Jerry Maguire (1996)

Pro mě šedivý průměr. Tom Cruise není ničím výjímečný a už vůbec nemusím uřvaného Cubu Goodinga. Ale scénář je zajímavý , jen to mohlo být o něco kratší. Je to film, který rozhodně nemusím vidět znovu.

Nebraska (2013)

Velmi pozoruhodný film, který mě vtáhl do děje. Tak křehce a zároveň silně vyprávěný příběh se jen tak nevidí. Měla jsem několikrát slzy v očích, ať už nad osudem otce nebo jeho syna. Je to tak, život není pro všechny krásný, občas nám dojde, že nám tak nějak protéká mezi prsty, aniž by měl určitý jasný směr nebo cíl...Navzdory tomu všemu ale letmý dotek štěstí je nakonec přece jen cítit.

Příběh jeptišky (1959)

Ano, Audrey byla opravdu výborná, příběh jeptišky je zajímavý především díky ní. Jen ona jí vtiskla tu pravou tvář, pravé pochyby a tu obrovskou snahu zvítězit ve velké bitvě uvnitř její duše. Ale jinak mě film místy nudil, o jeptiškách toho moc nevím a není to zrovna téma, které bych ráda prozkoumala blíž... I tak jsou některé scény brilantví...kytice růží od pacientů, rozhovor při operaci, odchod z kláštera. Nemám však potřebu film vidět někdy znovu...

Jmenuji se Joe (1998)

Výborný film s drsným obsahem. Po shlédnutí jsem brečela, protože život je nespravedlivý a tak by to být nemělo, nicméně realita je tu cítit v každém záběru. Naštěstí je tam i spousta úsměvných scén , které ale postupně sklouzávají do vážnějšího tématu a Joe se snaží ze všech sil zachránit svého kamaráda, i když tuší, že to asi nedopadne dobře. Pozor na chlast a drogy !

Úsměvy smutných mužů (2018)

Zajímavý a vůbec ne špatný pokus o ztvárnění velmi složitého tématu. Ale film mi moc neseděl , i když měl silné herecké obsazení a některé výborné scény, bylo to spíš jako vyprávění, něco jako dokument nebo naučný film. Kdyby to promítali ve školách, asi by to studenty moc nezajímalo, alkoholik se na to dívat nebude a tak to zbývá nám, zvídavým divákům, nebo příbuzným alkoholiků. Možná, kdybych neviděla Rok ďábla, tak bych přidala jednu hvězdu. Ale já ho viděla a je to můj oblíbený film. A bohužel mi některé scény tento film připomínaly ( Dušek x Plíhal ). . Oceňuji realistický závěr, který měl v sobě jakési kouzlo. Doporučuju mnohem lepší film o alkoholikovi My name is Joe.

Odpolední láska (1957)

Nebýt Audrey, tak by film zapadl hluboko a nikdo by ani nevzdechl. Gary je nejenom o dost starší, ale i o hodně slabší, aspoň podle mého hlediska.Možná to bylo scénářem, že neměl možnost se projevit, možná prostě jen není můj typ. Ale pokud ho srovnám s Cary Grantem např. v Šarádě, tak mu nesahá ani po kotníky. Jinak je ve filmu pár kouzelných scén...pijácká, paní s pejskem, kožich v pouzdru na cello...a závěrečná na vlakovém nádraží. Bohužel jako celek poslabší, protože jsem měla čas přemýšlet, jak může kapela hrát v sauně a jak teda nakonec milá Audrey dopadla. A proč se její otec usmívá, když mu dcera odjíždí s takovým floutkem . No, bylo to asi na 2 hvězdy, ale za úžasné oči krásné Audrey musím jednu přidat.

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Film, který stojí pouze na hlavních hrdinech. Ač jsou opravdu výjímeční, anebo možná právě proto, scénář trochu pokulhává a ani režie mi moc nesedla. Rádoby dokumentární sekvence mě nudily, ale naopak některé scény byly vynikající. Ta akrobatická s kolem, ta Butchova, kdy poprvé zabíjí, a pak samozřejmě ta závěrečná. Jen mi do té páté hvězdičky prostě něco chybí...

Tragedie Niny (2003)

Velmi neobvyklý film, který plyne pomalu, ale svými originálními zápletkamii i jemným humorem na pozadí životní tragédie si získá srdce každého diváka. Zajímalo by mě, co zpívali ti židé tančící na ulici.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Po nekonečně zdlouhavém začátku to konečně nabralo obrátky a od chvíle, kdy se Hodný a Ošklivý dostali přes poušť už to nemělo chybu. Vychutnala jsem si hlavně Clinta zamlada, i když hrál už tenkrát jako na vrcholu slávy. Brilantní scény s vynikající hudbou, nejlepší z nich bylo finále. Trošku přitažená za vlasy byla scéna s vyhozením mostu, ale režie skvělá ve všech momentech.

Na břehu (1959)

Moc zajímavý příběh, i když na můj vkus vyprávěný příliš pomalu. Předpokládám, že to byl záměr režiséra a nakonec se mi to líbilo. jen mi trvalo trochu déle, než jsem si na tak pomalé tempo zvykla. Pravda je, že z pohledu dnešního světa jsou některé scény úsměvné, ne-li přímo hloupé, ale beru film spíše jako psychologickou studii a ne jao sci-fi. Přece jenom uběhlo už téměř 60 let .Filmu by určitě prospěla kratší stopáž, ale marně přemýšlím, které scény by se mohly vynechat Všechny měly nějaký smysl. Nejvíc si ale cením hereckých výkonů. Všechny postavy měly hloubku, nikdo nevynikal, každý skvěle vystřihl svůj part. Mile mě překvapil Fred Astair..