Agatha

Ondra Dvořák

okres Jihlava

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 3.5.2020  22:30
    Anatomie zrady (TV film) (2020)

Slušné zpracování, slušné obsazení atd., ale má to jedno velké ALE. Už nápad nadabovat ústřední postavu je blbost, ale budiž - u nás se to běžně dělá a téměř vždy to stojí za starou belu. A v tomto případě obzvlášť. Slovenští herci umí velice dobře mluvit česky, a i pan Labuda by to určitě zvládl - kdyby ovšem dostal šanci. Když už se ale rozhodli pro to ho nadabovat, tak to měli udělat pořádně a ne takhle školácky. Jediné slovo, které v tomto filmu vypustil Marián Labuda z pusy neznělo "živě", ale jako když dabuje jiný člověk ve zvukotěsném studiu - a tak nějak to asi bylo. Výsledný dojem kazí veškeré další snažení. Alepsoň pro mě. Stálo by za to udělat to znovu a pořádně.

• 27.4.2020  21:20

Mám rád vyprávění starých babiček, ale tohle byla prostě NUDA, NUDA a NUDA.

• 27.4.2020  21:10
    Vezmi mě znovu domů (TV film) (1994)

Dlouho jsem se rozhodoval jestli si k nákupu přihodím ještě DVD s tímhle filmem za 70 kaček. Udělal jsem dobře a nelituju. Legenda Kirk Dougles a jeho poslední hlavní role a v parádní formě s vydařenýma hláškama. Některé mě fakt rozesmály a bylo jich celkem dost. Film je sice o umírání, ale nelekejte se toho. O to umírání tu až tak nejde. Bral jsem to jako povedenou poctu Kirkovi.

• 27.4.2020  21:03
    Matka nevěsty (TV film) (1993)

Jednoduše skvělý TV film, který snad nikdy v TV nedávali. Žádný velký drámo ani nic vysoce oduševnělého. Prostě ideální blbina do televize, která ovšem ční nad mnohými x krát reprízovanými "evergrýny". Jsou tam bezva herci, vtipné scénky a záseky atd. A povedl se i dabing v čele s Hanou Maciuchovou. Pár korun za DVD rozhodně nelituju a rád si někdy pustím znovu.

• 31.3.2020  19:56
    Pravěká Země (TV film) (2019)

Velmi dobře zpracovaný dokument o vývoji života a hromadném vymírání druhů na naší planetě od počátků až po současnost. Nepamatuji se že bych kdy viděl toto téma tak dobře, zajímavě a přehledně zpracované.

• 14.3.2020  22:36
    Ach, ta láska nebeská... (TV film) (2020)

Paní Eva se svou jedinou písničkou "Dávno nejsem dítě" byla na celém pořadu zdaleka nejlepší. Ve svém věku a se zdravotním omezení obdivuhodný výkon. Ostatní bylo trapné cukrkandlové NIC.

• 3.2.2020  23:07
    Sága rodu Forsytů (TV seriál) (1967)

Po přečtení zdejších komentářů jsem nabyl dojmu, že se jedná o legendu, ale bohužel musím konstatovat, že po shlédnutí jsem byl silně zklamán. U mě tedy neobstála. Mnozí zatracovali novější provedení z roku 2002, ale u mě v porovnání se starším jasně vítězí to novější. Zde mi připadají mnozí herci toporní, nepřirození a postavy zahrané jaksi bezcitně, afektovaně a ve vícero případech shledávám že i nevhodně obsazeny. A co si budeme povídat, na hercích to zde stojí. Vyprava je nulová, kamera černobílá, takže kostýmy zanikají v šedi, hudba nijak chytlavá. V roce 1967 to mohl být hit, protože z Ostrovů se toho k nám asi přiliš nedostalo, ale v dnešní době už to nemá krom příběhu příliš co nabídnout.

• 21.1.2020  20:23

Nevim co všichni čekali že dostanou, ale já byl spokojen. Star Wars vždycky končili happy endem, takže nic jiného se podle mě ani nedalo očekávat. Tak to prostě má být. V modrých číslech to ale nemá co dělat.. Jen jestli už nejsme všichni moc nároční na požadavky...

• 3.1.2020  19:27

Pokud si chce někdo přečíst můj komentář, tak ať si přečte ten co napsal "Malarkey". Napsal bych jinými slovy to stejné. Dodám jen to, že už ho nikdy víc nechci vidět.

