Strašpytlík (2005)

Strašpytlík je dost zajímavý animák. Ačkoliv příběh je trochu zbrklý a zmatený, tak celým filmem nás doprovází sympatická partička malých bláznů a mimozemšťané. Takže já jsem se bavil dobře.

Svěrací kazajka (2005)

Bohužel jsem tomu přemisťování v čase tam a zpět nepřišel na chuť. Ale scény v blázinci se mi moc líbili a byly zajímavé. K tomu jsem si všiml, že Adrien Brody je sakra talentovaný a zajímavý herec, který má velmi dobře našlápnuto. Ale jak už jsem psal, něco mi tam pořád unikalo a ne celý film jsem na 100% pochopil, proto nemůžu dát vyšší hodnocení.

Štěstí (2005)

Viděl jsem už Divoké včely, a taky jsem jim nějak nepřišel na chuť. Tady se to nějak neliší... ani toto nebyl můj šálek kávy. Nevím, česká kinematografie mě nějak neláká, bohužel.

Po krk v extázi (2004)

Uvažoval jsem nad tím, zda dát filmu 2* nebo 3*. Na konec zvítězily 3 hvězdičky jen díky tomu konci, kde zabili Daniela. Abych to nějak rozebral. Film je celou dobu doprovázen perfektní kamerou, která je snad bezchybná. Fakt se mi moc líbila. Dále chci vyzdvihnout výkon Daniela Craiga - opravdu ukázal, proč je právě on 007. Ale většina hudby v tomto filmu se mi vůbec nelíbila a byl jsem rád, když jakákoliv hudba skončila. Byla v určitých chvílích moc hlasitá a nebo nevhodná pro danou situaci. Taky si myslím, že film mohl být o dobrých 20 minut kratší. Zbytečně to prodlužovali. A taky vůbec nechápu, proč tam cpali tu situaci se zmizelou dcerou. Vždyť celou dobu tam tuto dějovou linii odkláněli na vedlejší kolej. A když už nebylo co říct, tak tam o tom něco řekli. Vůbec tam nemusela být. Tímhle mi ten film vychází velmi rozporuplně. Na jedné straně tu jsou vynikající věci, které chválím. Na druhou stranu se tu objeví takové hovadiny, které bych nečekal.

Utržený ze řetězu (2005)

Když jsem film sledoval, přemýšlel jsem o slovu, jakým bych ho mohl pojmenovat. A napadlo mě slovo roztomilý. Dílo skvěle zpracovává vjemy narozeného dítěte a perfektně jednotlivé momenty zobrazuje, např. první pusa (jen na tvář), první zmrzlina či první film v televizi. Největší zážitek - sundávání opasku z krku (sám jsem se toho naprosto bál). Abych pravdu řekl, tak pro mě ta část s Bartem nebyla zase tak důležitá a dokonce bych si dokázal představit film bez ní. Jet Li je v mých očích vážně skvělej frajer ;)

Ostrov (2005)

Na začátku nás film hodil do úzké uličky, kdy jsme nic nevěděli. Uměle vytvořená konzervativní komunikace, kde každý má svůj úkol byla perfektně vystavěna. A když utekli z institutu a dostali se do reálného světa, tak jsem se skvěle bavil. Přestřelka uprostřed města a na dálnici byla naprosto bezchybná a v tomto duchu to i nadále pokračovalo. Scénář je, řekl bych, dostačující - neplýtvá zbytečně slovy. A hudba byla také skvěle vybraná. Herecké výkony Ewana McGregora a Scarlett Johansson byly přesvědčivé. Zajímavý moment - první polibek klonů.

Ochránce (2005)

Že Vin Diesel se dokáže obout i do role domácí chůvy, to jsem nečekal. A náhodou to nebylo vůbec špatné. Prostředí rodinky s mnoha dětmi umožňuje filmu velkou dávku vtipů. Ale přeci jenom, dát do hlavní role hrdinu, kterého mají všichni spojeného s přestřelkami a s auty - nevím zda to byl nejlepší krok.

Hitch: Lék pro moderního muže (2005)

Kdo ví, jak to ten Will Smith dělá, že dodá filmu šťávu. A ačkoliv film ze začátku ukazuje, že Hitch je opravdu lék pro moderního muže. Závěr filmu jasně dává najevo, že největší možnost, jak získat ženu, je samotná přirozenost. Ale nesmí jít jen o sex. Film přináší i slušnou dávku humoru.

Království nebeské (2005)

Tu počáteční scénu, kdy otec trénuje syna v lese, jsem už jednou viděl. A teď, když jsem na ni narazil, tak jsem byl nadšený. Orlanda Blooma jsem v té roli vůbec nepoznal. Velké plus si film získal díky skvěle provedeným bitvám a všech bojů. Na druhou stranu si myslím, že film byl zbytečně moc dlouhý a tím se stal do jisté chvíle i únavným.

Sin City - město hříchu (2005)

Uvažoval jsem zda dát 4* nebo 5*, ale nakonec jsem se rozhodl pro plný počet. Tento film mě naprosto vtáhl do sebe a cítil jsem, že Sin City je na 2 hodiny i mým městem. Hlavně se mi líbilo to perfektní zpracování - kontrast černobílé s občasnými jasnými barvami neměl chybu. Nejvíce ze všeho bych vyzdvihl postavu Marva v podání Mickeyho Rourke. Je to geniální týpek, který nás provází asi většinou filmu a i když působí jako parchant, bude vám sympatický. Je důležité mít oči na stopkách, protože film se logicky doplňuje, navazuje na sebe v různých momentech, které jsou občas důležité. A kamera s hudbou tomu všemu dali jenom korunku navrch. Vynikající film.