Davidkkk

kid

3 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 18.6.2018  22:39

Na svou stopáž dostatečně poutavé, logicky promyšlené, ale chybí tomu nějaká špetka elánu. Když ale opomenu děsné zakončení, Poslední dům nalevo je, i přes několik svých zbytečných chyb, zajímavá a hlavě netradiční home invasion. Stále se ale jedná o čistočistý průměr.

• 9.6.2018  21:51
    Deadpool 2 (2018)

Nedokážu říct, jestli je to lepší než jednička, ale je to sakra zábava. Super narážky, super vtípky, super zvraty, super pokračování.

• 3.6.2018  23:34

Až nechutně slabý odvar fantastické jedničky, kterou považuju za nejatmosféričtější horor všech dob (alespoň na mém osobním žebříčku). Pokračování Noční kořist se nese ve znamení klasické céčkové hororové produkce. Chudé a vynucené lekačky tak nechutně kazí celkový dojem z filmu, obzvláště nečekané "mrazivé" ukončení, které má v divákovi vyvolat hromadu otázek. Hovno.. Nefunguje to! Pořádné porce brutality jsem se sice nedočkal, ale ani jsem jí nijak nepotřeboval. První díl byl hlavně o té atmosféře, která tady prostě není. Pokud jste viděli trailer, tak vlastně ani nemusíte koukat na film. Vše je předvídatelné, ale když si počkáte, na konci se to docela rozjede a byl jsem až překvapen, jaké postavy byli tvůrci ochotni odprásknout. Pokud bude třetí díl, budu fakt nasranej, ale já už bych se ani nedivil.

• 3.6.2018  15:52
    Úkryt (2002)

Výborně sepsané a promyšlené do posledního detailu. V podstatě jsem s Panic Room neměl žádný problém. Atmosféra, v tomto filmu, by se dala krájet. A tím snad nejlepším na celém Úkrytu je kamera, která je fascinující. Nevybavuji si žádný jiný film, který by měl takhle skvěle zvládnuté záběry. Nebýt pár méně zajímavých scén, vyšplhalo by se to na plný počet.

• 2.6.2018  15:56
    Četa (1986)

Nebyl jsem z toho tak nadšenej. Soundtrack vcelku dobrý, Charlie Sheen taky, ale druhá polovina filmu je strašně suchá a stereotypní. Pokud se nemýlím, tak v Četě jsou celkově čtyři pořádné akční sekvence, které jsou ale naprosto stejné. Žádná inovace, prostě nic. Všechno je již milionkrát viděné v jiných filmech. Pro mě osobně to celkem tahá ta první polovina, kde jde ještě o dialogy a nějakou chemii mezi postavami.

• 1.6.2018  23:52
    Vetřelec (1979)

Na rovinu - nechápu ty komentáře, kdy se píše, že Vetřelec je nejděsivější film všech dob. To je prostě hovadina. Vetřelec není v podstatě vůbec strašidelný film, ale atmosféru to pořád má. Možná je to tím, že horory sleduji již od svých pěti let. Weaver je ale božská, naštěstí je tak skvělá i v ostatních dílech a tak je Vetřelec jedna z nejlepších hororových sérií ever. Od čtvrtého dílu bych tu ságu ale poblil a pomočil.

• 1.6.2018  23:50

Společně se Shrekem 1 můj nejoblíbenější animák. Miluju marvelovky a tohle je v podstatě taky marvelovka, ale animovaná a se skvělýma postavama. Úžasňákovi jsou animák, který si pustím i klidně v šedesáti a pořád mě bude bavit.

• 1.6.2018  23:48

Není to nejlepší film. Pro ostatní je to možná průměrný film, beru to. Jenže je to bezchybné pokračování a v podstatě i restart mého nejoblíbenějšího filmu všech dob. Výborné narážky na první díl, Chris Pratt, Bryce Dallas Howard a Nick Robinson jsou super. Efekty neskutečné, hudba též a když se rozezněla theme song z prvního dílu, měl jsem poprvé v životě u filmu husí kůži. Nejlepší kinový zážitek.

• 1.6.2018  23:45
    Transformers (2007)

Když jsem byl menší, celou transformeří ságu jsem žral. Po několika těch letech přiznávám, že ostatní filmy ze série jsou shitky, až na trojku, ta je skvělá. Bavím se u toho tak, jako kdysi. Nápad geniální, zpracování stejně dobré.

