Frčíme (2020)

Poxar stále točí nadpriemerne dobré filmy, ale už to nie je, čo to bývalo.

Fantasy Island (2020)

Záverečné vyvrcholenie je uspokojivé, aj keď mnohé dejové zvraty boli podľa mňa zbytočné. Hlavne pre cieľovku. Tento film je štylizovaný ako misteriózny thriller pre tínedžrov, určite by som to nenazval hororom. Vysvetlenie udalostí na ostrove je trochu plytké, ale možno to je spôsobené nižším rozpočtom. To čo je v americkom merítku lacnejšia produkcia ($7miliónov) je u nás megafilm. Stále ma to fascinuje, ako dokážu amíci "vyhodiť" toľké peniaze za film a ešte sa im to aj bohato vráti. Viem si predstaviť, že tento film bol úspešný medzi násťročnými v kine, kde sa mohli ukázať pred frajerkami, že sa vôbec neboja, prípadne na streamovacích službách, kde je otázne, či ho vôbec dopozerajú. Hlavnou devízou tohto filmu je námet a nenáročné spracovanie. 7/10

Vlastníci (2019)

Vo filmoch, ktoré sa odohrávajú v obmedzenom priestore, alebo s obmedzenými prostriedkami nachádzam zvláštne potešenie. Obzvlášť, ak sa s tým dokážu tvorcovia vyhrať a tu sa im to podarilo. Skvelé je herecké obsadenie aj scenár. Až v čase písania tejto recenzie som sa dozvedel, že to bola asi pôvodne divadelná hra a musím priznať, že si viem predstaviť, že na divadelných doskách to funguje ešte lepšie.

Souboj s rodinou (2019)

Tento film nezmenil môj názor na Wrestling, naopak ho ešte utvrdil. Tento šport / divadlo / šou, či čo to vlastne je, je maximálne stupídny a nezmyselný. Naopak film je celkom zábavný a hlavne veľmi dobre obsadený. Formulka “natočené podľa skutočnej udalosti” funguje. Pozor, malý spojler - zaujímavé je, že prakticky nemá záporáka. Aj tí čo sa zdajú byť zlí sú nakoniec dobrí. Snáď som veľa neprezradil.

Paříži, miluji Tě (2006)

Veľa príbehov kolísavej kvality. Nájdu sa skvelé aj hrozné. Hodnotím ako priemer z nich.

Útěk z Alcatrazu (1979)

Tento film som možno vnímal inak ako bežný divák, keďže som mal možnosť navštíviť Alcatraz. Miestami film pôsobí až dokuemntárne. Páčili sa mi autentické autentické interiéry a napínavá atmosféra. 9/10

Sicario 2: Soldado (2018)

Jednotku som nevidel. Teda, začal som pozerať, ale nedopozeral. Dobré hodnotenia dvojky ma presvedčili aby som si ju pozrel. Atmosféra je dobrá a film je presne taký - aký som očakával, že bude. Zlí a dobrí mexičania, zlí a dobrí američania, dejové zvraty a až naturalisticky odporné popravy. 8/10

Ježek Sonic (2020)

Veľmi prijemný filmík pre všetky vekové kategórie, najviac si ho ale užijú tí najmenší. Jim Carey je výborný zloduch. 9/10

Přání smrti (2018)

V 90tych rokoch by to bol hit. Bruce je najskôr dobrák, potom drsňák a nakoniec zaze dobrák. Film si s logikou ťažkú hlavu nerobí a aj vďaka tomu je to veľmi príjemná jednohubka.