Agatha

Ondra Dvořák

okres Jihlava

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 25.2.2019  19:55
    Zlá krev (TV seriál) (2017)

Málokterým hereckým legendám se po smrti dostalo takové pocty, jako se tímto seriálem dostalo Joan a Bette. A za mě myslím zcela zaslouženě.

• 27.1.2019  23:29
    Favoritka (2018)

Zvláštní osobitý film, který nabízí od každého trochu. Těžko se v tom orientovat co bylo myšleno vážně a co ne. Místy vtipné, jindy tragické, surové, nechutné atd. Na mě to působilo moc neuvěřitelně, někdy až parodicky. Jediné co se filmu nedá upřít je výprava a herecké výkony, které však v tom všem chaosu vyznívají do ztracena. Zřejmě tentokrát nejsem cílová skupina, ale nemůžu si pomoct, v tomhle ledovém filmu mě vůbec nic nechytlo za srdce a osud všech hlavních postav mi byl lhostejný.

• 11.1.2019  21:28
    Byla jednou jedna kráva (TV film) (2017)

Moc pěkný a poučný dokument o "blbé" krávě. Po shlédnutí jsem přemýšlel o tom, z jakého důvodu někdo zavedl slovo "kráva" ve spojení s nadávkou. Toto zvíře mi vůbec nepřijde jako hloupé. Ovce, husy, slepice - ano, to jsou všechno opravdu hloupá zvířata, ale kráva, je oproti nim prudce inteligentní tvor.

• 5.1.2019  22:38

Při čtení komentářů narážím na srovnávání s Americkou krásou, která (promiňte) mi příliš neučarovala. Byla na mě asi moc americká nebo co. Shirley Valentinová je za mě úplně jiná. Má své kouzlo. Možná je to Pauline Collins, která zde zahrála svou životní roli, anebo (a to bude mít možná větší váhu) je to prostě Řeckem. Kdo tam byl, tak ví o čem mluvím. A Řecko ve filmu prostě bylo a nejen co se týče výpravy. Podařilo se ukázat tu správnou řeckou atmosféru a poklid, navíc s výtečným scénářem a herci. Prostě bezva strávený čas u bezva filmu.

• 5.1.2019  10:38
    Durrellovi (TV seriál) (2016)

Bezvadný odpočinkový seriál, plný skvělých herců, hudby, slunce a Korfu. Konečně něco vtipného, lehkého, bez krve a neustálých vražd. Opravdu jsem si užíval každý díl. 1. řada je vážně skvělá, ze začátku se mi vůbec nechtělo věřit tomu, že "tohle" ještě někdo umí natočit. Ve 2. řadě je sice pár nudnějších dílů, ale stále to baví a 3. řada jede v podobném duchu jako ta první. Přesně tento typ tvorby mi chybí v TV programu. Proč neumíme natočit něco podobného i u nás, když v Británii to jde?... ČT sice šlechtí, že seriál konečně nasadila, ale proč v sobotu v 9:00? Tenhle seriál by si zasloužil nasadit třeba i tu sobotu, ale ve 20:00, kdy nedávají absolutně nikde nic. Navíc teda musím zkritizovat dabing - ač je plný slavných dabingových jmen, k jednotlivým postavám se mi vůbec nehodí a je slyšet, že se to dělalo hodně narychlo, takže jedině původní znění. Každopádně se těším na 4. řadu.

• 31.12.2018  00:29

Jodie Foster v nejlepší herecké formě a nakonec i celkem sympatický detektiv Terrence Howard. Něco málo tomu chybí, ale nevím co.

• 31.12.2018  00:20

Malý zapadlý film, který se ale vyplatí odnikud vyhrabat a vychutnat se prvotřídní herecké výkony. Jde o klasickou konverzačku, ale herci z ní vytvořili neobyčejnou podívanou. Zvláště postava Eileen Heckart byla skvěle napsaná a následně i skvěle zahraná.

• 26.11.2018  21:29
    Tanec s vlky (1990)

Jeden z nejnádhernějších filmů všech dob. Netřeba nic dalšího dodávat.

• 1.9.2018  22:51
    Země (TV film) (2015)

Jak by asi bylo na Zemi bez lidstva?... Všem těm podivuhodným tvorečkům, které buď přímo nebo nepřímo zabíjíme, určitě lépe. Za nedlouho určitě přijde náš zasloužený konec, ale co ten bordel co po nás zůstane? Ten tady bude hnít déle, než sama existence lidské éry...

• 15.5.2018  17:08
    The Crown (TV seriál) (2016)

Šokézně famózní seriál. Za mě bych neměnil nic, ve všech směrech prvotřídní. Lehce bych vyzdvil hned první dva díly 1. série, a 4. díl 2. série o princezně Margaret - ten byl vyloženě bravurní.

