Agatha

Ondra Dvořák

okres Jihlava

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 9.7.2017  00:01

Kdo četl knihu prostě ví, že film se povedl, a obojí se vzájemně krásně doplňuje.

• 15.1.2017  21:21

Jsou tu k přečtení neskutečná moudra, ale nikdo tomuhle filmu neodpáře to, že je neskutečně vtipný a nabitý nesmtelnýma hláškama! O jeho dokonalosti z technického hlediska by se dalo jistě úspěšně polemizovat, v tomto směru vážně nestojí za moc, ale v tomhle případě je to jen nedůležitý detail. Kdo bydlí na vsi, tak tu svojí ves v tom prostě vidí a baví se prvotřídně. Měšťák, bohužel k jeho smůle, tohle asi nikdy nepochopí. Nevím, u které jiné komedie, jsem se někdy v životě takhle nasmál! A to je myslím účel tohoto filmu. Proto nemůžu dát jinak než 5*

• 14.1.2017  21:24
    Četníci z Luhačovic (TV seriál) (2017)

Nevím proč, ale opravdu neskutečně mě to nebaví! Brněnské četníky miluju, ale ty z Luhačovic jsou mi do jednoho protivní. Postavy mdlé, prapodivně se šklebící, oči kulící a šišlající, navíc jakoby bez energie. Příběh nemá jiskru, šťávu, šmrnc. Výprava je tak dokonalá, až to působí uměle a vše jako právě naleštěné, nikde ani smítko. Hudba mdlá neřkuli žádná. Nevím čím to je, ale pravděpodobně scénářem, protože tam se rodí dobré postavy a příběh a to se zde tedy zatím vůbec nedaří. Na stanici v Brně to prostě žilo a to zde postrádám, tady jen žvatlá jedna postava s druhou bez jakéhokoliv prožitku. Ani nevím za co ty 2*, snad za tu krajinu...

• 9.1.2017  22:01
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

Hodnocení po 1. dílu: Zatím to vidím takhle: je to tak divný, až je to dobrý:-) Hodnocení po 9. dílu: Zjevení v české televizní tvorbě! Závěrečné hodnocení: Od dob Četnických humoresek mě žádný jiný český seriál tak nebavil. Víc netřeba dodávat. Bude se mi po pondělní sledovačce stýskat!:-(

• 7.1.2017  22:16

Nechápu scénáristy, kteří připravují scénář k filmu, který má být podle knižní předlohy! Neznamená snad už samo natáčení filmu podle knihy to, že daná kniha byla prostě skvělá a jedinečná?! Proč proboha mají potřebu to celé překurvit tak, že ten báječnej příběh v tom nikdo nepozná?! Ne, tohle asi nikdy nepochopím... Jasně, nemůže se jet přesně podle předlohy, ale držet se aspoň z 80% obsahu, tak je na světě film s velkym F, protože knižní Vinnetou je tak svěle napsaný, že žádnej scénarista neumětel to jednoduše nikdy líp nenapíše! A až tohle někdy někdo pochopí tak možná vznikne i (další) legendární Vinnetou filmový. Ovšem když si tohle všechno odmyslím, tak 3* jsou adekvátní tomuto německému zpracování, ale s Karlem Mayem to má společné opravdu jen to jméno.

• 6.1.2017  22:51

Co jsem očekával před rokem od Epizody VII, to jsem dostal nyní, od čehož jsem neočekával téměř nic. Bravo! Perfekní a za mě teda velké překvapení. Nevím co dodat... Řekl bych, že až s Rougue One se síla konečně probudila!

• 5.6.2016  21:43

Všechno zdá se fungovalo dobře, ale po shlédnutí to ve mě bohužel nezanechalo vůbec nic. Možná to ale bude tím, že v mém případě pátek není příliš vhodným dnem na to jít do kina:-) Dám tomu ještě někdy šanci...

• 2.5.2016  21:13
    Každý milion dobrý (TV film) (2016)

Nechápu tak přísnou kritiku! Po dlouhé době slušný film na ČT - a konečně taky někdy bez vraždy. Začátek vlažnější, ale pak se to rozehrálo dost slušně a nebýt toho trapného komanda a blbého policajtíka tak dám 5*. Herecké výkony velmi slušné a na Zelenku silný nadprůměr. Nevím co byste si na český TV film jako představovali.... Že se nebude konat druhá Fany jsme všichni věděli ne? Kouknětě se kolik Jiřinka slaví, v tomhle věku je naprosto neuvěřitelná, nikoho jiného, tak plného života neznám. Ale naší Bohdalce to přeju jako nikomu jinému.

