127 hodin (2010)

Další do sbírky mých filmů, kterým jsem dal královských 5*. Danny Boyle je originální a překvapiví, jeho tvorba je tak explozivní. Nehledě na to, že toto je pouze další film z mého Top zaměření a to, filmy o jedné postavě, kde ztvární většinu filmu pouze jeden herec. 127 hodin je pro diváka takové těžko pochopitelné. Aron uvízl, to teď asi bude v šoku a vystrašený.... To si říká průměrný divák asi, ale ten týpek si místo toho vytáhne kameru , sluchátka a začne se smát. No to je bomba ! Hlavní postava bere ten svůj životní "kámen" jako srandu, ale s postupem času si začne uvědomovat, že není jiná možnost, než obětovat kus sebe a dostat se ven z pekla uzavření. Škoda, že film poté, co se týpek osvobodil, chytne moc rychlé obrátky a najednou přijde velice rychlý konec, který divák nečeká. No... Né vše musí být dokonalé :)

The Wall (2017)

Strhující ! Mé emoce se vžili do hlavní postavy a zároveň vlastně i skoro jediné. Ta psychika toho vojáka musela být totálně rozvrácená a to jenom díky jedné jediné vysílačce. Filmy o jednom herci jsou skvělé, pokud ze sebe dokáže vytěžit maximum a v tomto filmu to dokázal. Za mě paráda, a kdybych měl dát procenta, tak je to krásných 85%

Don Jon (2013)

Nějak nízké hodnocení na takový skvělý film... To byla prostě genialita. Levitt vymyslel a zahrál skvělou parádu na plátně ! Tož kluci pozvedněte kapesníky a kdo tvrdí, že to nedělá, tak je u mě lhář ! Konečně jsem našel film, který ukazuje pravou povahu mužů a žen. Vůbec nechápu proč se my ten film tolik líbil, ale prostě to se nedá. Tak suprové obsazení v tak geniálním příběhu to se vidí málokdy. Co k tomu ještě dodat ?! Snad jedině... Má poste, můj byt, mé auto, mé tělo, moje rodina, můj kostel, mé holky, mé porno !!!

Logan: Wolverine (2017)

Už dlouho jsem nedal komentář, protože mě dosud k žádnému z nich nic neinspirovalo, ale jo to tady ! Nevím, zda jsou moje pocity špatné nebo dobré. Ani nevím jestli jsem smutný nebo ne. A ani netuším, zda se mi film líbil nebo ne. Oproti ostatním filmům ze ságy X-men je toto zcela jiná liga, která je scénářem pojata úplně jinak. Pokud tedy někdo nemá rád změny ve filmech a má rád pořád tu stejnou nudnou opakující se blbost není to film pro něj. Ale pokud se jedná o typ lidí, kteří jen čekají na to jak se ten film bude od ostatních lišit, pak je toto jeho šálek kávy. Logan mě pobavil, ale zároveň ve mě vyvolal silné emoce, které se jen tak nedají popsat. Bylo to propojení obrazu a diváka. Naposledy ve mě vyvolal takové emoce, co se týče X-menů film, X-men Budoucí minulost, kde nakonec všichni zemřou, ale zároveň přežijí a do toho má Magneto svůj závěrečný proslov na kamery. Film Logan byl úžasným zakončením ságy Wolverine a já děkuji celému studiu MARVEL a všem ostatním za to, že jsem si Huga Jackmana užil v X-manech pořádně a odešel z pláten MARVELU jako skutečný hrdina a skvělý herec.

Ranař (2011)

No... Jakožto fanoušek hokeje dávám plus za originální film. Nicméně v reálu se s takovýmto hokejem už stěží setkáme, tedy alespoň v ČR a je to opravdu škoda. V bitkách na ledě je jiskra a proto tento film tu jiskru v sobě má. K Seannovi mi tato role dokonale sedla, i když v mých očích je to pořád Stifer. Doufám že další díl bude stejně tak sportovně i bitkově nadupaný jako tento.

Zodiac (2007)

A opět stojím tváří tvář dokonalé a unikátní tvorbě Davida Finchera. Nejedná se zde ale o akční příběh, ve kterém se pořád něco děje. Toto je opravdu skvělá kriminálka a Jake Gyllenhaal v ní sehrál opět jako snad v každém filmu kde hraje skvělou roli. Nehledě na to že na plátně se s ním objevuje Robert Downey Jr. a Mark Ruffalo. Takže i po herecké stránce skvěle obsazeno. Celkově se mi film velice líbil, i když některé části už jsem mhouřil oka, protože toho vyšetřování bylo najednou moc. Těším se na další film od Finchera.

Úsvit planety opic (2014)

Režisér dělá film, a toto je jasný důkaz. Oproti Zrození planety opic je toto pouhá dětská pohádka,. ve které lze předvídat každý krok děje. Vizuální efekty jsou horší než v předchozím díle. Doufám že si to Matt u mě opraví ve Válce o planetu, na kterou se těším :)

Zrození Planety opic (2011)

Jsem mile překvapen. Člověk si říká, a jéje zase další pokus natočit starý příběh do novější doby a jeden se bojí aby z toho zase nebyla nějaké fantastická čtyřka s kouzelníkem. Nicméně to, co jsem v tomto filmu shledal se stalo nad očekávání příjemné. Opice, které se stali ve filmu lepšími herci než skuteční herci. V příběhu se divák dokáže do opice vžít, vidět jí v očích tu zlobu, ale i tu lásku k člověku. No zkrátka film se mi velice zalíbil a jednoznačně palec nahoru. Gratuluji režisérovi, že se mu povedlo zfilmovat takovouto nádheru.

Justin Bieber's Believe (2013) odpad!

Je to za mnou !!! 90 minut děsu, ze kterého jsem chytl 3x epileptický záchvat a podle toho co teď vidím, nebo spíše nevidím i šedej zákal !

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Dle mého čistě lajckého názoru je film skvělý. Spousta známých a dobrých herců, kteří pokládají své životy na bitevním poli. Akce z příběhu leze až moc. Andrew, jakožto silně věřící křesťan, který běhá mezi kulkami jak Neo v Metrixu a tahá na zádech chlapy, co váži tak o 20 kg víc než on. Kdyby to nebylo podle skutečné události napsal bych "Zase má Amerika nového hrdinu", ale ne. Na film, který je natočen podle skutečné události, já nenapíšu ani čárku kritiky na příběh. Vždy hodnotím natočení a herecký výkon, pokud nenajdu chybu zde, tak poté se až snažím hledat zlo ve scénáři. A zde se mi velice opravdu velice líbilo vše.