30 dní dlouhá noc: Doba temna (2010) odpad!

Ultradementní píčovina, která dělá výborné jedničce enom vostudu. Navíc s mizerným castingem: nesympaticka ultradrsná pizda, hysterka, měkej rádobydrsňák a nejnesympatičtější negr v dějinách filmu -  hohohó - upíři třeste se. Královna ani upíři taky nic moc. Prostě evidentní snaha vyčórovat Bladea - jenže tomu jaksi chybí tahoun s koulema (Blade) a scénář s hlavou a s patou. PS: a šukačka s výše zmíněnou N.U.P.  v podprdě to fakt nevytrhla!

Policejní odznak (2002) (seriál)

Sorry přátelé, ale za mě nee. Bohužel jsem tu nenašel jedinou sympatickou postavu, kvůli které by nebyla ztráta času na to koukat. Případy taky nic moc - a žabomyší války policajtů mě nezaujaly. Dal jsem tři díly a tenhle seriál není nic pro mě, jen nechápu to vysoké hodnocení. Myšlenkám zločince se nevyrovná ani zdaleka - ale proti gustu...

Zbrojnice (2017) (seriál)

Tak kvůli tomuhle odešel Morgan z Myšlenek zločince?

Všichni moji blízcí (1999)

Už z té veliké úcty a respektu ke skutkům lidskosti pana Wintona bych strašlivě rád napsal, že je to výborný a strhující film. Jenže on není. Přesně takový je film Obchod na korze, který jsem zkouknul po xté zrovna předevšírem náhodou, takový je film Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou i slavný Schindler list. A pan Winton by si určitě zasloužil podobně silný a strhující film. Tady ta snaha je cítit taky, leč výsledek takový bohužel není. První nudnou a nezajímavou třetinu jsem přetrpěl ale tak zoufale jsem se nudil, že jsem začal přeskakovat. Po chvilce mi došlo, že mě ten film tak zoufale nebaví, až mě vlastně přestal zajímat. A tak nakonec jediné opravdové emoce ve mě vyvolala závěrečná dokumentární vsuvka, kterou jsem viděl sice mockrát už, ale přesto mě opět dojala k slzám. Veliká poklona pane Winton a režisérovi jednu hvězdu za dobrý záměr a snahu, víc dát opravdu nemůžu. Raději se podívat na nějaký dokument o dotyčném pánovi....

Myšlenky zločince - Hell's Kitchen (2017) (epizoda)

No jasně - tým se dozví, kde se asi skrývá předpokládaný vrah až dvaceti lidí a na místo dojede jen jedno auto behaviorálů = 4 lidi. Do té doby po vrahovi pátralo celý město. Nikde žádný komando těžkooděnců, zásahovka, nic. Objeví poklop - vstup do podzemí - co napadne chytrou Prentisovou? "Rozdělme se!"   :-))  Takže do podzemí lezou dva lidi - jeden chlap a 40ti kilová baba. Slezou dolů a zase:  "rozdělme se!"   Ty vole!!! Unesenou najde baba, chlap jde sám jedinej prozkoumávat podzemí, kde se skrývá nebezpečný sériový vrah. Hmmmmm... Samozřejmě si s sebou nevezmou ani pořádný světlo, ani kameru, nebo brýle na noční vidění, cokoliv. To jako fakt? Podobná scéna v kultovním Mlčení jehňátek ovšem dávala smysl - Starlingová pachatele objevila náhodně sama a šlo o čas. Tady ale věděli přesně do čeho jdou už předem. Takže zásah tímhle způsobem tu vyznívá tak naivně a debilně, jako by scénář psalo desetileté dítě, které nemá o práci policie vůbec žádnou představu. Ale dobrá, stane se, jedeme dál.

Myšlenky zločince - Série 12 (2016) (série)

Odchod Morgana a Hočnera je opravdu bolestný, bohužel ještě víc návrat nesympatické Prentisové - obzvlášť po udělení nové funkce a zjištění dle její filmografie, že je tato výměna už zřejmě nastálo. Bohužel ti nesympatičtí se vracejí, ti druzí nikoliv. A ta infantilní pitomá blbka za počítačem ne a ne zmizet. No naštěstí poslední nováčci do týmu jsou celkem v pohodě a díly si drží v této sérii obdivuhodně vysokou kvalitu, Takže se nedá nic dělat - nutno koukat dál   :-)

Myšlenky zločince - Spencer (2017) (epizoda)

Nápad s Reidem je celkem kongeniální tah scénáristů. Seriál to hodilo na chvíli někam  trochu jinam. Byť mi toho chudáka začíná bejt už i líto, pořád vychytává nějaký poděly.

Dlouhé horké léto (1958)

Výborný - sice mě trochu zklamal ten trochu moc až ne-uvěřitelně pozitivní konec, ale jako jo - proč by vobčas nějakej film nemoh dopadnout i dobře že...  Jinak Ňúmen tradičně k sežrání, Orson kupodivu mimořádně celkem sympatickej dareba a Joanne Woodward  mladá, chytrá a sexy. Verze z osumdesátek taky nebyla špatná, ale Don prostě není Paul... byť Robarts byl myslím taky skvělej tata jestli se pamatuju dobře - ale ten je skvělej všude  :)