Hellraiser: Návrat mrtvých (2005)

Čím méně se ve filmu objevují Cenobiti a Pinhead, tím více si já ten kousek užívám. Myslím si, že vykreslení zvláštní atmosféry bez těchto padouchů není lehké a filmu se to přesto daří. Film je opět i záhadný, což se mi líbí.

Hellraiser: Vyslanec pekla (2002)

Pro mě je tohle asi nejpovedenější díl ze série Hellraiseru. Naprosto matoucí, neustále se vracející děj, který se stále více a více komplikuje, že už ani nevíte, co je realita. Oni to možná nevěděli ani sami autoři. A konec byl úplně nečekaný. Fakt jsem si to užil, ačkoliv Pinhead zde byl opět minimálně.

Hellraiser: Inferno (2000)

Pro mě je tohle rozhodně jeden z těch lepších, povedenějších dílů. Ano, Pinhead se zde sice objevuje minimálně, ale atmosféru dokázali vytvořit skvěle i bez Cenobitů. Samozřejmě se film zlepšil třeba i po vizuální stránce a já jsem si teda konečně užil Hellraisera i Pinheada.

Hellraiser II: Svázaný s peklem (1988)

Pro mě byl tenhle kousek mnohem lepší než 1. díl. Ale labyrint, peklo a šílený doktor byly naprosto otřesné...

Hellraiser (1987)

Nevím, jestli je to tím, že jsem v roce 2016 rozmazlenej od filmových efektů, ale prostě se mi provedení toho filmu moc nelíbí. Je mi strašně líto, že nedokážu ocenit starší kousky, ale nemůžu si pomoci. Věřím, že kdybych to viděl v nižším věku, byl bych z toho podělanej až za ušima a považoval bych to za pecku. V 21. století jsem to ale bohužel nedokázal ocenit. Provedení a herecké výkony se mi opravdu nelíbí.

Deuce Bigalow: Evropský gigolo (2005) odpad!

Tenhle díl jsem viděl jako menší a už tehdy jsem si říkal, co to je za ptákovinu. Po tolika letech se nezměnilo vůbec nic... no, možná to považuji za ještě větší ptákovinu.

Deuce Bigalow: Dobrej striptér (1999)

Jestli se chcete podívat na nějaký plnohodnotný film o pánském striptýzu, doporučuji Do naha!, protože tohle je jen komediální ptákovina. Vždyť Roba Schneidera snad ani nejde brát herecky vážně...

Amistad (1997)

Amistad je hodně zajímavý nápad o zobrazení postavení černochů v historii. K tomu Matthew McConaughey zde nehraje komedianta a náhodou mu to docela sluší. A prostředí Long Islandu bylo nádherně vykreslené. Nejlepší scény: 1. Život černochů na Amistadu, kdy jich několik hodili do vody, protože neměli dostatek jídla. 2. Když začne v soudní síni vykřikovat Djimon Hounsou: "Dejte nám svobodu!"

Kůň pro Winky 2 (2007)

Tak 2. díl je ještě horší než první. Nejenže se kamarádka raději odstěhovala, ale maminka se také vykašlala na učení holandštiny a raději se vrhla na to, že prostě bude mluvit v cizí zemi po svém. Ba dokonce už na ni přišlo i zapomínání holandštiny. Scénář je ještě děravější, holčina ještě mnohem víc nesympatická. Ale hlavně, že zůstala ta nejhorší postava z celého filmu - netalentovaná učitelka. A když je Holandsko tak multikulturní, proč tam ještě nepřihodit potomka indiánů Velkého Býka, který je "strašně vtipný" a vymyslel nejlepší přezdívku pro svého psa (chudák). No, já vlastně ani nevím, co jsem od toho měl čekat

Kůň pro Winky (2005)

Holandsko se asi snaží poukázat, jak jsou multikulturní země. Ale tohle fakt neklaplo. Nejenže rodiče Winky byly naprostý tupci. K tomu ještě nesympatická trapná učitelka ve škole a pár těch "bad boyů" ve třídě... Scénář byl otřesný s hodně špatnými konverzacemi. A ten Mikuláš... ach jo