• 27.2.2016  09:12
    Ben Hur (1959)

Mistrovský kus z roku 1959, který vypadá reálněji než filmy z 21. století, nemám slov.

• 31.1.2016  21:49
    Zločin v Polné (TV film) (2016)

Klobouk dolů! Po shlédnutí obou dílů se podařilo ojedinělé dílo mapující jednu kapitolu našich dějin. Jednak poctivá filmařina zavítala i do televizního filmu, což se v našich končinách vídá opravdu vzácně. Herecké obsazení je plné znamenitých jmen i výkonů. Asi už při čtení scénáře se dalo vytušit, že tentokrát se bude jednat o neobyčejnou práci, jinak by těch zvučných jmen jistě tolik nebylo. Po technické stránce prostě skvěle zvládnuto a po té historické prozatím velmi snaživě a nepodlézavě. Při závěrečném čtení verdiktu poroty jsem ani nedýchal a přitom jsem vědel jak do dopadne. A ještě nakonec... právě kvůli takovýmhle filmům je dobré mít doma televizi a zaplatit poplatek za veřejnoprávní stanici.

• 4.1.2016  22:07
    Home Fires (TV seriál) (2015)

Jak je možné, že tak skvělý seriál zapadl do nejspodnějšího šuplíku zdejší databáze? Tolik fajnšmekrů a nikdo si ho nevšimne... Vaše škoda. Mě očaroval hned 1. dílem. Především je skvěle obsazen výbornými britskými herečkami, které narozdíl od těch našich, spolupracují a táhnou za jeden provaz. Zajímavé je zasazení příběhu do malého britského městečka na počátku 2. sv. války, kde skupinka tamějších žen s obavami očekává co jim přinese a vezme válka. Možná by se dalo čekat, že půjde o červenou knihovnu, ale zdaleka tomu tak není. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale česká tvorba tomuto nešahá ani po kotníky.

• 29.12.2015  17:14

Povedlo se! Je radostí sledovat tu jízdu vesmírem s našimi starými známými. Starou gardu zakomponovali nad očekávání dobře, jen Luke si bude muset počkat na VIII. epizodu. Jak mnozí píšou, slabinou je dle očekávání scénář, který občas až moc čerpá z původní trilogie, ale možná zaplať pánbůh, mohlo být i hůř. Mně osobně spíš scházela nápaditější hudba a především představitelé temné strany jsou jací tací nevýrazní až nezajímaví. Ale co naplat, nějak se začít muselo a uvidíme jak se to vyvine napřesrok:-)

• 27.12.2015  22:08
    Správnej dres (TV film) (2015)

Mně stačilo už to, že se nejednalo o pohádku nebo dvacátouosmou reprízu čehosi jako tomu bylo na 20-ti ostatních programech. Táňa by byla skvělá i kdyby hrála jako stará Weintigrová, což nehrála. Jastraban OK, Vladyka OK, Mádl KO... Seriózně průměr, ale za ty vaše odpady dávám 4*!

• 30.5.2015  22:17
    Jan Hus (TV film) (2015)

Prozatím důstojná pocta k významnému výročí. Jen nechápu proč se to vysílá teď, když by to mohli dát přesně v termínu od 4. do 6. července. Co budou dávat potom? Trnu hrůzou, že pohádky co dávali 1. máje... Zatím mi vadí jediné (a jak čtu tak to bude hlavní téma) - otřesná hudba. Místy opravdu nevkusná a kazící celkový dojem. Mohli se trošku víc zamyslet a složit alespoň něco přibližně znějícího jako v 15. století, samozřejmě s ohledem na dnešní dobu. Ta atmosféra by byla úplně o nečem jiném. Pan Kocáb se mohl inspirovat např. hudbou z filmu o Zdislavě z Lemberka "V erbu lvice".

• 27.5.2015  20:32
    Rozum a cit (1995)

Jednou jsem na to zadíval v televizi a už mě to nepustilo, pak ještě jednou v bez dabingu a nebylo co řešit, jasných 5*. Jane Austen sice není mojí knižní favoritkou, ale film se povedl náramě. Toho cajdáku tam není tolik a když už už se zdá, že se to převrátí do červené knihovny, tak to okoření ten pravý britský vtip nevtip. Herci jedna báseň, výprava a hudba taky. Nedávno jsem se po dlouhých odkladech dostal i k rozhlasové dramatizaci z roku 2001 a ta je (ač se to zdá nemožné) snad ještě lepší.

