Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Konečně dobře natočený postapo film. Jsem velký fanoušek postapo akcí a vážně si cením toho, že to takhle krásně ztvárnili. Herci jsou velice přesvědčivý a správně zmagořelí. Auta jsou jak jen to říci, excelentní, grandiózní a super hustý !!! Kamera, střih i zvuk skvělé. Jenom lehce ubírán na příběh. Byl samozřejmě dobrý, ale čekal jsem od něj trochu více :) Nevadí. Za mě jednoznačně zasloužené 4* :)

I muži mají své dny (2014)

Náhodou souhlasím s názvem filmu. Neumím si představit že bych jednou, dvakrát týdně nevypnul v hlavě a nešel si prostě jen tak sednou s kámošema. Je to magické pouto, které nás všechny spojuje, ať už se jedná o azyl, chatu, pergolku či ohniště, kolem lavičky a dobré pivo. Na druhou stranu, klučina měl doma holku, které neustále vyžadovala jeho speciální služby, a to je na druhou stranu dar. Film je svým způsobem zábavný a herecké obsazení je až na pár výjimek dobré.

Počátek (2010)

A tu jsem sám sebe přistihl, jak sním o nahé blondýnce, která se na mě houpe. Ale pozor, to co se mi zdálo, se mi vlastně taky jenom zdálo v jiném snu. No parádní. Epický nápad na film, doplněný těmi nejlepšími herci. Rozhození paměti prostého diváka tím, že se potom začne sám ztrácet ve filmu.Pohrávat si s něčím myšlením a vložit mu tam svoji myšlenku to zní už od začátku jako dost povedený akční thriller. Leo za film asi 30x umře, ale žádný strach, vždyť je to jen ve snu, není to žádný Titanik a nikdo ho nakonec mrtvého nehodí do hlubin moře, přičemž bude říkat "Jacku, je tu loď. Nikdy na tebe nezapomenu". Bojte se někde usnout, aby vám nějaký extraktor nenapíchl žílu a nepohrál si s vámi :D

Válka o planetu opic (2017)

Jooooo. Tak to bylo něco. Dvě a půl hodiny opičí blaženosti. Pozor, ten kdo čeká pořádnou bitvu, tak ať není zklamaný. Úžasné efekty, nádherné ztvárnění opic, přímé záběry na ně, na jejich přesvědčivé obličeje, srst, pohyby. Naprosto jiná liga oproti úsvitu a zrození. Tady se režisér zaměřil na city diváka. Po úsvitu jsem byl lehce zklamaný a říkal jsem, že doufám, aby si to opravil Válkou ! A je to tady ! Čekal jsem kde co od tohoto filmu, ale vůbec né to, že to bude ještě lepší, než Zrození planety opic, což byla bomba taky :)

Wonder Woman (2017)

Wonder Woman je skvělá postava sama o sobě už od komiksových počátků. Je pozoruhodné že i po těch letech ji dokázali nádherně zfilmovat. Film má svůj děj i vyvrcholení děje. Ocitá se v něm Láska, strach, nenávist a takhle bych mohl pokračovat dalších 5 řádků. Ve filmu Batman vs Sperman Úsvit spravedlnosti, nedal Wonder Woman režisér moc děj a ta postava se tam vyloupla jak kuře z vajíčka. Jsem rád, že tady to bylo bráno dá se říci od začátku jejího vzniku. Taky smekám klobouk za úžasné zpracování ostrova, na kterém žila. Co se týče herců, tak výkony byly na film dostačující.

Monstrum (2008)

Já ani pořádně nevím, co k tomu mám napsat. Přijdu z práce a snažím se najít v telce nějaký filmek, který nese alespoň trochu zajímavý název. No narazím na název Monstrum. První reakce ? "Ach bože to bude zase nějaká slátanina, kde budou ty nejhorší počítačové efekty." Přátelé a kamarádi, bylo to boží. Musel jsem se na to kouknou dva krát, protože jsem na to druhý den pořád myslel. Ten příběh diváka úplně pohltí a zatáhne ho k sobě do své náruče. Zdálo se mi to jako dost dobrá vyžíračka Godzili, ale to jen lehce. Herecké výkony nebyly nejhorší, ale ani né nejlepší. Hlavně je to zase další top filmek, který je točen dá se říct na amatérskou kameru ( pokud mě nechápete, myslím tím to že je to točené ve stylu Patrola, Projekt X) Fakt epický film s ještě epičtějším závěrem !

Ona (2013)

To trochu Phoenix klesl. V jednom filmu hasičem, v dalším římským císařem, tady souloží s mobilní aplikací a má s ní vážný vztah. Myšlenka filmu velice dobrá a Phoenix zahrál svoji roli opravdu skvěle. Introvertní blázen, který si koupí nový operační systém a začne se s ním nejen kamarádit, ale i užívat. Však ten týpek mohl mít Olivii Wilde. Ale ne on si to radši rozdá s mobilem :D Samozřejmě si tu dělám jen srandu ze scénáře. Film je jinak skvělý a doslova mě zarazil do sedačky už po prvních 15 minutách.

Terminál (2004)

Je překvapivé, co všechno se dá natočit v bezcelní zóně letiště New York. Herecký výkon Toma Hankse je neuvěřitelný a je vidět že tomu Tom dává veškerý svůj herecký talent. Příjemný filmek na večer. Scénář také vynikající, ale na tomto filmu za mě určitě nejlepší herecké výkony.

Whiplash (2014)

Zajímavé. Překvapivě skvělý film o muzikantech Jazzu. To jsem opravdu nečekal. Na plátně se promítl rytmus a soulad hudebních nástrojů, doprovázený tempem Tellera, který buší na bicí jako kdyby měl v daný okamžik umřít na vysílení, zatím co na něj jeho dirigent řve, ať ještě přidá ! Už samotná myšlenka tohoto nápadu na film je pozoruhodná, a když k tomu přičtu krásné herecké obsazení, a když ještě vezmu to propojení s živou muzikou ve filmu. Opravdu skvělý film a za mě jasných 5*.

Noční zvířata (2016)

Velice citově náročný příběh. Velký nával na rozum, až to nutí diváka začít přemýšlet. Strhující story o tom, jak si Jake ( můj oblíbenec ) vezme rodinku na dovolenou. Jo dcero možná chytneme pár štik a bude to krásný rodinný výlet plný skvělých zážitků. Do té doby si divák říká "Jo to bude fajn filmek". Nicméně, hned poté se příběh obrátí na stránku děsivou, kde je Jake vystaven obrovskému tlaku. A to je vlastně jenom příběh z knížky, kterou si čte evidentně duševně nevyrovnaná žena, která kdysi v životě udělala několik rozhodnutí a skrze tu knihu si uvědomuje, že to byly současně i životní chyby. Za mě úžasný příběh v příběhu. Zasloužených 5*.