudnější, ale postupně se zlepšoval, takže dávám slabší 4 hvězdičky. Ty týdeníky jsou tam naprosto na místě - člověka trochu uvedou zpět v čase do té doby (třeba Fidel Castro přebírající doktorát na právnické fakultě UK... boha jeho). Pár herců mi tam celkem vadilo (Kerestešová, Labuda), ale úžasně byly zahrány některé vedlejší postavy (Procházka, Polášek, Topfer, Ployhar, Kočičková, Carda, Kikinčuk, Nebřenský...). V globálu rozhodně lepší počin, než některé západní a i české dlouhodobé novácké a primácké hovadiny (VKV, pipin story - ordinace, pojišťovna, ulice atd.)

Vetřelci (1986)

Hodně dobře udělaný film. Ač jsem si sérii vetřelců nijak zvlášť neoblíbil, tak před tímto dílem smekám. Až na ten natahovaný závěr, kdy s tím výtahem a pak ještě dál už trochu přeháněli.... Výborná hláška: "ODEBERTE JIM NÁBOJE ... ZBLÁZNIL SE? MÁME PO NICH HÁZET NADÁVKAMA?".

Pařba ve Vegas (2009)

Také jsem se hodně bavil. Těžko vypíchnout nějakou scénu, protože šlo o takové konstantní dávkování kocovinového humoru, ze kterého sice nespadnete ze sedadla, ale fakt pobaví - snad policejní stanice, nebo odjezd od Mike Tysona "Vždyť je to jen interiér. Znám v LA maníka, kterej je na to machr...." Tak vida, něco se našlo :-).

Crash (2004)

Moc pěkně napsaných několik lidských osudů do několika hodin života. I přes několik hodně silných momentů jsem tam neměl pocit, že to je na pět hvězdiček. Přesto jde o velmi dobrý a kvalitní film.

Poklad byzantského kupce (1966)

Velmi osvěžující film. Vážné detektivní téma je kořeněno spoustou menších fórků. Ležérní vyšetřování Valy, výborně napsané postavy Sováka, Lipského a Kemra. V podstatě na každou roli připadl známý herec, což se jen tak nevidí.

Pekelní andělé (1930)

Strašně dlouho jsem tento film hledal, ale musím přiznat, že nebýt to o letadlech z 1 světový, bylo by hodnocení zralé na odpad. Vadilo mi šílené přehrávání herců nejen na zemi, ale dokonce i v kokpitu letadel. Každopádně obě hlavní letecké scény vše naprosto vynahrazují. Tenkrát to točili s letadly, která ve válce opravdu bojovala. O to je to cenější film a na svoji dobu vzniku musím opravdu uznat, že musel být technicky úplně někde jinde. Díky, díky H. Hughesovi za jeho nadšení a lásku k letadlům. Vznikl tak opravdový unikát.

Před soumrakem (2004)

Po filmu Před úsvitem jsem se moc těšil na jeho pokračování pln zvědavosti: Sešli se po tom půl roce nebo ne? Jak se teď vlastně po 9 letech mohou znovu potkat ve velkoměstě, snad do sebe nevrazí někde na chodníku? Bude to pokračování love story, nebo jen příjemné vyprávění? A nezklame mě to? ..... Nezklamalo, naopak. Další dlouhý rozhovor byl lepší než z prvního dílu. Neustálý limit hrozícího odchodu Jesseho na letadlo vybičuje obě postavy při procházce jedním koutkem Paříže k výborné sebereflexi. Ještě poznámka - před filmem se opravdu podívejte na dobu trvání filmu, abyste pak nebyli překvapeni jako já. Mě DVD ukázalo dokonce jen 75 min.!!! Típnul jsem sice trochu dřív titulky, ale těžko by šly ještě dalších pět ;-)

Letec (2004)

To podnikání vlastně není tak těžká věc. Stačí si vybrat nějakou na tu dobu nezvyklou věc, která MÁ BUDOUCNOST, narvat do toho šílený peníze, a ono to po několika peripetiích vyjde, ne? Letec není opravdu žádná bomba, ale má srdce. Srdce Howarda Hughese, to bije pro letectví a krásné ženy, no a o tom to asi tak je.

Columbo (1971) (seriál)

Nechápu to. Vadí mi herecký styl Falka, ta jeho věčně zvednutá ruka...; vadí mi, že jsem nikdy neviděl tu jeho manželku; že jezdí v popelnici; že jako policajt neumí střílet; že si na začátku vždy neomylně vybere vraha a vyšetřuje to spolu s ním - "a vysvětlete mi tohle, já to nemohu pochopit..."; každýmu čmoudí doutníkem pod nosem, v baráku a vadilo to jen v jedné epizodě; ty jeho věčné návraty - "ještě jsem se zapomněl zeptat....", je toho prostě víc. Přesto - tenhle seriál mám prostě rád .....