• 1.6.2018  23:42

Promyšlená krimi nechuťárna je z dílny Leigha Whannella to nejlepší, co kdy vypustil do světa. Úžasný soundtrack (především závěrečná hudba) je perfektní. Sice bych to neoznačil za horor, ale když už zde na ČSFD tak brán je, musím bez jakéhokoliv přehánění říci, že se jedná o nejlepší horor všech dob.

• 1.6.2018  23:39
    Kill Bill (2003)

Většině lidí přijde lepší druhý díl, ale já zastávám názor druhý. Jednička má všechno - skvělý Tarantinův scénář, nezaměnitelnou Umu Thurman a Lucy Liu a hlavně jednu z nejlepších akčních scén filmové historie. Zajímavým zpracováním první Kill Bill vyniká oproti ostatním akčním snímkům. Některé maličkosti, jako třeba oblek hlavní hrdinky jsou nádhernou třešničkou na dortu, která ale dodává filmu ještě větší šťávu. Finální souboj jeden na jednoho na zasněžené zahradě je jedno velké Aaah!

• 1.6.2018  23:29
    Jurský park (1993)

Nejlepší film všech dob s nejlepším filmovým soundtrackem všech dob. Efekty na svou dobu, i na dnešní, dokonalé. Při scéně, kdy se poprvé ukáže dinosaurus, jsem se málem posral, když jsem byl malý. Jurský park je film se vším všudy a je neskutečné, že něco takového vlastně vzniklo. Víc takových filmů, prosím! Miluju tě, Spielbergu!

• 29.5.2018  23:42

Začnu tím, že jsem na to koukal, když jsem neměl zrovna náladu a možná podle toho se také odvíjí mé hodnocení. Hlavní představitel Benedict Cumberbatch je fajn a do role se hodí. Zbytek je takový meh meh, a dokonce ani ten Mikkelsen se moc nepředvedl. Akce a efekty jsou vynikající, ale mě prostě nijak nezaujal ten děj. Dám tomu šanci ještě jednou, až dojedu svůj Infinity War maraton. Zatím tři hvězdy.

• 28.5.2018  18:26

Budu se opakovat, ale třetí Captain America je esencí marvelovských filmů, jinak řečeno tím nejlepším, co pro nás kdy Marvel připravil. Film jsem viděl podruhé v životě a musím se přiznat, že při prvním sledování jsem byl lehce zklamán. Bavilo mě to, to jo, ale čekal jsem od toho něco jako třetí Avengers, což bylo chyba. Těm, kteří si to chtějí pustit a čekají od toho něco jako Avengers, rovnou říkám nedělejte to. Ve snímku se sice objeví většina charakterů, které známe jako celek právě z prvních a druhých Avengers, ale tady jde opravdu jedině a jenom o pokračování příběhu Kapitána Rogerse a jeho bff Buckyho. Když už jsem u toho Buckyho, byl mi mnohem víc sympatický a celkové rozuzlení mu dodalo to správné charisma. Nováček Chadwick jako Black Panther super, ale za zmínku určitě více stoje Spider-Man, který jednu z těch velmi důležitých scén dokázal velmi příjemně okořenit. Akce je velmi slušná. Dalo by se tomu vyčíst několik záběrů, kdy je akce dost viditelně počítačově zpracována, ale to mi zážitek vážně nezkazilo. K záporákovi popravdě skoro nemám co říci. Nebyl špatný, to ne, ale že by byl nějak ultra zajímavý to se také říci nedá. Naštěstí ale není v podstatě pro příběh zas tak důležitý. Jasně, on za celé rozbouření v týmu může, ale who cares about him? Má tam pár pěkných okamžiků, ale tak nějak jsem si v hlavě říkal, že ho radši budu přehlížet. Russoovci jsou frajeři, nemůžu se dočkat Infinity War.

• 27.5.2018  19:35
    Ant-Man (2015)

Ant-Man pro mě byl doposud nejméně zajímavou postavou Marvelu, ale po zhlédnutí filmu se můj názor na Scotta Langa (potažmo Paula Rudda) radikálně změnil. Hlavní představitel hraje skvěle, a tak jak jsem se jeho výkonu bál, nakonec jsem skončil příjemně překvapen. Akční scény jsou nápadité a je radost je sledovat, i přestože je to takřka celé uděláno počítačově. Nicméně záporná postava v čele Stolla opět zklamává a nemůžu říct, že by mi přišel jakýmkoliv způsobem zajímavý. Zachraňuje to ale skvělý výkon Michaela Douglase. Ant-Man je zkrátka důkaz, že i komornější snímky jako je třeba Black Panther mají veliký potenciál a ne vždy je nutné sledovat osud lidstva. Doporučuji všemi prsty!

