Na břehu (1959)

Moc zajímavý příběh, i když na můj vkus vyprávěný příliš pomalu. Předpokládám, že to byl záměr režiséra a nakonec se mi to líbilo. jen mi trvalo trochu déle, než jsem si na tak pomalé tempo zvykla. Pravda je, že z pohledu dnešního světa jsou některé scény úsměvné, ne-li přímo hloupé, ale beru film spíše jako psychologickou studii a ne jao sci-fi. Přece jenom uběhlo už téměř 60 let .Filmu by určitě prospěla kratší stopáž, ale marně přemýšlím, které scény by se mohly vynechat Všechny měly nějaký smysl. Nejvíc si ale cením hereckých výkonů. Všechny postavy měly hloubku, nikdo nevynikal, každý skvěle vystřihl svůj part. Mile mě překvapil Fred Astair..

Život je krásný (1946)

Naprosto dokonalý film, i když možná ne pro všechny. Jimmy se mi líbil už v Příběhu z Philadelphie, a tady ukázal l že je i charakterní herec. Občas mi způsob vyprávění připadal zdlouhavý, zejména na začátku, ale celkový dojem je velmi silný. Myslím, že každý z nás má někde v okolí podobného nenápadného hrdinu, který se vlastně ukáže být hrdinou až po shlédnutí tohoto filmu. Jakkoli je z filmu silně cítit Hollywoodská červená knihovna, zárověň je obrovsky lidský a držíte hlavnímu hrdinovi palce až do konce. Doporučuju všem pesimistům !

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Jakkoli tento film všichni označují za kultovní, pro mě teda není. Ano, některé scény jsou svým černým humorem velmi podařené, příběhy jsou poskládané vskutku originálně a režie výborná. Ale do 5 hvězdiček mu něco schází. Největší průšvih je tanec Johna a Umy, neskutečně nudné...kde nechal Travolta své kreace z Pomády ? Pominu Samuelovy kecy, protože ho nemám ráda a připadaly mi zvrácené. Líbil se mi naopak Harvey, je dokonalý jako v každém svém filmu. A nakonec myslím, že nebýt Bruce a jeho příběhu, který byl podle mě nejzajímavější , tak bych dala o hvězdu míň. Ale stejně,...takový podařený záběr na závěr, kdy si John se Samuelem strkají zbraně za kraťasy, můžou Quentinovi mnozí jen závidět.

Příchozí (2016)

Chyba bude asi někde mezi mnou a tím filmem, asi jsme se minuli. Nemám prostě ráda sci-fi, ale i tak občas zkusím, jestli mě nějaký film přece jen zaujme. Příliš dlouhé, s politickým podtextem, ty dechberoucí scény ( asi 2 ) rozhodně nevyváží nudné pasáže .Oceňuji zajímavý nápad s tím, že přiletí najednou více vesmírných lodí. Moc si ale nedělám iluze o tom, co by se stalo.

Zmizení (2013)

Výborný scénář, herecké výkony a režie. Na můj vkus však příliš dlohá stopáž, která je na škodu celkovému dojmu. I přesto je to film, který stojí za to vidět kvůli neskutečně silně psychologické stránce. I když Jake je zde v netypické roli, je tak opravdový, jako by se proměnil v detektiva. Skvělý výkon také od Hugha. Oba ve filmu zazářili stejně. Je to ponuré, syrové, ale pokud někdo chtěl, aby to vypadalo jako severská detektivka, tak to má až moc happy end.

Hodná holka (2002)

Výborný film, který stojí na herectví obou hlavních představitelů. Jennifer byla přesvědčivá hlavně v první půlce, myslím, že jsem věděla naprosto přesně, jak se cítí...a překvapilo mě, že scénář napsal muž. Jake patří mezi mé oblíbené herce, ale nevybočuje nijak z postav, které už někdy hrál.Jestlipak to ale není tím, že mu někdo dává pořád stejné role? Bylo zajímavé sledovat, jak se příběh zamotává a graduje, něco se dalo předvídat, něco bylo nečekané, ale závěr mi moc nesedl.Taky mě zarazilo, že v obchodě, kde nakupovalo v průměru tak 5 lidí, bylo zaměstnáno 5 prodavačů.Zajímalo by mě, co by se stalo, kdyby spolu odjeli. Závěr byl pro mě příliš americký...

Tiché místo (2018)

Nejsem právě příznivec hororů, ale tento jsem dodívala do konce. Zaujal mě totiž způsobem vyprávění, kdy téměř celý film bylo ticho, výrazové prostředky byly značně omezeny, ale i tak to mělo jakési zvláštní kouzlo. Ještě tak lepší scénář ( občas jsem se divila, co prošlo...) mohla být hvězdička navíc.

In Name Only (1939)

Nečekejte nic světoborného, i tento film má své krásné i trochu nudné chvíle. Cary nevybočuje ze své škatulky okouzlujícího gentlemana, a je mi mnohem více sympatický v první půlce, kdy se nečekaně zamiluje a pak trousí sarkastické poznámky ke své ženě, než v půlce druhé, kdy je plný optimismu a snaží se přesvědčit Julii, že všechno bude jak má být. V této pozici jsme ho mohli vidět ve více filmech. Přesto je to film, který zaujme svýn příběhem, byť ztvárnění je po tolika letech už trochu staromódní.

Prázdniny v Římě (1953)

Pro mě jedna z nejkrásnějších love story, které kdy byly vůbec natočeny ( hned po An Affair to Remember 1957 ). Příběh tak křehký a kouzelný jako byla samotná Audrey....byla pro ten fillm stvořena ! Nejpůsobivější scény jsou pro mě tři : když Audrey žádá Gregoryho, aby jí pomohl se svlékáním, chvíle, kdy se probudí, a pak závěrečná tisková konference. Nemohlo to být načasováno lépe! Geniální scénář i režie...

Stopy spravedlnosti (2017)

Možná jsem čekala něco jiného, ale byla jsem příjemně překvapena. Piercovi role neuvěřitelně sedne, Jackie se postupem času změní z postaršího klidného pána na chladnokrevného zabijáka a přijdou si na své i příznivci špinavé politiky. Film má spád, nemá žádné hluché místo, objeví se i pár překvapivých zvratů, ale přesto mu k dokonalosti něco chybí. Asi ta pomyslná třešnička na dortu.