Tore tančí (2013)

Depresivní jak hnědý slipy.Režisérský debut Katrin Gebbe a Juliuse Feldmeiera na poli hlavního hrdiny dechberoucí výkon.Film k zamyšlení a hutný,který pomalu graduje a na nic si nehraje.Sekta či víra posazená na jinou dimenzi a pak v tom hledejte boha.Tore opraví Bennovi doposavaď neznámému řidiči motor a řekla by se láska na celý život:).Ještě když na Vás kluci zrovna nejsou moc fér,tak Benn vypadá jako prima chlapík,který se svojí "family" je v zahrádkářské kolonii.Dávkování depresivních činů,lásek,opětovného šikanování,hledání sebe sama je stále více prohloubeno.Konec ve mě pořád hlodá,ale bohužel je zde spíš vidět,co sekta či bůh dokáže a jeden frajer,který v to vůbec nevěří,ukáže že bolest je cítit jenom na svém těle.Psychologické inferno,kdy v dalším záběru nevíte co přijde.Jeden by řekl,že je fakt kluk na držku,ale v zápětí vidíte,že rád se baví,umyje nádobí a chce něco odčinit,že ho někdo vzal mezi sebe,přesto je mu úplně jedno,že je zneužíván,zesměšňován.Otazníky si v tomto filmu najde každý divák dost.

Zmizelá (2014)

Konečně jsem tu "Fincherovku" rozjel taky .Napoprvé šok na diváka,který hraničí s ironií sobě vlastní.Vzápětí pomalu parodie a to všechno během prvních 15 minut,kde je divák naprosto zmaten,co to vlastně má být za film. Říkáte si,vždyť on vůbec netruchlí,rodina Amy to bere jakoby nic a tohle zvěrstvo,stále až do konce filmu někde v rohu viselo.Sice je od půlky filmu jasný,kde je jádro pudla,ale tenhle film je tak vážně trochu jinak postaven,než dalších deset kriminálek o někom ztraceným.Atmosféra mě kupodivu vůbec nemotivovala k činům,Affleck tam chodil s košilí,pátrání policie byl někdy oříšek a do toho ten hrozný hudební progres do scén,který neměli rušit diváka,ale já to slyšel sakra moc dobře.První hodina je z jedné mince a najednou přijde Střih!,ale to jako že jo,najednou můžete mozkové závity upustit žilou,protože tenhle film najednou odhodí vše,prostě divák to ví,ví všechno o čem to bude.Nakonec se z toho stane tuctové drama,ale pořád Vás to drží u obrazovek,protože čekáte s čím mistr přijde dalšího.Otázky jsou jak to bude prezentováno.Nakonec to dopadne i tak zajímavě a v ten moment to chcete vidět snad nejvíc z celého filmu,ale on se usekne.No prostě šmitec a je pohádky konec.Divák nedostane v koutku duše závěr,který si může domýšlet,či nad ním improvizovat.Závěr je takový,že doopravdy ten film má pořád nálepku Fincher.Rosamudna Pike hraje svěže,ale pro mě to nějaká osvěta vážně nebyla,ale díky dobře napsaný postavě,udělala maximum.Protínaní časových prostor je ale vyřešeno vážně skvěle,člověk se vůbec nemotá,je poznat kde člověk je přímo.Policejní vyšetřování,je spíš dodatkem než činem.Jedna věc se má tak,že Vaše žena může mít ostřejší drápky než si myslíte.Já vím,že spisovatelku si za ženu brát nebudu,hold ty ženy :) Ne prostě jsem chtěl říct,že mrazivé depresivní dusno se vážně nekoná,což jsem čekal.Jsou to slabší čtyři hvězdy,možná jsem čekal film roku,ale to určitě ne.

Špinavý prachy (2014)

Kapánek free styl v kriminální sněhový bouři,kde spíš padají vločky,význam slova pes je zde na poli krimi aktuální jak útulek a Tom Hardy se svojím nezávazným facem v sobě nechává něco víc,než jen solidním barmanem.Ono když si to člověk veme,tak se tam vlastně vůbec nic neděje,přesto se na to dobře kouká.Atmosféra je tam cítit pořád,ale hlavně vývoj postav a ta stále větší touha zjistit kam to bude směřovat,žene i přes pomalé tempo diváka do finiše,který doslova vystřílí za tu dobu všechny náboje.Duo z partesu,který táhnou film s umanutou hudbou která dřímá v koutku duše,trocha té hamižnosti,kde vlastně víte,kde je ten zakopaný pes,ale musím říct,že jsem se na ten finiš sakra těšil.

