Divoká karta (2015)

Klasická rutina made in Statham.Kdo tohohle herce může,tak odpouští hodně věcí.Je fakt,že hraje pořád stejně,ve všech filmech vypadá stejně a taky stejně se mlátí.Z režisérem Westem se mě víc líbil více Mechanik,tady asi jako každý zde s přítomných marně hledal vyloženě velkou akční scénu,která by člověka posadila na zadek.Aspoň,že ty tři byly doopravdy skvěle udělané,no vlastně počítám dvě ke konci.Jinak je to drama o tom hrát nerát blackjack,nedostat se do průseru s mafií,což se stane a všechno uteče vcelku jako voda a je konec.Ten zpomalovací záběr sem tam ani nevadil,choreografie na jedničku v casinu a jinak pěkná i přes ty šrámy García-Lorido.Jinak se tam keců hodně na pětníku,žádná automobilová honička a to vypadal,že Nick v autě ze začátku i snad chrápe a celkově to byl prostě slušný průměr,který se určitě nestane zrovna TOP5 se Stathamem.50%

Birdman (2014)

Jsem stále na špičkách jak pták a nevím jestli vzlítnu.Film obsahově jako celek určitě není zrovna terno dne,ale člověk se musí dívat jinam.Jestli nás tvůrci neopíjí rohlíkama a scény jsou doopravdy tak dlouhé,což zde v zájímavostech na csfd se trochu vyvrací,tak je to podvod na diváka který nemůže poznat,přesto je to dokonalý tah.Vlastně film má tři superlativa.Má kameru,která stále chodí s herci kam se hnou a vzápětí se zoomuje na hlavy aktérů jak filmy od Sergio Leoneho.Za druhé Michael Keaton doopravdy mačká ze sebe naprosto všechno.Za třetí dialogy k dlouhým scénám,kde člověk nechápe,jak se může herec naučit až tak dlouhou scénu,kde dialogy bych přirovnal k mistru oboru,kde si libuje Tarantino.Od všeho kousek a přesto film se sune a vypráví příběh,který končí tak nějak na ptačím vajíčku.Je to divadelní one man show,kde dalších lokací najdete sakra málo a jenom na to koukáte díky zas tý kameře a Keatonovi.Hudba mě přišla už otravná,stejný motiv na stejný nájezd kamery nic extra po dvacáté a nejhorší je,že se vše hrozně moc okouká.Doopravdy je fajn,trochu sevřít otěže,ale jakoby mě přišlo,že není cesty zpět.Part Edwarda Nortona je příšerný,zbytečný a film neposune ale vůbec nikam,a to hraje Edward parádně,ale role naprosto do kopru.Je to hlavně o hlavní postavě,aby se konečně našel sám v sobě,dostal uznání,ale podle konce těžko říci,na druhou stranu má to v sobě nějaký zajímavý podtext.Nejhorší je,že mě ten film nakonec vůbec nezáhl,příběh vyšuměl hned,jak jsem vypnul film a šel jsem na další.Nemá v sobě něco předat,nějak diváka strhnou.Je to čisté vyprávění,kde jenom se zbytečně se komediálně vyskytují jména v dialozích známých celebrit,spíš už jde nad rámec a řekl bych,že je to až kýčovité do tak krásných dialogů,který ztrácí díky těmto momentům glanc.Protože tohle určitě není komedie!Slabší čtyři hvězdy.

Americký sniper (2014)

