Hemlock Grove (2013) (seriál)

Pilot: Stmívání nebo například Vampire Diaries se nedá upřít jedna věc. Na nic si nehrají, přesně vědí o co jim jde a to se jim navíc daří. To Hemlock Grove vypadá na horší svinstvo. Obaluje se seriozním mysteriozně hororovým hávem (ale jen za pomoci přepálených kamerových filtrů) a snaží se působit jako něco víc, což se mu daří přinejlepším tak 10 až 15 minut. Alespoň tolik času bude trvat, než se z postav vyklube klasická parta metrosexuálních děcek, které se přímo narodili pro titulní stranu Bravíčka, pohybujících se v neoriginálním příběhovém vakuu oblíbených upírů a vlkodlaků na pozadí maloměsta, které by chtělo být Twin Peaksem stejně tak moc jako jím není. Naprostá ztráta času.

Vražda (2007) (seriál)

První díl naznačuje možnosti velkého počtu motivů, prolínání několika rovin a velké možnosti variability na poli vztahů mezi postavami. A velkorysý rozsah seriálu naznačuje, že na vše tentokrát bude dost času. Případné srovnání s Twin Peaksem sice na místě není, to ale samozřejmě nevylučuje, že se z toho nemůže vyvinout výborný seriál.

Bláznivá holka (2008)

10 minut stačilo a nikdy víc. Pokud tohle někdo viděl dřív než korejskej originál tak ho upřímně lituju.

Znuděný k smrti (2009) (seriál)

První díl celkem slušný, ale stále se jedná jen o příjemně obsazený nadprůměr, kterému hodně pomáhá výborný závěr z hotelového pokoje. Každopádně jsem zvědavý na další pokračování. Hodnocení 1. dílu: 70 %