Milionový nadhazovač (2014)

Jak dva mladí Indové ke štěstí přišli. Nebylo to špatné, chvílemi jsem si nebyl jistý reálným základem a o to víc jsem byl překvapený. Filmu jako takovému ale chybí dramatičnost, nastaví rychlost za tři a jede tak celou dobu. Alan Arkin jako vždy perlou.

Ms. Marvel (2022) (seriál)

Nad stašími Marvel seriály jsem hůl už zlomil, nekoukatelné. A nové? Moonknigh, Hawkeye super, zbytek děs. A Ms. Marvel? To snad ani už nemůže Disney myslet vážně.

Stealth: Přísně tajná mise (2005)

Rob Cohen dostal po úspěších Rychle a zběsile a XXX zřejmě větší prostor a podařilo se mu natočit neskutečnou békovinu s modýlky letadel. Nepomáhá ani nadupané obsazení, kterému vévodí slizák Lucas. No, dobrý průšvih.

Uzavřený kruh (2013)

Slušný thriller se sympatickým Banou a příjemnou Hall. Sedl mi i Broadbent, který vypadá jak hodný stařík, ale zdání klame. A kdo by čekal, že Hinds bude klaďas, tak není. Je to trochu předvídatelné, ale slušně natočené a má to spád.

Moneyball (2011)

Pro mě byl asi nejlepší film o baseballu Velké vítězství. No uznávám, že nejsem zrovna fanouškem tohoto sportu, ale sportovní filmy mám rád. Tady mě dostal hlavně Pitt a jeho taktizování a vůbec celkový jeho výkon, ale film mi přišel zbytečně roztahaný a dlouhý.

Oči války (2009)

První třetina v Kurdistánu nebyla vůbec špatná a vypadalo to zajímavě. To, že se Farrell rychle vrátil do Anglie ve mě probudilo trochu rozpaky, ale pořád jsem si říkal, že se tam třeba vrátí nebo pojede jinam a ne, že se bude až do konce filmu zpovídat psychiatrovi a snažit se vzpomenout na vytěsněné zážitky s kamarádem.

Crash (2004)

Hodně dobrý pohled na americký rasismus. Sice se mi z toho pokryteckého, omezeného a někdy až dementního jednání lidí točila hlava, ale bohužel taková je realita.

Veronica Guerin (2003)

Schumacher v produkci Jerry Bruckheimera natočil slušný thriller podle skutečných událostí. Nutno říct, že Blanchett byla výborná a šla si za svým, bez ohledu na riziko. Nevím, jestli je to houževnatost nebo hloupost, nicméně se jí podařily velké věci, i když za ně zaplatila cenu nejvyšší.

Ztracené město (2022)

Jediný důvod, proč jsem chtěl tenhle film vidět, byl Brad Pitt. Ano, jeho cameo je naprostá pecka a zasloužil by si vlastní film. No a vlastně až do doby než Pitt zmizí z plátna to celkem ujde, ale pak film těžce ztrácí tempo, humor není nic extra a Radcliffe je naprosto příšerný. Celkem mě pobavil i Tatum jako tupej ale hodnej modýlek.

Noc hrůzy (2011)

Taková milá upírská oddychovka. Nic extra jsem od toho nečekal, ale ve finále jsem se docela bavil. Hlavně Farrell mi přišel dost cool.

Časové pásmo bylo změněno