Alenka v říši divů (2010)

Tim Burton je jeden z nejlepších režisérů současnosti, to samé platí i o Deppovi jako herci. Žádné jejich společné dílo mě ještě nezklamalo, a tak jsem se na tuhle adaptaci hodně těšila. Film je vizuálně úchvatný a efekty jsou prostě precizní. Předloha mě zrovna dvakrát nezaujala, ale musím říct, že je to skvěle natočené. Kromě Deppa, který tu má skvělou roli Kloboučníka, jsem se těšila hlavně na Helenu Bonham Carter, která je pro mě z celého filmu nejlepší. U sledování jsem se výborně bavila a vůbec nejsem zklamaná. Pro kinematografii je tento film asi dost důležitý, alespoň co se týče triků.

Sedmý syn (2014)

To mělo být jako co? Splácanina Honu na čarodějnice, Černé smrti a Eragona (to kvůli drakům). Kit Harrington se moc neohřál. Jeff Bridges si strašně šlape na jazyk, musím se podívat, jestli takhle mluví normálně, Ben Barnes, když se nepokouší hrát, tak alespoň zdobí a na rozdíl od pětiminutovky Harringtona, vypadá zbytek filmu celkem čistě, i když nahání čarodějnice. Nic nového, nic efektního, Julianne Moore se možná trošku snaží, ale... na co, že jsem já to vlastně koukala?

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Na tento film je třeba mít náladu, být uvolněn a přístupný všem myšlenkovým odbočením a fantaziím - pak vás odmění neobyčejným zážitkem. Téma je notoricky známé, mnohokrát zpracované, ale pokaždé (naštěstí) poněkud jinak. Jestliže divák projeví trochu snahy, odmění jej svým neotřelým pohledem na známé téma.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Tímto filmem jsem doslova nadšená po všech stránkách a nemám nic, co bych mu vytkla. Johny Depp opět nezklamal, jako výborný herec s tajemným výrazem, kombinace thrilleru a muzikálu se mi před zhlédnutím filmu zdála poněkud přitažená za vlasy a spíše jsem k filmu přistupovala skepticky. Výsledek plně předčil mé očekávání. Hudba, písně, celková atmosféra ponurého Londýna, napětí... zkrátka úžasná podívaná pro milovníka J. Deppa, T. Burtona a tajemných příběhů ve stylu Jacků Rozparovačů apod. Nebudete zklamáni!

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Tim Burton opět exceluje. Opět se spojil se svým dvorním hercem Johnym Deppem a svou milovanou manželkou Helenou a stvořili excelentní loutkový muzikál, temný, vtipný, šílený, ujetý, napínavý... Mrtvá nevěsta má samozřejmě i bezchybný a stále zvučný soundtrack Dannyho Elfmana, originální zápletku, tradiční temnou atmosféru, ale hlavně vtip a výborné písničky. Herecké výkony samozřejmě výborné, bavil mě hlavně Christoper Lee. Muzikálová čísla pomalu roztančila i mě, jen škoda toho strašně rychlého tempa filmu, takže to za chvíli bylo celé za mnou.... Potěšila mě samozřejmě i příjemně ponurá atmosféra, které je jako vždy dostatek a neopakovatelná burtonovská poetika. Prostě další bezchybné dílo jednoho z nejlepších režisérů, na které jen tak nezapomenu. Pro mě plný počet.

Hledání Země Nezemě (2004)

Krásný a divácky velmi vděčný film, který těm citlivějším z nás dokáže zalézt hluboko pod kůži. Velice působivé a účelné prolínání reality s fantazií, fantastický Johnny Depp (slova „fantastický“ a „Depp“ píšu společně už tak často, že mi to je až trapné) a moc krásná hudba. Ale ta atmosféra! Místy jsem si připadala skutečně jako v pohádce, dokud mne film zase nemilosrdně nestrhl zpět do reálného světa. Marc Forster mne již dříve uchvátil a nyní, po zhlédnutí Země Nezemě, se ještě více těším na jeho nové filmy.

Tenkrát v Mexiku (2003)

Johnny Depp je tentokráte ten, co na sebe strhává veškerou pozornost. Jeho výkon je úctyhodný a myslím i překvapivý. V tomto pokračování je daleko více Hollywoodských hvězd, což akorát tak způsobilo ztrátu oné kouzelné mexické syrovosti. A je to škoda. Akčních scén a brutality tu je sice požehnaně, ale přece jen to celkově působí poněkud slaběji. Za 'Desperadem' se to jen šourá a snaží neuškodit. Zkrátka je to takový chudý příbuzný. Ale bez znalosti 'Desperada' je však snímek příznačný, plný odkazů a žánrových tradic. Inu, když se podíváme pokaždé z jiného úhlu, působí vše pokaždé jinak. Kouzlo nechtěného?

Z pekla (2001)

Velmi solidní, originálně pojatý, strašidelný thriller, který nám nechá nahlédnout na období, kdy vraždil Jack Rozparovač a nabízí svoji verzi o tom, kdo a proč to dělal. Nikdy se to už asi nedozvíme, ačkoliv o tom, kdo byl Jack Rozparovač už vyšlo hodně "zaručených" zpráv. Film i díky dobrému hereckému obsazení u mě obstál a líbil se mi.

Ospalá díra (1999)

Tim Burton se nezapře, je to temné, zábavné, originální a dokáže to diváka dokonale vtáhnout do děje, ať už s pomocí Johnnyho Deppa nebo bez něj. Ospalá díra řeší legendu Bezhlavého jezdce a ona to vlastně ani tak legenda není, jak dokazuje Burton. Má to svižný, děj, nenajde se tam minuta nudy a já tenhle film řadím mezi mé oblíbené, viděla jsem ho už mnohokrát a přesto se k němu několikrát do roka stále vracím. Ospalá díra se může pochlubit i skvělým soudtrackem.

Mrtvý muž (1995)

Jim Jarmusch netočí filmy pro diváky. Točí je pro sebe, a to jestli se budou líbit ještě někomu jinému, mu je jedno. Stejně to je i v případě "Mrtvého muže". Kdo zná jakýkoliv Jarmuschův film, nepřekvapí ho pomalý styl vyprávění, ani to, že je film složený hlavně z dialogů a nějakou "akci" by divák hledal marně. Kdo je na toto připravený, určitě si tento poetický western vychutná. Herci byly vybráni skvěle a v hlavní roli jsem si už během prvních pár minut nedokázala představit nikoho jiného než Deppa, který dokonale zahrál ušlápnutého básníka i přerod v neohroženého a oduševnělého zabijáka. Ani ostatní herci nezůstávají pozadu, ať už se jedná o indiánského přítele hlavního hrdiny jménem Nikdo nebo padouchy v čele s Lancem Henriksenem. Snímek podkresluje výborná kytarová hudba Neila Younga, která dopomáhá k vytvoření atmosféry tohoto neobyčejného filmu, stejně jako černobílá kamera, která zde sedí natolik, že jsem si film ani nedokázala představit v barvách. Jediná moje výtka je k přeci jen trochu zdlouhavé poslední třetině. I tak se jedná o zajímavý snímek, který ukazuje žánr westernu v úplně jiné podobě.