Agatha

Ondra Dvořák

okres Jihlava

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 15.5.2018  17:08
    The Crown (TV seriál) (2016)

Šokézně famózní seriál. Za mě bych neměnil nic, ve všech směrech prvotřídní. Lehce bych vyzdvil hned první dva díly 1. série, a 4. díl 2. série o princezně Margaret - ten byl vyloženě bravurní.

• 13.5.2018  22:18

Českým historickým filmům to dělám nerad, ale mám-li být úpřímný a tak nějak spravedlivý, musím dát 1* a to jen za kostýmy. Prostě se na to nedalo dívat! Děj nulový, jeden velký nafouklý umělohmotný kýč! Herci jak spití močůvkou... Škoda vyhozených peněz!

• 30.3.2018  13:53

Nechtěl jsem, ale musím dát plné hodnocení, protože film ve své podstatě neměl chybu. Není to film pro každého, ale překvapilo mě kolik lidí bylo v kině. Pravda, někteří slyšitelně spali, ale pro mě to byl silný zážtek a jsem rád, že na podobné filmy lze narazit i v dnešní akční době. Film je opak akčnosti, je přímo mystický. Krásná výprava, velkolepá hudba, zasněné pohledy, plaché úsměvy, nádherně zpívající ptáci... Film má několik mimořádně silných scén, které utkví v paměti. Nečekejte krvavé orgie jako v Umučení Krista, vše je bráno z pohledu ztracené a znovu nalezené Mary z Magdaly, která dle filmu sehrála jednu z klíčových postav v Kristově životě a smrti. A možná že v mnoha očích bude Maří Magdalena očištěna od zajeté škatulky spíše negativní historické postavy.

• 25.3.2018  13:50
    Ceny Thálie 2017 (TV pořad) (2018)

Na co se vyrábí takovýhle slavnostní večer, když se nesmí mluvit? To snad byl vždy účel Thálií ne? Když od prvních minut nestíháte, tak to nedělejte, přečtěte to z papíru během 5 minut, ceny pošlete poštou a fertig. Tohle byla trapnost nad trapnost.

• 25.3.2018  13:30
    Sestřičky (1983)

Naprosto souhlasím s komentářem "gouryella". Dříve jsem Sestřičky přímo nenáviděl, svojí ponurostí mi film šel na nervy. Teď už vím, že bez ponurosti by to nešlo, stejně jako bez Babi a Mihulky.

• 11.3.2018  22:19
    Bába z ledu (2017)

Film o bláznech! Já nevim, ale takhle se snad normální lidi nechovají. Ano, jsou sobci, jsou nevychovaní malí parchanti, jsou lidi , kteří by se pro rodinu rozdali atd., ale ty jejich reakce zachycené ve filmu mi prostě přijdou nenormální. I ta Hana je svým způsobem praštěná, i když Zuzana Kronerová ji zahrála senzačně. Nevim, asi to byl účel - jakože jsme všichni svým způsebem blázni, např. v Pelíškách to funguje skvěle, ale v tomhle případě mi to nefungovalo, asi se moc tlačilo na pilu. Nakonec nejlepší byly nic neřešící scény s otužilci. A co ten závěr? Podle mě jedno velké rozhádané a rozvrácené nic. Rád bych dal 4*, ale bohužel, ty dávám jen když vím, že si film rád pustím znovu. A taky marně přemýšlím za co dostala Petra Špalková Českýho lva, mě se zdála naprosto nevýrazná.

• 10.3.2018  22:53

Celkově dobré, naštěstí ne příliš moderní. Sice akčnější Poirot než je zdrávo, ale budiž. Dále jsem nepochopil naprosto zbytečné přejmenování postav oproti předloze a i samotný Orient Expres působil moc digitálně, například na začátku vyjíždí z Istanbulu nepřirozeně závratnou rychlostí a na konci filmu naopak odjíždí z nádraží jako šnek. Jak komentují ostatní, i já souhlasím s tím, že charaktery postav byly nedotažené a ta velká herecká jména nebyla plně využita. Sice jsem rád, že prognózy o propadáku zdejším diskutujícím dost dobře nevyšly, nicméně pro mě zůstává verze z roku 1974 na 1. místě a verze se Suchetem na 2.