• 1.1.2020  19:58
    Spiklenci (1996)

Podnikavá dívka Whoopi Goldberg v pánském převleku se snaží udělat dobrý byznys nejen na Wall Street, ale i s divákem. A celkem se jí to i daří.

• 28.12.2019  16:00

Dost dobrá zábava, s dobrými efekty, hudbou a herci. Nic víc bych v tom asi nehledal.

• 28.12.2019  00:23
    Čarovný kamínek (TV film) (2019)

Ve slovenštině OK, ale v české verzi naprosto NEKOUKATELNÉ. Jak to někdo mohl v takovém stavu pusit do éteru mi hlava nebere.

• 2.12.2019  21:20

Trhlý a ujetý film, který je tak zvláštní až je dobrý. Nevím k čemu to přirovnat. Nic podobného jsem neviděl, ale očaroval mě. Ruth Gordon na mě vždy působila trochu potrhle, takže zde si přišla na své a Bud Cort je jí svým mimoňským zjevem a vystupovaním prefektním spoluhráčem. A skvělá hudba tomu dodává speciální atmosféru.

• 6.11.2019  21:18
    Be Here Now (2015)

Andy měl možná se Spartakem společného víc, než si myslíme. Stejně jako on vyhrál spoustu bitev, tu poslední ale bohužel prohráli oba dva. A stejně jako je po 2000 let obdivován Spartacus, je a bude obdivován i Andy. Svou neobyčejnou houževnatostí, pokorou a lidskostí s jakou snášel svůj úděl je až dech zaražející. Hluboko smekám, nepřestanu obdivovat, nezapomenu a především se pokusím Inspirovat. Be Here Now je velkým příběhem jednoho obyčejného človkěka s velkým srdcem.

• 30.9.2019  22:54
    Zoja (TV film) (1995)

Sice cajdák od Steelové, ale celkem slušný. Jedna z lepších záležitostí, na níž lze natrefit v televizi.

• 30.9.2019  20:11
    Pláč (TV film) (2002)

Absolutně zapomenutý a opomíjený TV film se skvělou atmosférou a především výtečnou Sarah Lancashire.

• 25.3.2019  21:13
    33 životů (2015)

Nenápadný odpolední film, který mě naprosto pohltil a získal si mě. Silná inspirace ve skutečnosti, bezva herci, bezva hudba, emoce (které tam ostatní nenašli) já našel. Nenapadá mě co bych vytknul a proč bych neměl dát plné hodnocení. Někdy si to s chutí pustím znovu a v originál znění.

• 25.2.2019  19:55
    Zlá krev (TV seriál) (2017)

Málokterým hereckým legendám se po smrti dostalo takové pocty, jako se tímto seriálem dostalo Joan a Bette. A za mě myslím zcela zaslouženě.

• 27.1.2019  23:29
    Favoritka (2018)

Zvláštní osobitý film, který nabízí od každého trochu. Těžko se v tom orientovat co bylo myšleno vážně a co ne. Místy vtipné, jindy tragické, surové, nechutné atd. Na mě to působilo moc neuvěřitelně, někdy až parodicky. Jediné co se filmu nedá upřít je výprava a herecké výkony, které však v tom všem chaosu vyznívají do ztracena. Zřejmě tentokrát nejsem cílová skupina, ale nemůžu si pomoct, v tomhle ledovém filmu mě vůbec nic nechytlo za srdce a osud všech hlavních postav mi byl lhostejný.

• 11.1.2019  21:28
    Byla jednou jedna kráva (TV film) (2017)

Moc pěkný a poučný dokument o "blbé" krávě. Po shlédnutí jsem přemýšlel o tom, z jakého důvodu někdo zavedl slovo "kráva" ve spojení s nadávkou. Toto zvíře mi vůbec nepřijde jako hloupé. Ovce, husy, slepice - ano, to jsou všechno opravdu hloupá zvířata, ale kráva, je oproti nim prudce inteligentní tvor.

• 5.1.2019  22:38

Při čtení komentářů narážím na srovnávání s Americkou krásou, která (promiňte) mi příliš neučarovala. Byla na mě asi moc americká nebo co. Shirley Valentinová je za mě úplně jiná. Má své kouzlo. Možná je to Pauline Collins, která zde zahrála svou životní roli, anebo (a to bude mít možná větší váhu) je to prostě Řeckem. Kdo tam byl, tak ví o čem mluvím. A Řecko ve filmu prostě bylo a nejen co se týče výpravy. Podařilo se ukázat tu správnou řeckou atmosféru a poklid, navíc s výtečným scénářem a herci. Prostě bezva strávený čas u bezva filmu.

