• Thriller

Most do země Terabithia (2007)

Dost zvláštní film na to, že je určen dětem. Čekala jsem úplně něco jiného než jsem dostala. Místo fantasy filmu je to nakonec vlastně jen drama o dvou dětech a jejich nekonečné fantazii. No a ten konec se už potom úplně vymyká žánru ''rodinný film''.  Tak nějak nevím, co si o tom myslet...

Rachot (2021)

Klasický animák na jedno zhlédnutí, který v podstatě nic nového nepřinese. Kdo nic nečeká, nebude zklamaný.

Clickbait (2021) (seriál)

Ze začátku se to mírně táhlo, potom mě to ale začalo bavit víc a víc. Atmosféra byla tajemná a já byla zvědavá, jak to všechno nakonec bylo. I když byl za mě konec trochu ''WTF'', ve finále vlastně zklamaná nejsem. Tohle bych fakt nečekala a myslím, že konečného pachatele uhádne jen málokdo.

Špaček (2021)

Velmi smutné a vážné téma, nicméně najde se zde i pár vtipných momentů. Zápletka se špačkem se mi líbila. Tempo filmu je velmi pomalé a to je asi jeho největší problém. Určitě to nebude pro každého, což je vidět už tady z komentářů. Já jsem dostala přesně, to, co jsem očekávala. Neurazilo, ale ani nenadchlo. Zůstávám proto u trojky.

Defending Jacob (2020) (seriál)

Asi v polovině seriálu se to skvěle rozjelo a atmosféra byla s každým dílem lepší a napínavější. Ale poslední epizoda pro mě byla zklamáním, nemám ráda otevřené konce a už vůbec ne u kriminálních seriálů. Nicméně jako psychologický thriller to funguje skvěle.

Zlý časy v El Royale (2018)

Velmi příjemné překvapení. Ano, stopáž je trošku přetažená, ale napínavé je to až do konce. Postavy jsou taky skvěle zpracované. Za mě se to fakt povedlo.

Velký červený pes Clifford (2021)

Náhodou moc milý rodinný film. Cílová skupina tohoto filmu jsou zkrátka děti a tady se to podepsalo na hodnocení. Jako oddechovka na odpoledne s dětmi ideální.

Lék (1995)

Příběh velmi silný, dojemný, ústřední dvojice dětských představitelů byla vybrána skvěle, kluci byli  moc sympatičtí. Žádné citové vydírání diváka jsem v tom neviděla, jak zde píšou někteří uživatelé, ale každý to vnímáme jinak. Líbilo se mi, že nakolik bylo téma vážné, nechyběl zde ani humor. SPOILER: Nicméně ten konec (i když jsem ho čekala) mě vážně vzal, asi už nějak téma smrti dítěte ve filmu nedávám.

Následky (2021)

Slabší, čekala jsem víc. Nicméně nejvíc mě dostal ten závěrečný rozhovor Vady s matkou, to se povedlo.

Zimní pohádka (2001) (TV film)

Dost zvláštní zpracování Sněhurky a sedmi trpaslíků. Nicméně Sněhurka byla vybrána skvěle, byla krásná a moc se na tu roli hodila. A jelikož mi to zas tak špatné nepřipadalo, nechávám to na průměru.