• 24.5.2018  18:32

Jak to jen říct. Není to špatný, ale neměl jsem z toho Avengers feeling. Některé nové postavy mě absolutně nezajímaly (dvojčata), ale ty ostatní, Vision a Ultron (ten především) byly super. Ultronův hlas v původním znění je nezaměnitelný. Akční scény jsou hodně pod úrovní márveláckých episcén. Jediná akční scéna, která mi zůstala v hlavě, byl Hulkbuster vs. Hulk a ta scéna, kdy v jednom záběru vidíme všechny Avengery pohromadě bojujíc proti Ultronovi. Tím nejsilnějším na celých druhých Avengers, jsou dialogy. Ať už se jedná o rozhovory Widow s Brucem nebo Ultrona a Wandy. Skoro všechny fungují na jedničku. Chtěl bych z toho cítit větší osudovost nebo to vzít trochu komediálním směrem. Je to fajn, ale rozhodně ne tak fajn jako první Avengers. Každopádně ten Ultronův hlas byl fakt luxus!

• 23.5.2018  18:47

Strážců jsem se fakt bál, tušil jsem, že to bude totální debilovina, ale opak je pravdou. Vypadá to skvěle, celá mytologie okolo kamenů nekonečna je promyšlená od hlavy až k patě, postavy jsem si oblíbil velmi rychle, a ten fakt, že to má pouze 2 hodiny, vůbec neuškodil. Hudba je neskutečná, retro soundtrack možná až nečekaně skvěle pasuje do jednotlivých scén. Nejlepší postavy samozřejmě Groot s Rocketem. Snad jediné velké mínus, co bych vypíchl, jsou letecké akční scény. Zkrátka mi přijde, že Marvel nezvládá akci v létajících přístrojích. Takový pocit jsem měl již u druhého Thora, ale tady mě z toho opravdu bolely oči. No a záporák je bohužel zase na nic, ale tak to už se pomalu stává u Marvelu zvykem.

• 22.5.2018  21:56

Začátek je možná nudnější, ale přibližně po dvacáté minutě se z toho stává chuťovka. Chris Evans a tentokrát hlavě Scarlett si mě totálně získali a nová posila v podobě Falcona byla podařená. Těžko říct, koho zde brát za hlavního záporáka, ale samotný Winter Soldier je famózní. Bál jsem se, že to bude další obyčejný záporák, ale Stan dokázal překvapit. Všechno to vypadá moc krásně a velkolepě, ale napadá mě jedna otázka. Proč to sakra není krvavější a morbidnější. Rkovější nádech by tomu prospěl. Pak by to bylo bezkonkurenčních 5 hvězd.

• 21.5.2018  22:37

Ptal se někdo, která marvelovka je nejhorší? Bohužel je to druhý Thor. Mělo to velmi vysoký potenciál, ale nakonec z toho vznikla pouze slátanina s téměř nulovým dějem, nezajímavým protivníkem a lacinými efekty. Alespoň ta hudba to zachraňuje a nebudeme si nic nalhávat, i přestože druhý Thor není dobrým filmem, herecké výkony jsou stále na velmi dobré úrovni a momenty, kdy se Thor ocitá na Zemi a neví, jak se co má, stále fungují.

• 20.5.2018  22:58
    Iron Man 3 (2013)

Digitální orgasmus! Downey ještě lepší, než kdy jindy. Nejzajímavější záporák z ironmanovských sólovek. Některé scény jako vyhození vily do vzduchu (teda do moře.. haha) bych označil jako celkově nejlepší z marvelovských epických scén. Dokonce i scény, kdy Tony nemá celý svůj oblek, jsou vynikající. Má to mnoho zajímavých nápadů, díky nimž se to liší od předešlých dvou dílů.

• 20.5.2018  16:39
    Avengers (2012)

Z první fáze MCU rozhodně nejlepší film. Dokonce bych i řekl, že lepší než první Iron Man. Sjednocení funguje na jedničku. Postavy jsem si oblíbil ještě víc, než v jejich originech, protože tady mají více prostoru komunikovat spolu navzájem. CGI je povedené a vypadá to velkolepě. Je to prostě boží.

• 13.5.2018  15:09

Příjemný marvelovský film, který mě i chvilkami překvapoval, že se v něm objevila i nějaká ta krev. Není to klasická marvelovka, ale o to líp. Hlavní postavy mě bavily, oblíbil jsem si je a bál se o ně. Konec byl překvapující. Podle mě je první Captain America jeden z těch podhodnocených filmů od Marvelu.

