• Krátkometrážní

Taxi do Tobruku (1960)

Jsem tomu ráda, že jsem plna nadšení z tohoto skvostu spáchala titulky. Na televize je tento film příliš dobrý, aby jej odvysílaly, a distributorům se zdá příliš neznámý, aby jej vydali. A je to věčná škoda. Nejen, že se jedná o francouzský protiválečný skvost, ale stal se jím právě proto, že je výtečně napsán, úchvatně zahrán a navíc se Aznavourův švagr překonal. A ten konec, ten konec, ten by se hodil do reklamy na Radegast, tedy kdyby se chtěl tak ponížit.

Malý unavený Joe (1972)

Oliver Onion se tentokrát moc nepředvedli. A Barboni má za sebou také lepší kousky. Za zmínku stojí návštěva restaurace a závěrečná bitva v mnišských hávech.

Případ Barnabáš Kos (1964)

Satirická absurdita dohnaná až do samé krajnosti, která by si zasloužila trošku svižnější střih. Nadávat na technickou kvalitu nemá cenu, CS Film si pravděpodobně dal závazek, že jednoho krásného dne odvysílá film, v němž nebude ani nic vidět, ani nic slyšet. Bravo! Už se blížíte ke svému ideálu. Jinak mi celkem dost vadil předabovaný Kemr.

Pirát Blackie (1971)

Akční komedie to není. A neukecal by mě na to ani sám Bud Spencer. Taky by nemohl, o filmu určitě nic neví, neb v něm prakticky není. Bohužel. Od počátku do samého konce sledujeme naparování Blackieho v podání Hilla, kterému nafoukaní frajeři jdou sami od sebe. Hudba je místy natolik hravá, že překračuje práh infantilnosti. A příběh sám je vlastně zajímavý jen jako velmi povrchní dobrodružství.

Genevieve (1953)

Tahle komedie je již značně omšelá, vlastně není ani vtipná. Jediným světlým momentem je, když Wendy vezme v hotelu v Brightonu papírový sáček. Jenže to skutečně na celý film nestačí.

Show Jana Krause (2010) (pořad)

Hmmm, tak tomu říkám kvalitativní sešup.

Můj pes Killer (2013) odpad!

Hodně špatná kamera sleduje ještě horší výkony neherců, kteří deklamují přiblblé dialogy rádoby ze života. Mladík s kostrbatou hlavou má psa. S ním i bez něj chodí před kamerou, nebo jezdí na motorce. Tedy pokud má benzin. Strohé, až dokumentaristické pojetí snímku z něj udělalo nekoukatelnou supernudu. A jako závěrečný kop do žeber mi tahle slátanina připomněla Gustáva Husáka s jeho hnusnou českoslovenštinou.

Životní šance (2011)

V druhé polovině jsem objevila i několik vtipných perel, kterým jsem se musela smát nahlas. Smířím se s tím, že Francouzi nenašli krásnou Francouzku a pozvali Belgičanku. Ale nesmířím se s tím, že celý film se snažil předstírat, že je Američan, a bohužel se mu to místy značně dařilo.

Otec Naděje (2002) (TV film)

Škarohlídové, kteří očekávají, že se Bud Spencer v 76 letech sebere a nakope mafiánům zadnice, budou nadále tento film odsuzovat. My, co nám stačí slušný příběh a kvalitní herecké výkony, budeme velmi spokojeni. A ještě budeme nutit všechny, kteří říkají, že Spencer se ve filmu umí jen prát, aby se na tuto inscenaci podívali. Zjistí totiž, že se mýlili. Spencer je přesvědčivý i v klasické dramatické roli.

Tulák Archimedes (1959)

Gabin si viditelně užil hru na svobodomyslného tuláka v tomto svěžím filmu s rozvernou hudbou.