Návrh (2009)

Mám ráda Sandru Bullock, a líbila se mi i tady. Ale scénář mi trochu připomínal film Zatímco jsi spal,tam byla Sandra také bez rodiny a dojatá, že nějakou našla. Je tady pár hluchých míst, a trochu je to zbytečně překombinované ( bohatý otec, který chce po synovi,aby převzal firmu - zase podobnost s předchozím filmem ). Nedá se mu upřít komediálnost, některé scény jsou moc podařené- třeba klečící Sandra na ulici nebo striptýz. Bohužel celkový dojem z filmu je částečně okopírovaný scénář a tak jen 3 hvězdy.

Město bohů (2002)

Nedbala jsem upozornění golfisty,že je to pro silné povahy... moje chyba. Tak drsné prostředí jsem opravdu nečekala. Je vůbec možné, že toto všechno se stalo ? Prostě hrůzostrašné, ještě teď mi běhá mráz po zádech, když si vzpomenu na některé scény, obzvláště pak na děti držící v rukou pistole. Hodně silný film, ale určitě si ho už nikdy nepustím.

Seabiscuit (2003)

Hodně velké překvapení! Tento film se vymyká všem ostatním, které kdy byly o koních natočeny. Tam šlo totiž vždy hlavně o koně a herecké výkony tomu tak nějak odpovídaly. Tady jsou příběhy lidských hrdinů na stejné úrovni jako ten koňský a každý z nich by vydal na samostatný film. To vše je vykresleno v dobové atmosféře 30.let minulého století. Sice trošku dlouhý úvod do děje, než se všichni 4 sešli, ale potom už to nemá chybu.Nejkrásnější scéna je setkání kulhavého žokeje s kuhavým koněm.

O Velkou cenu (1944)

Jakkoliv je tento film naivní,přesto má v sobě něco víc.Líbilo se mi nahlédnout do rodiny Brownových, kde každý měl svůj malý příběh. Obyčejné radosti i starosti, které nakonec gradovaly v ty neobyčejné. Podle mě byla moc hezky napsaná ( a zahraná ) role matky i otce. Elizabeth byla úžasná, zajímalo by mě, jestli i předtím jezdila na koni. Pokud dobře počítám, tak jí bylo 12 let. Prostředí dostihů bylo zajímavé, a co se vlastně tenkrát klidně mohlo stát, by v dnešní době bohužel nešlo. Škoda. Pro mě absolutně nejlepší scéna byla ta rodinná večeře, kdy každý tajně dával kousky masa psovi.

Po strništi bos (2017)

Pro mě velké rozčarování. Ani ne tak výsledkem , jako scénářem. Budu si muset přečíst knihu. Netušila jsem, jakými složitými rodinnými příběhy bylo protkáno Svěrákovo dětství. Místy poetické, místy moc smutné, místy úsměvné. Nesmírně zajímavý film, ale bohužel jako celek vůbec nefunguje.Válka očima dítěte, to už tady bylo.Ale chyběl mi tu nějaký nosný příběh, o který by se celek mohl opřít. Je to mozaika malých příběhů, které na sebe mnohdy ani nenavazují. Sice jsou zajímavé, ale zdá se mi, že ne moc dobře seskládané. Líbila se mi kamera, především záběry v přírodě a se zvířaty byly nádherné. Role Vlka byla v pojetí Oldřicha Kaisera nenapodobitelná, maminka Terezy Voříškové se dost podobala té v Obecné škole, ale tatínek v podání Ondřeje Vetchého mi moc neseděl. Ono totiž snad ani nejde přiblížit se pojetí Zdeňka Svěráka, nestačí být jen dobrý herec.Takže výsledek je zklamání, i když to není špatný film. Zajímalo by mě, jestli se líbil Zdeňkovi. Prosím, ať mu někdo napíše poslední velkou roli! Nechci, aby se loučil tímto filmem...

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Po pravdě, dlouho jsem váhala, než jsem si film pustila.Ze začátku mi trvalo, než jsem si zvykla na zvláštní postavičky, ale čím víc se děj posouval, tím víc jsem Victorovi přála jeho lásku, jen jsem netušila, že to opravdu bude mít šťastný konec. I když - ne pro všechny.

5 centimetrů za sekundu (2007)

Myslím, že Šinkai se nestane mým oblíbeným režisérem. I když animace byla nádherná, detaily neskutečně propracované a některé scény úžasné, tak na můj vkus příběh plynul až příliš pomalu.Ale líbilo se mi, když do příběhu vstoupila jiná dívka a bylo mi jí víc líto než Akari.Jen mi tam něco chybělo...

Poslední tango v Paříži (1972)

Už vím, že Bertolucci nebude nikdy patřit mezi mé oblíbené režiséry. Příběh se mi líbil, způsob vyprávění nikoli. A to nebylo určitě způsobeno rádoby erotickými scénami, které v dnešní době vyznívají spíš směšně. Trošku mi to připomínalo Bergmana tou rozvleklostí a zvláštností hlavních postav. A ten taky nepatří mezi moje oblíbence. Takže stačilo jednou a dost .

Dívka (2018)

Po shlédnutí jsem měla dost rozporuplné pocity. Na jedné straně to byl zajímavý pokus o psychologii dospívající dívky, na druhé straně si nejsem jistá , nakolik jsou dnešní mladí lidé ovlivněni internetem a tím, že mají ke všemu přístup . Už něco pamatuju, a za našich mladých let to chodilo jinak . Zůstalo prostě při myšlence, že by to třeba bylo lepší, kdyby jsme se narodili jako opačné pohlaví. Dnes aby se v tom čert vyznal, orientací přibývá až je to k nevíře, co všechno je vlastně možné. Psychologové nestačí řešit ty zástupy mladistvých, kteří si myslí, že se narodili do špatného těla, namísto toho, aby se naučili jak se svým tělem žít a mít ho rádi.Chirurgové shromažďují žádosti o operativní řešení přeměny těla. A k čemu to ? Nedávno jsem se na internetu dočetla o mladém muži, který se nechal chirurgicky změnit na ženu a po 2 letech toho lituje a chtěl by to vrátit zpátky. Takže popravdě řečeno se nedokážu do takových lidí vcítit.Ale bylo ve filmu pár momentů, kdy mě zabolelo u srdce. Bylo mi líto malého brášky a taky otce, který se moc snažil. Vlastně skoro všichni se snažili Laře pomoci, ale nebylo to moc platné.Takže trošku smutek na konci. A smekám před Victorem, opravdu pozoruhodný výkon .

Koe no katači (2016)

Čím víc sleduju japonské anime filmy, tím je mám radši. Ale tento mi doslova vyrazil dech svým témamem. Scénář vynikající, vyprávění plyne místy pomalu, místy rychle, ale je natolik šokující, že po dodívání vás nutí přemýšlet nejen o hlavních hrdinech, ale i o všech okolo nich. Naprosto úžasné zpracování!