• 24.5.2015  21:20

Ani bych už nevěřil, že někdo ještě umí natočit komedii tak, aniž by se v ní mluvilo sprostě. Tady tomu tak je, a je to jen ku prospěchu věci. Stašová a Vetchý jsou veteráni a bylo jasné, že nezklamou, takže kolegové mladíčci máte se od nich hodně co učit. Ale tady to funguje vesměs všechno dobře. Občas mě nudili ty akční "007 scény", ale aspoň to trochu oživilo tu zatuchlou českou komedii. Kino bylo docela zaplněné a i ostatní se zřejmě dobře bavili.

• 9.5.2015  22:33
    I Am Here (2014)

Kim je neuvěřitelná, troufnout si hrát v šedesáti čtyřicetiletou a zároveň být přitom přesvědčivá. A ještě navíc v malém evropském filmečku s pramalou šancí na nějaký velký úspěch. Prostě jen z čiré radosti z práce. A je to vidět a cítit. Zbytek dopíšu až to trochu víc vstřebám.

• 31.3.2015  21:44

Trailer je lepší než celý film. To je tak vše co k tomu dodat, od Krobota jsem čekal víc než pár sprosťáren. A tři České lvy pro herce? Tak k tomu už není vůbec co dodat.

• 28.3.2015  22:19
    Ceny Thálie 2014 (TV pořad) (2015)

Letos už to bylo s celkovým formátem opravdu na hraně, jestli to takhle půjde dál tak z toho udělají druhého Českého slavíka. Z toho půlku má na svědomí frajírek Procházka, ten by potřeboval akutně vyměnit. Drží se tam už podezřele dlouho a začíná pěkně machrovat, i když nevim proč, když komolí jedno jméno za druhým. Dřív mi nevadil, ale už loni to naznačovalo letošní pohromu. A navíc, z dcery zesnulého udělat vdovu, to už je pořádný trapas...

• 9.3.2015  20:32

Zdaleka, zdaleka není tenhle příběh tak jednoznačný a jasný jako tady někteří píšou. Viděl jsem ho několikrát a pokaždé mě okouzlil v něčem jiném, možná právě v tom tví to kouzlo "mozaikových filmů". Abych pravdu řekl, poprvé jsem stačil jakž takž stíhat a chápat děj, podruhé se mi zdálo že koukám na jiný film a potřetí jsem byl unešen... Prázdnotou Charlize Theron, rozervaností a zoufalstvím Kim Basinger a dívčím sobectvím a nerozvážností Jennifer Lawrence. Všechni tři herečky skvěle obsazené, své postavy zahrály nenásilně a zdálo by se jako by snad ani moc nehrály, ale to herectví vynikne právě až tehdy, kdy se nesoutředíte na souvislosti a ostatní (to důležité), ale úpěnlivě se zahledíte do jejich tváří. Také se mi líbilo, že žádná z hereček se nesnažila strhnout pozornost vyloženě na sebe, i když by k tomu některé vypjatěší pasáže sváděly. Například role Kim Basinger by se dala označit jako vedlejší, přesto jí vnímám díky tomu jak ji zahrála jako hlavní, a jako jednu z nejlepších v její kariéře. Vidět tento film jedinkrát je prostě žalostně málo a hodnocení pak zákonitě není objektivní. Do karet samozřejmě hraje i krásná hudba, světlo, střih a citlivá režie. Dalo by se pokračovat dlouze a při psaní mám hned chuť se na to vrhnout znovu, takže tudíž jasných 5*! Jen si vzpomenu na tu záverečnou sekvenci, ve které sledujeme tři hlavní ženské postavy za doprovodu té nádherné ústřední hudby mistra Zimmera a naskakuje mi husí kůže...

• 21.2.2015  23:05
    Český lev 2014 (TV pořad) (2015)

Poprvé kdy to nebylo trapné, takže hurá, hnuli jsme se dopředu!

• 19.1.2015  21:24
    Vraždy v kruhu (TV seriál) (2015)

Na tohle ani Trojan nestačí. Prostě a jednoduše mě to nebaví a osudy hlavních postav, ani vrahů, ani obětí mě nezajímají.