Spíše nutnost natočit film o jednom elitním odstřelovači než něco zázračného na filmovém nebi.Eastwood se toho sice chopil,ale přišlo mi to,že ten film nějak jakoby to nebyl on.Kupodivu film je i dost akční,což jsem od něj vůbec nečekal,ale zas děj rychle díky tomu plyne.Bohužel ani dramaticky to nebylo nějak srdcervoucí.Filmů tohohle spektra je hodně a jediný kdo ho vždycky nejvíc ocení jsou právě amíci,kterou se hrnou v davech do kina a je jim jedno o čem to je,hlavně,že to byl američan,který pro Seal něco znamenal a pro stát jako takový.Ostatní zas vidí,že tahle válka je stále zbytečná,ale naštěstí Clint moc nefilozofoval a nechal plynout takový čajík Black Hawk Down,ke kterému se těžko dostával a na drama to bylo pořád málo. Bradley Cooper zahrál co mohl,ale utrpení z války těch činů nebylo takové jako třeba ve filmu Bratři,snipersky to zas nebylo jako Nepřítel před branami a tak dále bych mohl pokračovat.Ten film je od každého něco,je to takový mix GTA pro masy,ale je tam cítit pocta jednomu vojákovi.Některé scény trochu vypadali divně a naopak.Scéna kdy byla písečná bouře a jede tam stíhačka a vzápětí nic nebylo vidět,bylo sice hezky autenticky pojato,že nebylo nic vidět,ale vzápětí si říkáte,je to pořád málo na to,aby film jen tak plynul do finále,který každý věděl,jakmile otevřel ty dveře na konci co se stane a nemusel o tom vůbec číst.70%

WWE Royal Rumble (2015) (pořad)

Jelikož kolega je aktivní a já si toho všimnul,tak jenom můžu konstatovat,že Triple Threat Match s Brock Lesnar vs. John Cena vs. Seth Rollins byl parádní.Bohužel Rumble byl taky a je o ničem jiném a to hlavně o eliminaci 30 zápasníků,kde poslední vyzve na Wrestlemania hlavního soka o hlavní titulový či World Heavyweight Championship pás WWE. Protože ten byl nejhorší za pár let co jsem viděl a fanoušci to dali sakra najevo,tak hodnotím jenom jeden zápas,ostatní jsem spíše přetáčel.

96 hodin: Zúčtování (2014)

Stejné jako dvojka,jenom detektiv v podání Whitakera je oživení,což je určitě milé zpestření,které ovládne film,protože díky tomuto se hýbe slušnou rychlostí až do konce.Když vlastně vynechám zbytečnou třetí část a ve mu film zas jako první,tak to doopravdy špatné nebylo.On je to vlastně trochu takový Kurýr jenom tam hraje Liam Neeson,který pořád díky svému chrapláku je stále uvěřitelný.Začátek mě snad poprvé nevadil,ono kecání na pětníku,stokrát o dceři a že jeden miluje toho či onoho je už hrozný,ale tady mě to kupodivu nevadilo.Horší to bylo jinde a to byla 1sekunda-střih-1sec-střih.....Megaton z toho natočil díky střihači hotový inferno,kde jenom boleli oči a z akce člověk viděl leda kulový.Jestli byla jedna scéna hlavně automobilová delší než 5sec,mohl otevřít láhev a hned zas zavřít.Tohle byl doopravdy hrozný šmejd,který film naprosto potopil.Protože jinak akční automobilové honičky by nebyly špatný (památná Porsche vs letadlo.což mě připomnělo film Mizerové),je tam vlastně vše co v akčním filmu.Honičky,pěstní souboj a happy end s takovou klasickou "Bess and Kamen" scenário vložkou,která je cítit od první klapky.Hlavní je,že mě film vůbec nenudil,já bych řekl snad,že i bavil.Je to klasická akční jízda s Neesonem,která nepřidá už nic nového,ale po roce se kouknout na lechce opečený špíz není na škodu.

John Wick (2014)

Tohle na mě nezabralo.Film se snaží být cool za každých okolností,ale ve slupce je to příšerný béčko.Tak už kamerou nad městem je ultra divný počin pár let, vymazlenou károu,Johnem Wickem spíše Rambem,divnou hudbou,která musí být hit,ale hitem není,střelnicí v podobě smrtelných headshotů za každého počasí a příšerných choreem konče,kde pěstní souboje jsou hrůza a ještě je vidět,jak jsou pěsti pár metrů od obličeje.To mě přišlo trochu už hrozná káva,když by člověk čekal něco jiného než mix filmu Odplata,misí jak vystřiženou z herního Hitmana a docela kolísavého děje s Keanu Reevesem v pozadí,co chodí z bodu A do bodu B. Po půlce filmu film uvadne jak kytka bez vody.Postava slečný či paní Perkins je další záhadou onoho kolotoče.Další putna film proti Ruským kolegům,který by nebyl špatný,ale nesměl by být tak neučesaný,stále dokola o tom samém,jenom s jinou lokací.Zajímavý byl hotel,kde hosti si dávají nejspíš poslední sbohem,ale nápad to byl znamenitý,ovšem skoro nevyužitý,ale aspoň tak.Pár pěkných ran určitě proběhlo,dvakrát nápaditá akční scéna a konec zvonec.Člověk si prostě pamatuje z filmu hlavně Hotel a muscle cars,což je docela bída pane Wicku :)