• 7.3.2018  21:27

Velice zajímavý dokument o pohnutých osudech našich spoluobčanů. I v tomto případě se potvrzuje nepsaný zákon, že to nakonec vždycky odserou chudáci lidi! Obzvláště by se na tento dokument měla podívat KSČM a její voliči.

• 24.2.2018  21:24

Krátký, ale povedený medailon jedné Paní herečky. Nebýt jedné slavné role určitě by byla dávno zapomenuta jako mnozí další. Ale nejen pro mě zůstává Jarmila Kurandová už navždy nepřokonatelnou Babičkou. Jak zaznívá v tomto dokumentu, jakási průzračnost a hloubka vyzařuje z jejích očí a vůbec z celého jejího vystupování. Ale nebyla jenom Babičkou, škoda že ostatní její filmy už odvál čas.

• 19.2.2018  17:39

Dobré, ale dlouhé předlouhé. A děj tedy také nijak oduševnělý, pořád dokola to samé. Vedlejší filmy budou zřejmě i nadále lákavější a poutavější.

• 20.1.2018  20:47
    Konec semestru (TV film) (1974)

Tento kus má tak zoufalou kameru, že to vypadá jak točené před válkou. Spíš je to asi únavou materiálu, ale koukat se na to nedá.

• 25.12.2017  21:50
    Nejlepší přítel (TV film) (2017)

Konečně se povedla normální pohádka, která chytne hned od začátku. Fajn Jirka Lábus, František Neměc a vůbec celé peklo.

• 8.12.2017  23:16
    Kozy léčí (TV film) (2017)

Mně to teda bylo 100x milejší něž 150. repríza jakékoliv pohádky. Jako páteční relax po týdenní rachotě ideální.

• 9.7.2017  00:01

Kdo četl knihu prostě ví, že film se povedl, a obojí se vzájemně krásně doplňuje.

• 15.1.2017  21:21

Jsou tu k přečtení neskutečná moudra, ale nikdo tomuhle filmu neodpáře to, že je neskutečně vtipný a nabitý nesmtelnýma hláškama! O jeho dokonalosti z technického hlediska by se dalo jistě úspěšně polemizovat, v tomto směru vážně nestojí za moc, ale v tomhle případě je to jen nedůležitý detail. Kdo bydlí na vsi, tak tu svojí ves v tom prostě vidí a baví se prvotřídně. Měšťák, bohužel k jeho smůle, tohle asi nikdy nepochopí. Nevím, u které jiné komedie, jsem se někdy v životě takhle nasmál! A to je myslím účel tohoto filmu. Proto nemůžu dát jinak než 5*

• 14.1.2017  21:24
    Četníci z Luhačovic (TV seriál) (2017)

Nevím proč, ale opravdu neskutečně mě to nebaví! Brněnské četníky miluju, ale ty z Luhačovic jsou mi do jednoho protivní. Postavy mdlé, prapodivně se šklebící, oči kulící a šišlající, navíc jakoby bez energie. Příběh nemá jiskru, šťávu, šmrnc. Výprava je tak dokonalá, až to působí uměle a vše jako právě naleštěné, nikde ani smítko. Hudba mdlá neřkuli žádná. Nevím čím to je, ale pravděpodobně scénářem, protože tam se rodí dobré postavy a příběh a to se zde tedy zatím vůbec nedaří. Na stanici v Brně to prostě žilo a to zde postrádám, tady jen žvatlá jedna postava s druhou bez jakéhokoliv prožitku. Ani nevím za co ty 2*, snad za tu krajinu...