• 13.5.2018  22:18

Českým historickým filmům to dělám nerad, ale mám-li být úpřímný a tak nějak spravedlivý, musím dát 1* a to jen za kostýmy. Prostě se na to nedalo dívat! Děj nulový, jeden velký nafouklý umělohmotný kýč! Herci jak spití močůvkou... Škoda vyhozených peněz!

• 30.3.2018  13:53

Nechtěl jsem, ale musím dát plné hodnocení, protože film ve své podstatě neměl chybu. Není to film pro každého, ale překvapilo mě kolik lidí bylo v kině. Pravda, někteří slyšitelně spali, ale pro mě to byl silný zážtek a jsem rád, že na podobné filmy lze narazit i v dnešní akční době. Film je opak akčnosti, je přímo mystický. Krásná výprava, velkolepá hudba, zasněné pohledy, plaché úsměvy, nádherně zpívající ptáci... Film má několik mimořádně silných scén, které utkví v paměti. Nečekejte krvavé orgie jako v Umučení Krista, vše je bráno z pohledu ztracené a znovu nalezené Mary z Magdaly, která dle filmu sehrála jednu z klíčových postav v Kristově životě a smrti. A možná že v mnoha očích bude Maří Magdalena očištěna od zajeté škatulky spíše negativní historické postavy.

• 25.3.2018  13:50
    Ceny Thálie 2017 (TV pořad) (2018)

Na co se vyrábí takovýhle slavnostní večer, když se nesmí mluvit? To snad byl vždy účel Thálií ne? Když od prvních minut nestíháte, tak to nedělejte, přečtěte to z papíru během 5 minut, ceny pošlete poštou a fertig. Tohle byla trapnost nad trapnost.

• 25.3.2018  13:30
    Sestřičky (1983)

Naprosto souhlasím s komentářem "gouryella". Dříve jsem Sestřičky přímo nenáviděl, svojí ponurostí mi film šel na nervy. Teď už vím, že bez ponurosti by to nešlo, stejně jako bez Babi a Mihulky.

• 11.3.2018  22:19
    Bába z ledu (2017)

Film o bláznech! Já nevim, ale takhle se snad normální lidi nechovají. Ano, jsou sobci, jsou nevychovaní malí parchanti, jsou lidi , kteří by se pro rodinu rozdali atd., ale ty jejich reakce zachycené ve filmu mi prostě přijdou nenormální. I ta Hana je svým způsobem praštěná, i když Zuzana Kronerová ji zahrála senzačně. Nevim, asi to byl účel - jakože jsme všichni svým způsebem blázni, např. v Pelíškách to funguje skvěle, ale v tomhle případě mi to nefungovalo, asi se moc tlačilo na pilu. Nakonec nejlepší byly nic neřešící scény s otužilci. A co ten závěr? Podle mě jedno velké rozhádané a rozvrácené nic. Rád bych dal 4*, ale bohužel, ty dávám jen když vím, že si film rád pustím znovu. A taky marně přemýšlím za co dostala Petra Špalková Českýho lva, mě se zdála naprosto nevýrazná.

• 10.3.2018  22:53

Celkově dobré, naštěstí ne příliš moderní. Sice akčnější Poirot než je zdrávo, ale budiž. Dále jsem nepochopil naprosto zbytečné přejmenování postav oproti předloze a i samotný Orient Expres působil moc digitálně, například na začátku vyjíždí z Istanbulu nepřirozeně závratnou rychlostí a na konci filmu naopak odjíždí z nádraží jako šnek. Jak komentují ostatní, i já souhlasím s tím, že charaktery postav byly nedotažené a ta velká herecká jména nebyla plně využita. Sice jsem rád, že prognózy o propadáku zdejším diskutujícím dost dobře nevyšly, nicméně pro mě zůstává verze z roku 1974 na 1. místě a verze se Suchetem na 2.

• 7.3.2018  21:27

Velice zajímavý dokument o pohnutých osudech našich spoluobčanů. I v tomto případě se potvrzuje nepsaný zákon, že to nakonec vždycky odserou chudáci lidi! Obzvláště by se na tento dokument měla podívat KSČM a její voliči.

• 24.2.2018  21:24

Krátký, ale povedený medailon jedné Paní herečky. Nebýt jedné slavné role určitě by byla dávno zapomenuta jako mnozí další. Ale nejen pro mě zůstává Jarmila Kurandová už navždy nepřokonatelnou Babičkou. Jak zaznívá v tomto dokumentu, jakási průzračnost a hloubka vyzařuje z jejích očí a vůbec z celého jejího vystupování. Ale nebyla jenom Babičkou, škoda že ostatní její filmy už odvál čas.

• 19.2.2018  17:39

Dobré, ale dlouhé předlouhé. A děj tedy také nijak oduševnělý, pořád dokola to samé. Vedlejší filmy budou zřejmě i nadále lákavější a poutavější.

• 20.1.2018  20:47
    Konec semestru (TV film) (1974)

Tento kus má tak zoufalou kameru, že to vypadá jak točené před válkou. Spíš je to asi únavou materiálu, ale koukat se na to nedá.