• 18.1.2015  18:57

Tak se Julianne Moore a její fanoušci konečně dočkají... tentokrát ji Oscar nemine. Kdyby byl jen trošku slušný kurz tak na to vsadím všechno co mám:-)

• 7.12.2014  21:10
    Transamerika (2005)

Jediné co k tomu můžu napsat je, že Felicity Huffman toho Oscara měla dostat a Dolly Parton taky.

• 18.11.2014  20:51

Triky a celková umělost zde překročily pro mě únosnou mez. A bohužel, i děj je zde tak ničemný, že nemá co zaujmout. Ani drak, ani skřeti, ani herci, ani výprava (těžko říct co je skutečnost a co je počítač). Všechno mi přijde přibarvené jako omalovánky, trpaslíci jako ze Sněhurky - ani vlásek na jinou stranu. Skřeti tak vyšperkovaný až z nich přestává jít strach. Nejvíc mě pobavila sudová sekvence na řece aneb úprk před skřety, tam ty triky z toho jen tekly a vůbec to nevypadalo hezky. Nevim, možná to někdy zkusím ještě jednou, ale nenadchlo mě zde zhola nic.

• 17.11.2014  21:12
    Život a doba soudce A. K. (TV seriál) (2014)

Těžko říct, jak si s tímhle oříškem poradit. Ale nedalo mi moc práce přijít na to, že když jsem vyšťavenej z rachoty a horko těžko vydržim existovat do 22:00, tak tenhle žánr není vůbec vhodný k udržení pozornosti, by spíše naopak - dokonale to uspává. Když je naopak sil dostatek, lze si povšimnout i jistých kvalit a jakéhosi záměru tohoto seriálu. Jelikož u mě bohužel platí spíše ta první verze, nemůžu hodnotit víc než za 3*. Ta celková UNYLOST prostě přehlušuje to ostatní. Vemte se jen ty závěrečné titulky: něco tak unylého a nudného se jen tak nevidí.

• 24.8.2014  23:03

Pro mě teda nuda a zklamání. A Oscar pro Penélope Cruz? Proboha za co? Takovou hysterku zahraje kdejaká začátečnice na oblastním divadle. Technický dobrý, ale děj takřka nulový.

• 20.8.2014  22:31
    Já, Claudius (TV seriál) (1976)

Dílo, které i dnešní době hravě obstojí vedle velkovýpravných a velkorozpočtových seriálů plných akce atd. Takový herci jako se sešli zde se už nesejdou nikdy. Ale se scénářem vybroušeným jako diamant se to hraje samo. Derek Jacobi bezkonkurenční, Siân Phillips ve své životní roli neuvěřtelná a tak by se dalo pokračovat dál. Jednoduše lahůdka, která se nikdy nezkazí.

• 3.8.2014  21:08

Velmi slušný film, který jako spousta dalších prošumí kolem bez větší pozornosti. Ruku na srdce, kdyby v něm nehrála Kim Basinger, tak o něj taky nezavadím, ale takhle jsem se na něj vyloženě těšil. Trailer navnadil a film rozhodně nezklamal. Kim sice nemá moc co hrát, ale beru ji jako nepostradatelnou posilu, zato Kelly Blatz a hlavně Richard Jenkins využili potenciálu svých rolí a naservírovali nám silný příběh nadaného kluka s nejasnou budoucností. Něco málo tomu sice chybělo, ale možná je to spíš tím, že člověk očekává přespříliš komplikovaný děj se spoustou zvratů a akce, jak tomu teď bývá; a neuvědomuje se, že v jednoduchosti je krása. Tu v tomto případě navozuje i dost povedená hudba a kamera hrající si s tmavšími tóny, nic rušivého nebo výrazného. Jen místy ostrý paprsek ranního či zapadajícího sluce jako symbol naděje tam někde v dálce, a to tomuhle snímku jedině prospělo. Škoda, takovým to nenápadným filmům kino sluší.

• 13.7.2014  11:15

K tomuto není snad ani třeba psát komentář, snad jen, že tvůrci nezklamali. Hluboce mě však zklamali filmoví a televizní kritici, kteří si za celých 25 let nevšimli dokonalosti Hercula Poirota v podání Davida Sucheta, která v Oponě vrcholí. Absence jakéhokoliv ocenění za tuto brilantní dlouholetou práci je trestuhodná. Jediná nominace na cenu BAFTA je chabou útěchou pro nás fanoušky nenahraditelného a jediného pravého Poirota. Herci si většinou nejvíce cení ocenění přímo od diváků a těch má David Suchet více než kdejaká hollywoodská pseudostar... Bude nám smutno monsieur Poirote...

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15