• 5.1.2019  10:38
    Durrellovi (TV seriál) (2016)

Bezvadný odpočinkový seriál, plný skvělých herců, hudby, slunce a Korfu. Konečně něco vtipného, lehkého, bez krve a neustálých vražd. Opravdu jsem si užíval každý díl. 1. řada je vážně skvělá, ze začátku se mi vůbec nechtělo věřit tomu, že "tohle" ještě někdo umí natočit. Ve 2. řadě je sice pár nudnějších dílů, ale stále to baví a 3. řada jede v podobném duchu jako ta první. Přesně tento typ tvorby mi chybí v TV programu. Proč neumíme natočit něco podobného i u nás, když v Británii to jde?... ČT sice šlechtí, že seriál konečně nasadila, ale proč v sobotu v 9:00? Tenhle seriál by si zasloužil nasadit třeba i tu sobotu, ale ve 20:00, kdy nedávají absolutně nikde nic. Navíc teda musím zkritizovat dabing - ač je plný slavných dabingových jmen, k jednotlivým postavám se mi vůbec nehodí a je slyšet, že se to dělalo hodně narychlo, takže jedině původní znění. Každopádně se těším na 4. řadu.

• 31.12.2018  00:29

Jodie Foster v nejlepší herecké formě a nakonec i celkem sympatický detektiv Terrence Howard. Něco málo tomu chybí, ale nevím co.

• 31.12.2018  00:20

Malý zapadlý film, který se ale vyplatí odnikud vyhrabat a vychutnat se prvotřídní herecké výkony. Jde o klasickou konverzačku, ale herci z ní vytvořili neobyčejnou podívanou. Zvláště postava Eileen Heckart byla skvěle napsaná a následně i skvěle zahraná.

• 26.11.2018  21:29
    Tanec s vlky (1990)

Jeden z nejnádhernějších filmů všech dob. Netřeba nic dalšího dodávat.

• 1.9.2018  22:51
    Země (TV film) (2015)

Jak by asi bylo na Zemi bez lidstva?... Všem těm podivuhodným tvorečkům, které buď přímo nebo nepřímo zabíjíme, určitě lépe. Za nedlouho určitě přijde náš zasloužený konec, ale co ten bordel co po nás zůstane? Ten tady bude hnít déle, než sama existence lidské éry...

• 15.5.2018  17:08
    Koruna (TV seriál) (2016)

Šokézně famózní seriál. Za mě bych neměnil nic, ve všech směrech prvotřídní. Lehce bych vyzdvil hned první dva díly 1. série, a 4. díl 2. série o princezně Margaret - ten byl vyloženě bravurní.

• 13.5.2018  22:18

Českým historickým filmům to dělám nerad, ale mám-li být úpřímný a tak nějak spravedlivý, musím dát 1* a to jen za kostýmy. Prostě se na to nedalo dívat! Děj nulový, jeden velký nafouklý umělohmotný kýč! Herci jak spití močůvkou... Škoda vyhozených peněz!

• 30.3.2018  13:53

Nechtěl jsem, ale musím dát plné hodnocení, protože film ve své podstatě neměl chybu. Není to film pro každého, ale překvapilo mě kolik lidí bylo v kině. Pravda, někteří slyšitelně spali, ale pro mě to byl silný zážtek a jsem rád, že na podobné filmy lze narazit i v dnešní akční době. Film je opak akčnosti, je přímo mystický. Krásná výprava, velkolepá hudba, zasněné pohledy, plaché úsměvy, nádherně zpívající ptáci... Film má několik mimořádně silných scén, které utkví v paměti. Nečekejte krvavé orgie jako v Umučení Krista, vše je bráno z pohledu ztracené a znovu nalezené Mary z Magdaly, která dle filmu sehrála jednu z klíčových postav v Kristově životě a smrti. A možná že v mnoha očích bude Maří Magdalena očištěna od zajeté škatulky spíše negativní historické postavy.

• 25.3.2018  13:50
    Ceny Thálie 2017 (TV pořad) (2018)

Na co se vyrábí takovýhle slavnostní večer, když se nesmí mluvit? To snad byl vždy účel Thálií ne? Když od prvních minut nestíháte, tak to nedělejte, přečtěte to z papíru během 5 minut, ceny pošlete poštou a fertig. Tohle byla trapnost nad trapnost.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16