Nikdo (2021)

Forma prebila obsah. Za spracovanie by som dal 5*, za dej 3* a vo výsledku sú to solídne 4*. Vôbec som sa nenudil a dosť tomu pomohla aj krátka stopáž. Záver v štýle sám doma bol čerešničkou na torte.

Cruella (2021)

Na to, že to je Disneyovka… Prekvapilo atmosférou, ale v dobrom slova zmysle. Na 101 dalmatíncov si pamätám z detských čias. Som rád, že sa nevybrali cestou remaku, ale natočili takýto zaujímavý spin off

Kakao (1997) (pořad)

Veľká nostalgia

Henryho deník (2017)

Parádny príbeh, ktorý vtiahne od prvej do poslednej minúty. Veľmi presvedčivé výkony detských hercov (ako to tí amíci robia?) a celkovo vydarený casting.

Kostka (1997)

Priznám sa, že som asi na 30 minút zaspal. Pri tomto filme to ale vôbec nevadí. Ale námet bol zaujímavý.

Malý Sheldon (2017) (seriál)

Z počiatku som sa pozeral na tento seriál cez prsty a bral som ho ako továrničku na peniaze. Čo on v podstate aj je, ale dobre vymyslená továrnička. Keď to porovnám s TBBT, tak Malý Sheldon je klasický oldschool sitcom, aké vznikali v 80tych a 90tych rokoch. Dej jednej epizódy mal často presah do ďalších častí a postavy prechádzajú určitým vývojom. Je to jednak prirodzené, keďže sa natáča s detskými hercami a jednak pútavé pre fanúšikov seriálu. Hlavná päťka je výborná. Každá postava má svoje charakteristické črty, ale nie sú jednorozmerné. Ten láskavý vie byť aj sebecký, nábožná vie aj zhrešiť, múdry robí aj hlúposti. Každá z postáv zároveň dokáže potiahnúť hlavnú dejovú linku, nie je to len o Sheldonovi. Spolu so zasadením do (asi) 80tych rokov je to výborná kombinácia.

Chlast (2020)

Prvý dánsky film, ktorý som videl. Nerád čítam titulky, preto preferujem filmy v angličtine, alebo s dabingom. Práve som si uvedomil, že o dosť prichádzam, veď aj menšie krajiny majú čo ponúknuť. Čakal som, že sa bude moralizovať, ale aj napriek tomu to bola zábavná jazda.