Nepřítel (2013)

A Oscara za nejdelší 90 minutový film získává... Nuda k posrání bez špetky smyslu u které doufáte v brzký konec a pak byste byli radši, kdyby vůbec nepřišel. Pomrkávání po Hitchovi (zápletka s dvojníkem) a Lynchovi (Rossellini) dobrý film nedělá. Po dlouhé době film u kterého se mi chtělo odejít z kina.

Nevědomí (2013)

iBlbost. Až začne Apple vyrábět domy a nábytek, bude Kosinski určitě kandidovat na hlavního návrhaře nebo jim alespoň točit reklamy. Tam by se jeho chladný vypiplaný vizuální klystýr mohl víc než hodit. Na poli celovečerního filmu ale tahle splácaná blbost s příběhem tak na patnáct minut (když film navíc nejlépe funguje v momentech kdy se mu obloukem vyhýbá) má sotva co dělat. Zvlášť když se v podstatě jedná jen o jakýsi k uzoufání natahovaný překombinovaný vysokorozpočtový remake Moon (a že ani ten moc příběhové originality nepobral). MacBřídil Kosinski už vyhodil oknem 300 milionů dolarů a ještě se nedostal ani na dostřel dobrému filmu.

Neviditelný muž (1933)

Klasika, která i přes určitou efektnost nekašle na psychologii postav. Claude Rains zvládá svým hlasem ztvárnit dokonalý portrét šílenství, o zbytek se starají trikaři, kterým se povedlo dobu několikanásobně předběhnout dobu. Veškeré efekty tak působí naprosto přirozeně a uvěřitelně. Díky krátké délce má navíc Neviditelný muž opravdu vysoké tempo, možná až moc vysoké na úkor atmosféry. I tak ale rozhodně film, který stojí za pozornost a kterému ty desítky let od jeho vzniku neubrali vůbec nic. 80 %

Nezapomeň na mě (2010)

Tenhle film se zaryje pod kůži a jen tak nepustí. Není to povrchní, není to laciné přestože to k tomu může svádět. Spíše naopak. Také jasný důkaz toho, že to, co začíná jako klasické "hloupé" romantické drama může skončit jako film se slušným přesahem, který dokáže vzít za srdce. Opravdovým překvapením pak pro mě byl výkon Roberta Pattinsona, který sice nebyl po celou dobu tak vyrovnaný jako v případě Emilie de Ravin, ale i přes pár drobných výrazových a intonačních excesů bych se ho nebál označit za povedený. Tohle se prostě povedlo a 5* zase tak daleko nebyla. Kdo ví, možná časem. 85 %

Nezapomenutelné prázdniny (2013)

Velmi příjemný a hlavně skvěle obsazený indie film, jehož největším výkonem je nalákání výborné herecké sestavy do tak neskonale neoriginálního a předvídatelného filmu. Neurazí, nenadchne, zabaví. Nenáročný film vhodný pro nenáročný večer.

Nezastavitelný (2010)

Kýčovitá (v tomto případě v tom nejlepším slova smyslu) vlaková jízda, která je neuvěřitelně dynamicky natočená a sestříhaná. Trojice ostřílených harcovníků na důležitých postech (Scott, Gregson-Williams, Washington) hravě zvládá emoce i akci a film graduje do natřískaného finále, které napětím bere dech. Film o brzdění, který od začátku do konce jen šlape na plyn. Tony Scott byl nezastavitelný. 90 %

Neznámí (2003)

Opravdu výborný nápad by si možná zasloužil o něco delší zpracování, i tak se ale Strangers daří na velice krátké ploše klást divákovi řadu zajímavých otázek.

Nick Cave: 20 000 dní na Zemi (2014)

Nick Cave na desce - geniální, Nick Cave knižně - geniální, Nick Cave naživo - geniální, Nick Cave ve filmu - lidský. Náhled za mýt který žije vlastním životem bez ohledu na stvořitele a hlavního představitele s neodolatelným Warrenem Ellisem ve vedlejší roli, který si krade každý moment pro sebe. Prchavé, krásné, krátké.

Nic nás nerozdělí (2012)

Film, který nad vodou drží herecké výkony, neuvěřitelně jistá režie a nálepka skutečného příběhu. Totální útok na divákovi city, který ale umí být i civilní a co se týče všech vodních scén i bezchybně natočený a strhující. Bayona míří hodně vysoko a nezbývá než mu to přát a doufat, že si svoji režijní úroveň minimálně zachová.

Ninja Assassin (2009)

Ninja Assassin je ve stínu nadsázky až nebezpečně dobře vyváženým filmem, ve kterém se na evropském kontinentu střetává ninjovské tajemno s americkou popcornovou stylovostí a výraznou, takřka komiksovou, stylizací. Digitální cákance si na realitu nehrají ani v jednom momentě, podobně jako celý film, který asijskou mystiku komponuje do reality jen velmi povrchně. Příběh o nindžovských organizacích mezi námi a jejich hledání, který je v úvodu jen velmi jemně nakousnut je poměrně zajímavý, při tom veselém krvavém skotačení a béčkových ingrediencích, ale nepůsobí ve výsledku svojí vážností zrovna nejlépe. Už jen proto, že díky přemíře akce na jeho úkor vyzní neskutečně do prázdna. Samotné akční scény jsou peckové a přehledně natočené, což jim ani v nejmenším neubírá na rychlosti a dynamice. Použití klasických flashbacků do doby výcviku je pro obdobné východní filmy tak typické, že jejich nevyužití by bylo spíše zklamáním. Pochopil to Sommers, chápe to i McTeigue. Je to zkrátka výborný crossover dvou kultur, který nenudí ani na vteřinu.