• 9.1.2017  22:01
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

Hodnocení po 1. dílu: Zatím to vidím takhle: je to tak divný, až je to dobrý:-) Hodnocení po 9. dílu: Zjevení v české televizní tvorbě! Závěrečné hodnocení: Od dob Četnických humoresek mě žádný jiný český seriál tak nebavil. Víc netřeba dodávat. Bude se mi po pondělní sledovačce stýskat!:-(

• 7.1.2017  22:16

Nechápu scénáristy, kteří připravují scénář k filmu, který má být podle knižní předlohy! Neznamená snad už samo natáčení filmu podle knihy to, že daná kniha byla prostě skvělá a jedinečná?! Proč proboha mají potřebu to celé překurvit tak, že ten báječnej příběh v tom nikdo nepozná?! Ne, tohle asi nikdy nepochopím... Jasně, nemůže se jet přesně podle předlohy, ale držet se aspoň z 80% obsahu, tak je na světě film s velkym F, protože knižní Vinnetou je tak svěle napsaný, že žádnej scénarista neumětel to jednoduše nikdy líp nenapíše! A až tohle někdy někdo pochopí tak možná vznikne i (další) legendární Vinnetou filmový. Ovšem když si tohle všechno odmyslím, tak 3* jsou adekvátní tomuto německému zpracování, ale s Karlem Mayem to má společné opravdu jen to jméno.

• 6.1.2017  22:51

Co jsem očekával před rokem od Epizody VII, to jsem dostal nyní, od čehož jsem neočekával téměř nic. Bravo! Perfekní a za mě teda velké překvapení. Nevím co dodat... Řekl bych, že až s Rougue One se síla konečně probudila!

• 5.6.2016  21:43

Všechno zdá se fungovalo dobře, ale po shlédnutí to ve mě bohužel nezanechalo vůbec nic. Možná to ale bude tím, že v mém případě pátek není příliš vhodným dnem na to jít do kina:-) Dám tomu ještě někdy šanci...

• 2.5.2016  21:13
    Každý milion dobrý (TV film) (2016)

Nechápu tak přísnou kritiku! Po dlouhé době slušný film na ČT - a konečně taky někdy bez vraždy. Začátek vlažnější, ale pak se to rozehrálo dost slušně a nebýt toho trapného komanda a blbého policajtíka tak dám 5*. Herecké výkony velmi slušné a na Zelenku silný nadprůměr. Nevím co byste si na český TV film jako představovali.... Že se nebude konat druhá Fany jsme všichni věděli ne? Kouknětě se kolik Jiřinka slaví, v tomhle věku je naprosto neuvěřitelná, nikoho jiného, tak plného života neznám. Ale naší Bohdalce to přeju jako nikomu jinému.

• 27.2.2016  09:12
    Ben Hur (1959)

Mistrovský kus z roku 1959, který vypadá reálněji než filmy z 21. století, nemám slov.

• 31.1.2016  21:49
    Zločin v Polné (TV film) (2016)

Klobouk dolů! Po shlédnutí obou dílů se podařilo ojedinělé dílo mapující jednu kapitolu našich dějin. Jednak poctivá filmařina zavítala i do televizního filmu, což se v našich končinách vídá opravdu vzácně. Herecké obsazení je plné znamenitých jmen i výkonů. Asi už při čtení scénáře se dalo vytušit, že tentokrát se bude jednat o neobyčejnou práci, jinak by těch zvučných jmen jistě tolik nebylo. Po technické stránce prostě skvěle zvládnuto a po té historické prozatím velmi snaživě a nepodlézavě. Při závěrečném čtení verdiktu poroty jsem ani nedýchal a přitom jsem vědel jak do dopadne. A ještě nakonec... právě kvůli takovýmhle filmům je dobré mít doma televizi a zaplatit poplatek za veřejnoprávní stanici.

