Perníkový táta - Série 1 (2008) (série)

Walter Bilý a Jesse Růžový Muž se poprvé představují jako neslučitelná a zároveň neoddělitelná dvojka. Jak mohou tyhle dvě adjektiva tvořit kvalitní kombinaci? Podívejte se na první sérii a zjistěte sami.

Perníkový táta - Šedá hmota (2008) (epizoda)

Nemůžu si pomoct, ale pět hvězd je pro mě absolutně adekvátním hodnocením. Dramaticky velice důležitá "nádorová" debata asi nikoho ze sedaček nezvedá, ale dialogově to byla pastva pro oči. Nedoceněná, leč atraktivní epizoda.

Perníkový táta - ... a pytel je v řece (2008) (epizoda)

Kdyby ty tousťáky jedl i s kůrkou, nic takového by se nestalo. Myslím, že Walt a jeho psychická nestabilita si dnes udělala sympatie u mnoha fanoušků (myšleno v dobrém, tak ticho).

Perníkový táta - Kočka v pytli... (2008) (epizoda)

Druhá epizoda se nese v duchu problémů, které by se v dané situaci pravděpodobně staly většině z nás. Dobře, asi bysme poslechli našeho učitele chemie a plastové boxy koupili, ale záběr, jak se Jesse lopotí s taháním Emilia do schodů? Jak Walter z pěti metrů kutálí toaleťák, protože je posraný (ne ten toaleťák)? Tohle všechno a další věci působí strašně neuměle a přirozeně, až se na to kouká jako na dokument o Naganu. Jako nůž máslem.

Živí mrtví - Pach krve (2010) (epizoda)

Bomba, atmosféra z pilotu jen zhoustla a máme tu první představení úvodní sebranky. Už od prvních chvil šlo poznat, kdo je antagonista a kdo je protagonista, což obvykle nehodnotím nějak šíleně pozitivně, ale všechny okolní faktory to smazávají. Starý dobrý boj o přežití a nic víc. Tak máme TWD rádi.

Volejte Saulovi - Slzavé údolí (2022) (epizoda)

"Waterworks" jako název perfektní sedí, jsem si jistý, že Kim není jediná, která spustila vodopád slz v MHD. Emočně takřka bezchybná epizoda, závěr je plně reflektující obrázek nevyhnutelného osudu Genea/Saula/Jimmyho, a to jsem ještě neviděl finále. Nejsem vůbec přípraven ukončit tuhle jízdu.

Volejte Saulovi - Namířit a stisknout (2022) (epizoda)

Tak se nám konečně Lalova genialita až teď ukázala v celé své plné kráse. To je vlastně jedna z nejlepších (ne-li nejlepší) věcí v BCS a v BrBa. Zaporáci tu jsou tou nejchutnější třešničkou na dortu. Jinak byla epizoda jednoduše fenomenální, temná, nemilosrdná. Velice těžko tohle půjde trumfnout.

Stranger Things - Season 4 (2022) (série)

Skvělá série, která kvalitou krásně navazuje na předchozí dvě. Od první epizody intenzivní hororová atmosféra a samozřejmě nemohly chybět ani emoce nebo dechberoucí momenty, tentokrát i s adekvátním doprovodem dobových songů (ano, Kate, mluvím o tobě). Už potřetí se opakuju, proto není potřeba nic víc dodávat. Tenhle seriál je prostě radost a tím to hasne.