Nezvěstní (2014) (seriál)

Parádní minisérie.Režisérky pod jedním jménem,jedním ztraceným dítětem a jedním nádechem dokoukáno.Nechápu,proč nebyl ani nominován James Nesbitt na Zlaté Glóby,protože hrál neskutečně,přitom u Frances mě ta role přišla normální,ale budiž,konkurence byla veliká.Obával jsem se kopie The Killing,ale vůbec se zde o tom nedalo ani uvažovat.Jediný je fakt,že je ztracen kluk od rodiny,ale to je tak vše,co je stejného. Ostatní je hotový křišťál a jestli někdo vychvaluje The Affair za výbornou práci časování děje,tak tedy je to přímo královský majstrštyk,to se Affair může jít zahrabat.Tady scenáristé klobouk dolů a všechno je krásně poznat a divák se neztrácí v orientaci.Naprosto jsem si závěr vydedukoval po svém,ale tak,že Olly vážně může žít,což mám osobně chuť vidět čisté rozuzlení.Bohužel v druhé série,to bude zas všechno jinak,trochu se bojím s čím přijdou dalším,ale po vzoru The Killing a dalších britských počinů,nemám obavy,snad to bude herecky tak zajímavé jako tady.

Syn zmaru (2014)

Australský film po letech,který u mě konečně našel trocha toho filmového ducha.Sice Ewan slíznul všechnu smetanu,protože Damon Herriman ten tahal za kratší provaz a vypadal jak žehlicí prkno,kterému chybí žehlička.Začátek vězeňského bití,byl trochu horší článek,ale v důsledku postav nebyl pohromou.Loupež už byla jiná káva,mělo to světlé chvilky a místama i pěkný drajv,ale pořád jsem to dodíval jenom kvůli jednomu herci,což je trochu špatně.Závěr potěší a na zlatý střed tabulky bych tento film pasoval oprávněně.

Metro Manila (2013)

Sean Ellis zabodoval.Vlastně se podílel snad na všem a z filmu je to znát.Drama jak víno,kterému by nevadila i delší stopáž. Nejsilnější na filmu je místo a to Manila.Je to tak trochu dokument i díky záběrům,který se krásně pojí s filmem a krásně dokreslují mozaiku s výbornou hudbou.Dalo by se říci,že je trochu americká Patrola po Filipínsku s odlišním pojetí na svět.Jsem rád,že nebylo tak moct tlačeno citovýma scénama,jak je hrozný žít bez peněz.Chudoba je na celým světě a může potkat každého z nás,během pár vteřin.Od půlky filmu trochu už bloudil v mém mozku jasný konec,přesto člověk se vcítil do rodinky během pár vteřin a fandil až do samotného finále.Řekl bych čistokrevné drama,kde klidně mohlo být i trochu toho akčnějšího pojetí,protože to tam není naprosto žádné,kromě pár výstřelů.ale že by mě to extra vadilo to určitě ne,ale člověk by si oddechnul zlehké rutiny.Jsem rád,že autentičnost byla to hlavní,co nám Sean Ellis chtěl ukázat.

Severozápad (2013)

Režisér řekl hrajte a oni hrají.Ve filmu nezažijete dechberoucí emoce,různě přikrášlené scény,dějové zvraty.Dostane jenom to,že vše uteče jako voda a můžete se na konci silně zamyslet,jak by člověk chtěl aby to dopadlo.Příběh z ulice,ze života a doopravdy věrohodný.Dánsko jede tak jako Angláni,který vždycky tam vzádu tu jednoduchost najdou.Nejhorší je,že co máte dělat.Tenhle svět je nelítostný a člověk musí přežít.Krádež,obchod s drogama je další metou jak skončit ........