• 4.1.2016  22:07
    Home Fires (TV seriál) (2015)

Jak je možné, že tak skvělý seriál zapadl do nejspodnějšího šuplíku zdejší databáze? Tolik fajnšmekrů a nikdo si ho nevšimne... Vaše škoda. Mě očaroval hned 1. dílem. Především je skvěle obsazen výbornými britskými herečkami, které narozdíl od těch našich, spolupracují a táhnou za jeden provaz. Zajímavé je zasazení příběhu do malého britského městečka na počátku 2. sv. války, kde skupinka tamějších žen s obavami očekává co jim přinese a vezme válka. Možná by se dalo čekat, že půjde o červenou knihovnu, ale zdaleka tomu tak není. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale česká tvorba tomuto nešahá ani po kotníky.

• 29.12.2015  17:14

Povedlo se! Je radostí sledovat tu jízdu vesmírem s našimi starými známými. Starou gardu zakomponovali nad očekávání dobře, jen Luke si bude muset počkat na VIII. epizodu. Jak mnozí píšou, slabinou je dle očekávání scénář, který občas až moc čerpá z původní trilogie, ale možná zaplať pánbůh, mohlo být i hůř. Mně osobně spíš scházela nápaditější hudba a především představitelé temné strany jsou jací tací nevýrazní až nezajímaví. Ale co naplat, nějak se začít muselo a uvidíme jak se to vyvine napřesrok:-)

• 27.12.2015  22:08
    Správnej dres (TV film) (2015)

Mně stačilo už to, že se nejednalo o pohádku nebo dvacátouosmou reprízu čehosi jako tomu bylo na 20-ti ostatních programech. Táňa by byla skvělá i kdyby hrála jako stará Weintigrová, což nehrála. Jastraban OK, Vladyka OK, Mádl KO... Seriózně průměr, ale za ty vaše odpady dávám 4*!

• 30.5.2015  22:17
    Jan Hus (TV film) (2015)

Prozatím důstojná pocta k významnému výročí. Jen nechápu proč se to vysílá teď, když by to mohli dát přesně v termínu od 4. do 6. července. Co budou dávat potom? Trnu hrůzou, že pohádky co dávali 1. máje... Zatím mi vadí jediné (a jak čtu tak to bude hlavní téma) - otřesná hudba. Místy opravdu nevkusná a kazící celkový dojem. Mohli se trošku víc zamyslet a složit alespoň něco přibližně znějícího jako v 15. století, samozřejmě s ohledem na dnešní dobu. Ta atmosféra by byla úplně o nečem jiném. Pan Kocáb se mohl inspirovat např. hudbou z filmu o Zdislavě z Lemberka "V erbu lvice".

• 27.5.2015  20:32
    Rozum a cit (1995)

Jednou jsem na to zadíval v televizi a už mě to nepustilo, pak ještě jednou v bez dabingu a nebylo co řešit, jasných 5*. Jane Austen sice není mojí knižní favoritkou, ale film se povedl náramě. Toho cajdáku tam není tolik a když už už se zdá, že se to převrátí do červené knihovny, tak to okoření ten pravý britský vtip nevtip. Herci jedna báseň, výprava a hudba taky. Nedávno jsem se po dlouhých odkladech dostal i k rozhlasové dramatizaci z roku 2001 a ta je (ač se to zdá nemožné) snad ještě lepší.

• 24.5.2015  21:20

Ani bych už nevěřil, že někdo ještě umí natočit komedii tak, aniž by se v ní mluvilo sprostě. Tady tomu tak je, a je to jen ku prospěchu věci. Stašová a Vetchý jsou veteráni a bylo jasné, že nezklamou, takže kolegové mladíčci máte se od nich hodně co učit. Ale tady to funguje vesměs všechno dobře. Občas mě nudili ty akční "007 scény", ale aspoň to trochu oživilo tu zatuchlou českou komedii. Kino bylo docela zaplněné a i ostatní se zřejmě dobře bavili.

• 9.5.2015  22:33
    I Am Here (2014)

Kim je neuvěřitelná, troufnout si hrát v šedesáti čtyřicetiletou a zároveň být přitom přesvědčivá. A ještě navíc v malém evropském filmečku s pramalou šancí na nějaký velký úspěch. Prostě jen z čiré radosti z práce. A je to vidět a cítit. Zbytek dopíšu až to trochu víc vstřebám.

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15