• 12.5.2018  20:18
    Thor (2011)

Chris Hemsworth v roli Thora je boží. Hezky ho doplňují i Tom Hiddleston a Natalie Portman. Má to krásně barevné fantasy prvky a pěkně se na to dívá. Námět je skvělý a scény, kdy Thor poznává lidskou kulturu, jsou k nezapomenutí. Dialogy jsou tou nejsilnější částí celého filmu, i když se to možná tak nezdá. Akční scény jsou obyčejné a bez nápadu. Dalo by se z toho sice vytěžit víc, ale takhle mi to bohatě stačí.

• 6.5.2018  15:07
    Iron Man 2 (2010)

Horší než jednička, ale s povedenými nápady. Downey je pořád ve formě a čím dál víc se mojí velmi oblíbenou postavou stává Pepper. Hudba je méně výrazná oproti prvnímu dílu. Záporák je povahově a jeho originem nezajímavý. Jakmile ale dojde ke rvačce, je radost se na něj dívat. Dala by se tomu vytknout hromada věcí, jako třeba scéna s ožralým Tonym, která mi přišla vyloženě vynucená k tomu, aby se Rhodey dostal k obleku. Finále je parádní.

• 5.5.2018  21:54

Hravé, barevné, obrovské a promarněné - to je sequel, nebo pokračování, nebo reboot Hulka. Samozřejmě, že je to lepší než původní film, dokonce bych i řekl, že je to nadprůměrné. Zabaví to, většinu času si to opravdu užíváte, ale je tu několik aspektů, které bych úplně proměnil. Například herce v hlavní roli. Edward Norton sice hraje profesionálně, ale do jeho role mi nesedl vůbec. Hudba se mi také nelíbila. Ale tou největší třešničkou byla scéna točící se okolo hořícího vrtulníku při finálním souboji. Je to fakt dobrý, ale určitě to nedosahuje kvalit prvního Iron Mana. Za mě tři a půl hvězdy.

• 5.5.2018  16:12
    Iron Man (2008)

První MCU film a zároveň první obrovská pecka. Iron Man je nutnost pro každého filmového fandu. Perfektní Djawadiho hudba, velmi sympatický Downey a ideální délka. Všechno odsýpá tak rychle, že neexistuje šance začít se nudit. Jedním slovem - masterpiece.

• 4.5.2018  22:47

Původní Jumanji mám rád. Sice to není žádný megafilm, ale vyrůstal jsem na něm. Pokračování sice jede v zarytých kolejích, ale i tak je naprosto odlišné v dobrém slova smyslu. Postavy jsou velmi charismatické a nečekaně tou nejcharismatičtější je starý tlouštík v podání Jacka Blacka. Druhé Jumanji je skvělá oddychovka, u které se fakt musí vypnout mozek. Cílí to na všechny, jak na děti, tak na dospělé, takže ideální rodinný film. CGI je sice průměrné, ale to filmům obvykle nevytýkám. Přece jenom to nemělo zrovna obrovský rozpočet.

• 1.5.2018  22:37

Vizuálně, i na svoji dobu, stále unikátní. Postavy v hlavní roli - především Bob Hoskins - skvělé a dokonce jsem si oblíbil i animované postavičky, žral jsem jim všechno. Bohužel musím přiznat, že děj je takový nemastný neslaný a ne zrovna rychle uplývá. Šlo by to zkrátit o pár zbytečných možná až desítek minut, ale jak říkám, je sranda na to koukat, obzvlášť v dnešní době. Finále mě zklamalo, ale v roce 1988 to musela být pecka jako dnešní Ready Player One.

• 30.4.2018  13:26

První série byla sice průměrná, ale fakt mě to bavilo. Ale tohle, to bylo co? Taaaaaaaaak nezajímavé postavy, taaaaaaak nezajímavý děj a taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak nevyužitý potenciál, přece nešlo spojit dohromady. Je to fakt děsný. Jediný, co mě jakžtakž bavilo, byla úplně poslední epizoda, zbytek je hrůza a děs. 3. sérii dávám šanci a doufám, že se vyšplhá alespoň na ty tři hvězdy, protože tohle byla tragédie.

• 20.4.2018  21:34

Steven Spielberg je prostě nejlepší režisér všech dob a snažte se mi to vymluvit. Nádherné, atmosférické, totálně epické a natřískané easter eggy. Tolika odkazy, že až film uvidíte poprvé, všimnete si sotva takových 15 procent. Musím přiznat, že mě občas nudil reálný svět, ale kdykoliv se nacházíme v OASIS, je to jízda. Jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděl. Bohužel nemůžu srovnat s knihou, protože jsem jí nečetl.

<< předchozí 1 2 3 4