Živí mrtví: Počátek konce - Série 8

(série)

Epizody(12)

Osmá řada začíná tam, kde byla uzavřena sedmá řada, tedy po zjištění, že naděje, které Morgan (Lennie James) a Madison (Kim Dickens) vkládají do záchrany Mo před Padrem, se nenaplňují podle plánu. Morgan, Madison a ostatní, kteří se ocitli na ostrově, jsou nuceni žít pod Padreho cynickou vládou. Vzhledem k tomu, že seriálové postavy jsou demoralizované a skleslé, je jedinou osobou, od které se dá čekat, že znovu oživí důvěru v lepší svět, ta, kterou chtějí Morgan a Madison zachránit především -- Morganova dcera Mo. (AMC Czech)

Fiftis

Spoilers everywhere: Siedma séria skončila návratom mojej najobľúbenejšej postavy, ale prvá epizóda 8.série bola katastrofa. Maddie zavretá 7 rokov v jednej miestnosti? Osem rokov som bol ticho a nič zlé nehovoril na scenáristov, ale tu už sa musím ozvať, pretože mi znechutili  aj moje 2 najobľúbenejšie postavy. Tá druhá je Troy, ktorého vytiahli zo samotného pekla, všetci vo svete sa tešili, pretože to bola najzaujímavejšia postava celého seriálu a je pravda, že to aj v 8.sérií slušne ťahal (Daniel Sharman je frajer) a nakoniec sme zistili že ho tam vrátili len kvôli sledovanosti a nie pre fanúšikov, ktorí si želali jeho návrat, pretože ho odfajčili rovnakým spôsobom ako v 3.sérií. Z padúcha sa stal hrdina a bum. Neviem z akého dôvodu ho vrátili späť, keď ho opäť po 4.častiach zabili. Všetci si mysleli že kvôli Spin-offu, kde by sa objavil po boku nejakého Negana alebo inej postavy WD, ale oni nie. Všetko len kvôli zvýšeniu sledovanosti. Ani to však nepomohlo, pretože tu z nejakého dôvodu bolo potrebné dať jednu epizódu len o Dwightovi a Sherry, aby si zaspomínali vo Svätyni na časy keď Dwightovi preťahoval ženu Negan. Žiadne iné prepojenie na WD, žiadna postava z WD, nič. Sklamanie neskutočné a to som bol nahipovaný že v posledných častiach budú moje 2 naj postavy nie z FtWD ale z celého WD universa. Aj keď to išlo po 3.sérií strmhlav dole, seriál bude chýbať. Nie je to sranda, keď to človek pozeral od 2015. Vďaka Kim a Daniel za herecké nadvýkony, tá dynamika medzi Maddie a Troyom ako u nikoho iného v žiadnom filme či seriáli. ()

Woitisek

Tenhle seriál měl svá světlá, průměrná, ale i tragická období, no a osmá a poslední série bohužel spadá do oné poslední zmíněné kategorie. Ta sezóna je tak strašně ve stínu kvalit původního The Walking Dead, že Vám bude až smutno z toho to sledovat. Dialogy jsou příšerné a scénář působí, jak vymyšlený člověkem s nulovým citem pro story-telling. Nabíháme tu v podstatě na úroveň Fast and Furious ságy, tedy neustálá zjištění o přežití dávno zapomenutých postav, což jen vypovídá o tom, jak moc nápadití byli tvůrci při tvorbě tohoto "velkolepého" finále. Hodně tomu i ublíží fakt, že se zde zbavíme postavy, přes kterou se to produkce snažila poslední roky tlačit (každý si snad domyslí). Fear the Walking Dead mělo v minulosti dost potenciálu. Je smutné, že to celé končí s tak bídným zpracováním... ()

