M*A*S*H - Padlý idol (1977) (epizoda)

Od téhle epizody mi Radar začal definitivně lézt na nervy. Ufňukané nedomrlé mimino - řekl mu to zcela přesně. A pánbíčkářský Mulcahy tomu dodává korunu...

Břetislav a Jitka (1974) (TV film)

Ženská krása je relativní a tak by nebylo fér se vyjadřovat ke kráse Elišky Balzerové. Musím ale přiznat, že já bych zklamán byl - Balzerová nikdy nebyla můj typ a jako herečka mi taky něčím vždycky neseděla. Nicméně někomu jistě krásná přijde a herecky to zvládla velmi obstojně - hlavně přeměnou v morovou stařenu mě tedy dokonale dostala. Byť ta její závěrečná otočka v zamilovanou ženu byla trochu na sílu, vzhledem k jejímu postoji po celou cestu, ale to není asi rozhodnutí herečky, spíš režie. Celkově je to hezký příběh, ale místy trochu nudný.  Nicméně za silný závěr, výkony Řehoře, Záhorského i Slováčka a hlavně geniální Fišerovu hudbu nemůžu dát míň než 4*.

M*A*S*H - Der Tag (1976) (epizoda)

Upřímně musím prohlásit, že Václav Knop - dabér Franka - má nejnechutnější hlas českého dabingu všech dob a jeho smích je snad nejodpornější na celém širém světě... Postava Franka je v této sérii už na pokraji snesitelnosti a nutno podotknout že především zásluhou V.K. Když si pustíte originální verzi, Frank má celkem normální, mužný a dalo by se říct i sympatický hlas.

Jedna ruka netleská (2003) odpad!

Co tohle jako kurva mělo bejt? Netuším, co fetovali Ondříček s Macháčkem při tvorbě tohohle veledíla a už vůbec netuším co fetujou lidi co tomu napálili ty čtverky a pětky... Ale vím zcela bezpečně, že větší píčovinu jsem už sakra dlouho neviděl. A ještě delší dobu ani vidět nechci.

M*A*S*H - Jaro (1974) (epizoda)

"Nemůžete točit důstojníkem!" tak to je úplně nejvíc hláška   :-))

M*A*S*H - Zamilovaný Henry (1974) (epizoda)

"Za prvé - děkuji ti z hloubi svých úst, za druhé - nejsme na parkovišti střední školy a za třetí - jeden z nás miluje Henryho Blejka a jsem to já..."  :-))

M*A*S*H - Spodky (1973) (epizoda)

Jedna z nejvtipnějších epizod prvních sérií :-) Je z ní cítit aldovský humor.

Lidice (2011) odpad!

Tenhle film je fakt totální "what the fuck?" už od první scény. Jako začít film o jedné z nejsmutnějších národních tragédií šukačkou, to je fakt k neuvěření. Navíc nevíme vůbec kdo a s kým. Další scéna - ten co před chvilkou šukal, pustí se do rvačky s kýmsi - zabije ho. Pořád nevíme kdo je kdo. Třetí scéna - funus. Co to kurva je? A v tomhle duchu film pokračuje dál. Po dvaceti minutách už nezbylo než přeskakovat a vzhledem k tomu, že to bylo čím dál nezajímavější, film mě přestal vlastně úplně zajímat. Spíš se budu snažit zapomenout. Totální scénáristická i režijní impotence a o hereckých topornostech všech zúčastněných se raději nebudu vyjadřovat. Nedávno jsem shodou okolností koukal Vyšší princip a nutno si přiznat, že současní tvůrcové těm tehdejším nesahají ani po kotníky. I všichni mladí herci té doby, pro které to byl pro většinu jeden z prvních filmů, ne-li úplně první, hráli tak absolutně dokonale a uvěřitelně, že se mi z těch současných chce brečet. Milí tvůrcové dnešních dnů, pokud na to nemáte, tak se do takovýchto historických projektů vůbec nepouštějte a nedělejte ostudu českému národu. Točte trapné uhlazené retrokomedie, tam toho aspoň tolik nedokurvíte. Díky

Malý pitaval z velkého města - Kasař (1986) (epizoda)

Švejkující Rudla Hrušínský v roli roztomilého  bonvijána, tedy v roli ve které ho má člověk nejraděj. Mimo zmiňovanou postavu Švejka v postarším provedení, mi postava kasaře Pepy Kořána připomíná trochu film Pozor vizita, nebo komisaře Ledvinku z Adély, co ještě nevečeřela. Asi by se podobných rolí v jeho kariéře našlo víc. Nicméně Kořán nebyl jen roztomilý bonviján, na začátku je i ozbrojeným lupičem a na konci zklamaným opuštěným mužem - všechny tři podoby Rudla vystřihnul jak jinak s noblesou a mistrovstvím sobě vlastním... Klobouk dolů. Jen ten konec s nalezením druhého kumpána mi přišel dost nelogický a nepravděpodobný.