• 25.12.2017  21:50
    Nejlepší přítel (TV film) (2017)

Konečně se povedla normální pohádka, která chytne hned od začátku. Fajn Jirka Lábus, František Neměc a vůbec celé peklo.

• 8.12.2017  23:16
    Kozy léčí (TV film) (2017)

Mně to teda bylo 100x milejší něž 150. repríza jakékoliv pohádky. Jako páteční relax po týdenní rachotě ideální.

• 9.7.2017  00:01

Kdo četl knihu prostě ví, že film se povedl, a obojí se vzájemně krásně doplňuje.

• 15.1.2017  21:21

Jsou tu k přečtení neskutečná moudra, ale nikdo tomuhle filmu neodpáře to, že je neskutečně vtipný a nabitý nesmtelnýma hláškama! O jeho dokonalosti z technického hlediska by se dalo jistě úspěšně polemizovat, v tomto směru vážně nestojí za moc, ale v tomhle případě je to jen nedůležitý detail. Kdo bydlí na vsi, tak tu svojí ves v tom prostě vidí a baví se prvotřídně. Měšťák, bohužel k jeho smůle, tohle asi nikdy nepochopí. Nevím, u které jiné komedie, jsem se někdy v životě takhle nasmál! A to je myslím účel tohoto filmu. Proto nemůžu dát jinak než 5*

• 14.1.2017  21:24
    Četníci z Luhačovic (TV seriál) (2017)

Nevím proč, ale opravdu neskutečně mě to nebaví! Brněnské četníky miluju, ale ty z Luhačovic jsou mi do jednoho protivní. Postavy mdlé, prapodivně se šklebící, oči kulící a šišlající, navíc jakoby bez energie. Příběh nemá jiskru, šťávu, šmrnc. Výprava je tak dokonalá, až to působí uměle a vše jako právě naleštěné, nikde ani smítko. Hudba mdlá neřkuli žádná. Nevím čím to je, ale pravděpodobně scénářem, protože tam se rodí dobré postavy a příběh a to se zde tedy zatím vůbec nedaří. Na stanici v Brně to prostě žilo a to zde postrádám, tady jen žvatlá jedna postava s druhou bez jakéhokoliv prožitku. Ani nevím za co ty 2*, snad za tu krajinu...

• 9.1.2017  22:01
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

Hodnocení po 1. dílu: Zatím to vidím takhle: je to tak divný, až je to dobrý:-) Hodnocení po 9. dílu: Zjevení v české televizní tvorbě! Závěrečné hodnocení: Od dob Četnických humoresek mě žádný jiný český seriál tak nebavil. Víc netřeba dodávat. Bude se mi po pondělní sledovačce stýskat!:-(

• 7.1.2017  22:16

Nechápu scénáristy, kteří připravují scénář k filmu, který má být podle knižní předlohy! Neznamená snad už samo natáčení filmu podle knihy to, že daná kniha byla prostě skvělá a jedinečná?! Proč proboha mají potřebu to celé překurvit tak, že ten báječnej příběh v tom nikdo nepozná?! Ne, tohle asi nikdy nepochopím... Jasně, nemůže se jet přesně podle předlohy, ale držet se aspoň z 80% obsahu, tak je na světě film s velkym F, protože knižní Vinnetou je tak svěle napsaný, že žádnej scénarista neumětel to jednoduše nikdy líp nenapíše! A až tohle někdy někdo pochopí tak možná vznikne i (další) legendární Vinnetou filmový. Ovšem když si tohle všechno odmyslím, tak 3* jsou adekvátní tomuto německému zpracování, ale s Karlem Mayem to má společné opravdu jen to jméno.

• 6.1.2017  22:51

Co jsem očekával před rokem od Epizody VII, to jsem dostal nyní, od čehož jsem neočekával téměř nic. Bravo! Perfekní a za mě teda velké překvapení. Nevím co dodat... Řekl bych, že až s Rougue One se síla konečně probudila!

• 5.6.2016  21:43

Všechno zdá se fungovalo dobře, ale po shlédnutí to ve mě bohužel nezanechalo vůbec nic. Možná to ale bude tím, že v mém případě pátek není příliš vhodným dnem na to jít do kina:-) Dám tomu ještě někdy šanci...

• 2.5.2016  21:13
    Každý milion dobrý (TV film) (2016)

Nechápu tak přísnou kritiku! Po dlouhé době slušný film na ČT - a konečně taky někdy bez vraždy. Začátek vlažnější, ale pak se to rozehrálo dost slušně a nebýt toho trapného komanda a blbého policajtíka tak dám 5*. Herecké výkony velmi slušné a na Zelenku silný nadprůměr. Nevím co byste si na český TV film jako představovali.... Že se nebude konat druhá Fany jsme všichni věděli ne? Kouknětě se kolik Jiřinka slaví, v tomhle věku je naprosto neuvěřitelná, nikoho jiného, tak plného života neznám. Ale naší Bohdalce to přeju jako nikomu jinému.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16