Grimm (2011) (seriál)

Po prvních dvou sériích si nemohu stěžovat. Druhá série byla sice příběhem mnohem chudší než první, ale doufám že třetí se zase rozjede.

Sociální síť (2010)

Unikátní film od Davida Finchera, který dokazuje že je to jeden z nejlepší režisérů všech dob. Film, který ukazuje celému světu jak to doopravdy s Facebookem bylo. Dokonalá ukázka mladého Marka Zuckerberga kterého ve filmu ještě dokonaleji ztvárnil Jesse Eisenberg. Začátky Facebooku a jeho rozvoj. To vše díky jednomu chlapci, který si přivlastnil cizí myšlenku a zdokonalil jí natolik, že dnes je nejmladší miliardář na světě a díky jeho stránkám funguje dá se říct skoro veškerá komunikace mezi mládeží. Ale ponořme se do děje filmu. Můžeme si vybrat dvě strany. Stranu Marka, talentovaného počítačového programátora, nebo stranu jeho nejlepšího kamaráda Eduarda ( Andrew Garfield ). Jak vlastně poznáme co je dnes správné a co ne ? Jak jednat čestně, aby z toho měl prospěch jak on tak ten druhý ? To vše nalezneme v tomto filmu. Krásný důkaz, že když si jdeme za svojí myšlenkou, můžeme dokázat cokoliv.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Úžasný, stylový, dokonalý, fascinující. Jediná slova na která myslím na konci tohoto filmu. Dokonalost střihu, propojení s hudbou. Začátek. který už každému divákovi přivolává husí kůži. Dokonale zfilmovaná situace války v Somálsku. Ve filmu se najde akce a válečnost, ale také soucit a utrpení.Elitní američtí Rangers, kteří se za pomoci vojáků z teamu Delta snaží ukončit válku, ale místo toho se z města stane válečná zóna plná tisíců nepřátel. Až se vrátím domů a budou se mě ptát. "Hele Hoote, proč jsi to dělal. Páni, to bez toho válčení nemůžeš bejt ?" Neodpovím ani slovo. Proč ? Nerozuměli by tomu. Nerozuměli by tomu proč jsme to dělali. Nerozuměli by tomu, že jde o tví kamarády.

Metallica: Through the Never (2013)

A je to tu. Důkaz, že Metallica je nesmrtelná kapela, která se nebojí ukázat co v ní je i po tolika letech své existence. Důkaz, že i po tolika letech všichni chtějí na jejich koncert. Legendární kapela se k nám vrací v podobě dokonalého filmu s lehce spletitým dějem. Díky jejich koncertu dostal ten příběh nádech pravé rivalské atmosféry !!!

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Po shlédnutí toho filmu jsem přešel na temnou stranu síly. Od doby co to koupil Disney jsem se bál. A věděl jsem proč. Abrams z toho udělal citovou bombu ve stylu " Ty jsi mě přišel zachránit". Celý film jsem přemýšlel jestli jsem si nespletl sál. Jediné plus dávám Abramsovi za úžasné efekty, které Lucasfilm provázely už od začátku. Kdyby byl Abrams alespoň trochu originální co se týče příběhu. Ale ne. On musí vzít zbylých šest epizod a vytáhnout z nich co se dá. Celý film jsem předvídal co tam bude a pokaždé jsem se trefil. Úžasný nálet na Hvězdu smrti ze čtvrté a šesté epizody přetransformoval na nudný a předvídatelný nálet na vojenskou základnu „Prvního řádu". Ano dostáváme se dalšímu bodu mojí nespokojenosti. Impérium se změnilo na První řád a Povstalci na Odboj. Myslím si že tímto si to Abrams dokonale zkazil. Mohl bych pokračovat ale myslím si, že toto už vypovídá o celém filmu až až.