• Fantasy

Krotitelé duchů (1984)

Ghostbusters jsou prostě naprostá klasika, která podle mě bude bavit lidi i za 20 a víc let. Na svou dobu vážně solidní vizuální efekty. Je to skvělá komedie, která se vryje do paměti hlavně její titulní píseň. Výborný výběr herců, to se také musí nechat.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Hodně velké překvapení. Vážně zbožňuju Fincherovi filmy a tak nějak i chápu, proč si vybral tuhle knihu jako předlohu. Výborné herecké obsazení, ikdyž jsem prve trochu pochybovala o Rooney, tak v průběhu filmu mi do role sedla čím dál tím víc a Daniel? Ten byl prostě skvělý. Příběh se mi vážně hodně líbil, tak si i možná přečtu knihu.

21 gramů (2003)

Něco to do sebe mělo a i jsem si chvilku myslela, že se mi to vážně bude hodně líbit a že z toho budu nadšená, ale nestalo se. Skoro každá scéna z jiného časového období (super nápad, to se musí nechat) a začne do sebe celý příběh zapadat až skoro ke konci filmu. Námět super, režie taky super i herecké obsazení, ale asi to nebyl moc můj šálek kávy nebo nevím.

Hra (1997)

Po tomhle filmu můžu úplně s klidem říct, že vážně miluju Fincherovi filmy. Ze začátku u kterého si řikáte, co asi bude následovat, když jde o tom banální téma až po konec, který vás úplně dostane. V průběhu filmu se vpodstatě úplně ztrácíte v tom, co je realita a co fikce, ale stejně vám to pak na konci všechno dá smysl. Úžasný film se skvělýma hercema! Můžu jedině doporučit!

Okamžik zlomu (2007)

Takový film pro večer. Nikdy neomrzí, nikdy neklame. Skvělý příběh se super zápletkou. A výborný Anthony Hopkins. Jen tomu prostě něco chybí. Někdo z filmu prostě bude úplně nadšený, ale já to beru jako takovou klasiku. Výborný film, ale pořád si nedokážu odpusit to ALE.

Milk (2008)

Úžasný životopisný film o úžasnéhom člověku, který dokázal něco skoro až nemožného v době, kdy si lidé mysleli, že homosexualita je nemoc. Vážně moc pěkné zpracování a kamera do kterého jsou zakomponovány i původní záběry a vyprávění Harveyho Milka. Doslova dokonalý Sean Penn, který předvědl neuvěřitelný herecký výkon. Znám ho vpodstatě skoro jen z nějakých akčních filmů a tohle bylo pro mě vážně moc milé překvapení. Pro mě příběh, který by každý měl alespoň znát nebo něco málo o něm vědět a když se pak člověk koukne na tento film, tak ho příběh ještě víc dostane. 4 hvězdičky za takový trochu nemastný neslaný začátek. Hlavně nemuselo být hned v první minutě řečeno, že na něj byl spáchán atentát, ale to už je jen můj osobní názor. Vážně doporučuji.

Králova řeč (2010)

Ikdyž jsem film v půlce vypla, tak vážně s čistým svědomím můžu říct, že ne kvůli tomu, že by mě nebavil. Mám hodně ráda životopisné filmy a myslím, že tohle je jeden z nejlepších, který jsem doposud viděla. Úžasný Colin Firth v roli anglického koktajících krále - za tuhle roli má vážně zaslouženého Oskara. Film byl i skvěle natočený a režie taky super.

Soudce (2014)

Hrozně hezky zpracovaný a natočený film s velmi zajímavým příběhem. Skvělé herecké obsazení. Robert Downey Jr. byl vážně úžasný a o Robertu Duvallovi ani nebudu mluvit. Konec filmu byl hodně emotivní a myslím, že skvěle zakončený, ikdyž celkem smutně, tak to do celého kontextu příběhu krásně zapadalo.

Marťan (2015)

Vážně skvělý námět na film, který je ještě líp zpracovaný. Nemyslela jsem si vůbec, že bych z toho mohla být nadšená a jsem z toho nadšená ještě, tak 3x více. Matt Damon byl skvělý a celkově bych řekla, že všichni herci byli úplně bez chyby. Speciální efekty a kamera super. Úžasný konec. Na 100x doporučuji, vážně stojí za to vidět!

Testament mládí (2014)

Pěkně natočený historický film i s výborným obsazením. Skvělá Alicia a Taron. Ale film byl na můj styl až moc prodlužovaný. Všechny ve válce zabili a pak poslední půl hodina filmu už byla vpodstatě o ničem. Kdyby aspoň postava Tarona přežila, tak by film i podle mě byl lepši, ale je to psané podle knihy, takže se dá pochopit, že nemohl přežít. Nebýt té poslední o ničem půl hodiny, tak bych asi i dala 4 hvězdičky, ale takhle bohužel nemůžu.