Vabr

8. série je fakt slabota. 8 letý skok v ději seriálu samozřejmě uškodil (což se dalo čekat) a tvůrci s ním naložili snad nejhůř jak jen mohli. Nechápu, proč tam vůbec tedy byl, když vše tím akorát zmrvili. Postavy jsou všemožně rozházené, mají mezi sebou všelijaké roztržky, které nám jako divákům nejsou známé a jsou odkrývány velmi povrchově a naivně, lokace jsou častokrát nesourodé a extrémně epizodické (Morganův barák, Svatyně,...) a skoky v ději jsou už opravdu k uzoufání, když si člověk vezme, že co díl, to skok v ději. Záporáci jsou budižkničemové. Kaplana není FTWD parta schopná porazit za těch celých neuvěřitelných 8 let, zato ho však rychle zmákne během rekordních 5 dílů, a to i přesto, že je nám o Kaplanovi během předchozí série furt dokola bláboleno, jaká je to pevnost atd. Extrémní neschopnost scénáristů tomu říkám. A návrat Troye je kapitola sama pro sebe. To, že se vrátil, jsem popravdě vřele uvítal (přestože je jasné, že by člověk 2 rány kladivem těžko přežil), myslel jsem si totiž, že by mohl ten seriál zas konečně trochu nakopnout. Jenže to by nebylo FTWD, kdyby nepohnojilo i dalšího záporáka. Troye vyřídí během 4 dílů, kdy se ani pořádně nepředvede, jen akorát donekonečna vyjednává, drží se stranou, mluví do vysílačky - no prostě padavka oproti 3. sérii - a tahá s sebou všude haranta Tracy, která umí jen ječet, zdrhat a dělat ko*otiny. Takže návrat úplně k hovnu. Něco podobného by se dalo říct i o konfrontaci Madison a Charlie, na kterou všichni od 4. série tak vytouženě čekáme. V seriálu by se mělo jednat o jeden z nejdramatičtějších momentů, kdy se tvůrci mohli vyřádit jak šílení a vytvořit takový důsledek, jaký si jen mohli představit. Ale ne, to oni ne. Sice to nebyla až taková hrůza, zakončení této linky mohlo skončit i hůř, ale stejně. Šlo to líp vzhledem k tomu, že na to čekáme už polovinu FTWD. Mám tu ale i jednu závažnou připomínku, a to trapný tah scenáristů, kdy jde o vkládání odkazů na předešlé série/TWD. Je jich tu docela přehršel: Morganův barák, Svatyně, Troy, Alina dodávka, Johnova bouchačka, Rick ve vysílačce, postava Alicii samotná, Flíček... Nevím, co si mysleli, ale tohle sázení na "osvědčené kvality" je dost ubohý a akorát to člověka vytočí, jak s tím uhozeně nakládají. Ani se mi k tomu nechce věřit, že je USA tak malý, když je všechno v seriálu tak blízko. Skoro jako by tam těch stát nebylo 50, ale jen 2. Jinak postavy klasika. Zmrvené, hloupé a nesympatické, to se nemá smysl u nich déle zastavovat. Co minuta, to mají jiný názor, jako by snad prodělali hromadnou lobotomii. Možná bych se jen výjimečně nezastavil u hysterky Morgana, ale u Alicii. Může mi někdo, prosím, vysvětlit, kdy se z ní sakra stala bohyně a tvoří se pro ní svatyně a zakládají kulty fanynek??? Z jaký prdele to tvůrci vyhrabali nevím, ale děsně mě jakákoli zmínka o Alicie s*ala. Úplně mi ji zprotivili. Jako zas toho tolik v té 7. sérii neudělala, takže v klidu. A abych komentář nějak smysluplně zakončil, tak lehce zhodnotím finální epizodu. Nuda, blbost, nonsens. Má to cirka hodinu, nic se v něm nestane, dojde k dalšímu wtf skoku v čase a k rozloučení. Slabota přeslabota fakticky. Jako konec seriálu je to pro diváky, co jsou s ním už od samého počátku, tak trochu vyjebání. Vyhodnocení: Jako jediné pozitivum vnímám epizodu ve vlaku a německý hotel s Victorem Strandem (čti Štrand (po německu)) P.S. Ještě napíšu své dojmy do komentáře k celému seriálu () (méně) (více)

Davidkkk odpad!

Tak nám to skončilo. KONEČNĚ. Začnu tím pozitivním - 8. řada Fearu vypadá fakt hezky a je škoda, že takovouhle kráskou nebylo původní TWD. A tím končím. Negativa: Sledoval jsem to a nenáviděl se za to, že jsem to kdy rozkoukal. Tohle je absolutní dno scénářů. Lidi, který za ním stojí, okamžitě vyhodit z jakejchkoliv scénáristickejch pozic a už nikdy jim nedávat šanci. Cože? Slyším z pozadí Madison říkat „Každý si zaslouží druhou šanci“? Drž tlamu! Odporný výkony děcek mě budou strašit v nočních můrách. Nenávidím všechny ty postavy, který jsem kdysi celkem s oblibou sledoval. Všichni do jednoho měli umřít, protože jejich neopodstatněný chování VŮBEC nedává smysl. V každý epizodě si všichni míří pistolema na palice a pár minut nato se objímaj. A každou chvíli tu obživne někdo mrtvej - a není z něj zombie, ale zase živej člověk. Krásný bylo přivést zpátky k životu postavu, která si prošla aspoň nějakým úspěšným příběhovým obloukem a v tý samý epizodě ji nechat spáchat sebevraždu. Zápletku PADRE nekomentuju, nejhorší story line celýho FTWD. CO TO KURVA BYLO. Fakt dno. ()

NikiVai

No, takhle. Sedmička u mě vybouchla na celý čáře. Osmička se alespoň trochu vrátila ke koukatelnosti, ale i tak už mě nebavila. Vrátila se nám Madison, která mě vždycky rozčilovala, z Mo je taky celkem protivný dítě. Nejvíc mě potěšil Troy, no to těšení nemělo dlouhého trvání. Jsem ráda, že už to skončilo, nějak mi přišlo, že už si autoři neví rady kudy a kam to nasměrovat, jen doufám, že ne do LA :))) ()

• Představitel Morgana Jonese, Lennie James, uvedl, že pro něj postava Morgana ve světě The Walking Dead zde končí. (DragonnCZ)
  • Jména Rick Grimes a Negan, která zde zazní, odkazují na seriál Živí mrtví (od r. 2010). (Duoscop)
  • Jména Negan a Rick Grimes, která zde zazní, odkazují na seriál Živí mrtví (od r. 2010). (Duoscop)