Sezn@mka (2016)

Nejlepší herec je Lukáš Grygar :-)

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Příběh skutečného letu, který se stal v roce 2009. A jelikož si všichni pamatují jak to proběhlo, není lehké diváky napínat. Ovšem Clint Eastwood je prostě jistota, na co sáhne to se mu povede (nehledě na jaký se píše rok) + tradičně dobrý Tom Hanks = super podívaná. (2D dabing) Rozpočet: $ 60 miliónů, Tržby: $ 238,470 miliónů.

Jason Bourne (2016)

Jason Bourne si vyřizuje účty s těmi, kdo kdysi zabili jeho otce. V hlavní roli Matt Damon, režíroval opět Paul Greengrass, ale po těch letech už to na bomba film nestačí. (2D dabing) Rozpočet: $ 120 miliónů, Tržby: $ 415,484 miliónů.

Souboj cti (1980)

Jerry se zastane svého otce, před gangstery, ti ho následně donutí nastoupil v bojovém turnaji, kde musí porazit borce znepřáteleného gangu. Ty bláho akční závody na kolečkových bruslích v roce 1980 :-O. (2D dabing) Rozpočet: N/A, Tržby: US $8 527 743, HK $5 776 530.

Jak básníci čekají na zázrak (2016)

Filmová série, která už dávno měla skončit... Všichni herci vypadají, že výsledek jim je úplně volný, hrají asi tak na půl plynu. Snad jen Pavel Kříž má nějaký vzhah ke své postavě a trochu to zvedá. Korunu všemu ovšem nasazují dětské herecké "výkony". Co předvádí filmové děti ústředního hereckého páru je horší než ochotnicky ztvárněný díl z ulice. Nebudu si brát servítky "protože děti", E. L. Hassmannová, je alespoň pěkná, ale F. Antonio je děsný. Filmaři by si měli uvědomit, že v dětské kategorii nemáme žádnou hereckou kvalitu a raději se to pokusit sehrát jinak.

Kubo a kouzelný meč (2016)

Animovaný film se odehrává ve starém Japonsku, kde kouzla nejsou nic neobyčejného. Měsíční císař hledá malého Kuba, ten proto nesmí být po setmění venku. Což se jednou nepovede, je odhalen a musí se vydat na pouť za magickými předměty které mohou císaře porazit. Film naprosto úžasně vypadá. (2D dabing) Rozpočet: $ 60 miliónů, Tržby: $ 69,929 miliónů.

Sedm statečných (2016)

Klasika, sedm pistolníků (nechybí černoch, mexičan, indián a asiat) se postaví padouchovi (běloch). Zbytečný, bezkrevný, bez pořádné muziky (bohužel poslední kus od Jamese Hornera) udělaný remake. Finále je překvapivě nudné, nezajímavé a bez zapamatovatelné scény. Po trailerech jsem se těšil, ale o to větší bylo moje zklamání. (2D dabing) Rozpočet: $ 90 miliónů, Tržby: $ 160, 433 miliónů.

Hledá se Dory (2016)

Hledá se Nemo, u nás doma, patří tomu nejlepšímu co na poli nejen animovaných filmů vzniklo. Takže pokračování Hledá se Dory jsem očekával s obavami, ale naštěstí to dobře dopadlo. Tentokrát zapomnětlivá Dory vyplouvá hledat své rodiče - bez komplikací, bloudění a dramat se to neobejde. Film asi nebude tak dobře fungovat pro někoho bez znalosti prvního dílu. "Now what?!" Na rozdíl od pokračováních Příšerek nebo Aut se další podmořské putování povedlo a tu miliardu si zaslouží. P.S. Musím také opět pochválit český dabing. (2D dabing) Rozpočet: $ 200 miliónů, Tržby: $ 1 026,352 miliónů.

Buchty a klobásy (2016)

Celý film mele jako kolovrátek stále to samé. Vtip tam občas tam je, ale po chvilce je to jen nuda a stereotyp. (2D dabing) Rozpočet: $ 19 miliónů, Tržby: $ 139,70 miliónů.

Hra peněz (2016)

Příběh z natáčení televizní investiční show, kdy se moderátor a členové štábu stanou rukojmími ozbrojeného mladého muže. Jodie Foster je lepší herečka než režisérka, děj jde předvídatelným směrem. A špatné je i načasování po Margin Call a Sázce na nejistotu. (2D dabing) Rozpočet: $ 27 miliónů, Tržby: $ 93,282 miliónů.

Časové pásmo bylo změněno