Škola zlomených srdcí (1994) (seriál)

Pro mě nejlepší teenegerský seriál co jsem kdy viděl.Si pamatuju jak jsem vždycky se nemohl dočkat až to odpoledne budou dávat na Supermaxu a jestli jsem vynechal nějaký díl,tak to leda,že přestala jít televize a Drazica jsem viděl osobně ještě v Cannes,to jsem prostě měl dřív hold divný zájmy :D

The Driver (2014) (seriál)

Minisérie od BBC či podobných lahůdek z Británie jsou vždycky lahodný až se tomu nechce věřit.Jedno snad mají společný,přízvuk.Prostě nedá se svítit,ale anglický přízvuk na tyhle filmy sedí parádně asi jako ty naše mouchy na hnědým overalu.Stačí mít herce a už můžete pomalu tleskat.Tentokrát Morrissey hraje taxikáře,kterýho už nebaví prostě být neustále na štaflu,pár grošů z toho taky zrovna nesvítí,tak proč nepočkat na starýho dobrýho kumpána,který si odseděl svoje.Jenomže kumštýř zůstane kumštýřem,chce se vrátit ke své ženě,ale ta ho zrovenka moc nemusí,tak bere džob a vezme sebou i chudáka řidiče slečny Daisy Vince tedy hlavního hrdiny.Colm Meaney už čeká se svojí hřívou a nálepka vůdce gangu sedí nadbytečně.Vince tu práci vezme a bude zatloukat své rodině,kvůli které to tak trochu dělá a řízení je jeho hobby,přeci facelit od výrobce No name k BMW zvedne kredit a konečně může ukázat svoje schopnosti a sám sobě si dopřát ten pocit z jízdy.Je to drama,sem tam akce,honiček moc nečekejte,ale koule to má na správným místě.Žádný rambo Vince není,jede se pohodovým tempem až tři díly jsou sakra málo,přesto stačí.Hudbu si nejspíš pamatovat nebudete,kameru taky ne,nějaký tvrdý dramatický dusno se taky nekoná,když je to víceméně zas ty trampoty v rodině.Hlavní je,že tři díly uběhnout jak voda,má to svůj švih a konec zas nekončí,inu jak jinak.

Aféra (2014) (seriál)

1.série. Celý film padá na dvou hercích a jejich psychologickému rozpětí,které 10 dílů jedou jako hodinky.Je to vskutku reálná sonda do života dvou aktérů,který se potkají a nemůžou bez sebe být.Jedna věc je kriminální vložka,která hraje ještě větší roli než oba herci,ale je stále hodně v pozadí,což mě trochu i štve,když má takový dosah a vlastně vliv na celý seriál.Jelikož jsem rád,za každou roličku od Westa,který zde zas předvádí naprosto dokonalou hereckou manéž,tak s Ruth jim to až neskutečně ladí a chemie je cítit míle daleko.Bohužel každý díl není zrovna tak zajímavý jako ten další,je to řekl bych tak půl na půl.Některý sází čistě na sex,kterého je někdy už trochu moc.Dějové dvě linky jsou fajn zpestření a hlavně u pilotu či druhého dílu je naprosto fantazie to sledovat,jak která postava smýšlí či jak to vypadá z každé strany mince.Ale v zápětí přijde díl,který nepohne ani minutu a stojí na místě.Závěrečný rozuzlení je hodně blbý,určitě už tou krimi zvědavostí jednoho policajta,který si jednou řekne,tak konečně sebou pohnu a ukážu prstem.Jsem zvědavý na druhou sérii,jenom se bojím,aby to nebylo pořád stejný a tvůrci od super nápadu přijdou taky se super zaujetím.Je to krásně natočený,nikam se netlačí na pilu,ale přijde mi to stále jako bez případu než s případem.

The Guest (2014)

Začátek mi vyrazil dech.Tak něco strašného jsem nečekal a bál se,jestli takovéhle laskominky budou i nadále následovat.David přijde,řekne,že jejich syn zemřel a oni pojďte dál :D.Rodina to brala jakoby někdo zabil komára.Stále do půlky filmu jsem tento aspekt nemohl dostat z hlavy(jeho žena to přešla z gracií ještě víc:-).To,že David se představil rodině jako kámoš až za hrob se jim vymstí,ale tak co z blbcama.No všechno táhne "Bořek Dočkal ze Sparty" který svůj potenciál ukáže co nevidět.Je to svěží a vcelku úsměvný,ale takový lehký béčkový film,který má i něco do sebe.Tak soundtrack se mě líbil,hlavní hrdina a trochu mě to přípomělo i film Otčím,kde se pomalu buduje atmosféra,která je sice jasná jak facka,ale přeci může jenom překvapit.Totální kolaps konce je ve vzduchu cítit jak benzín u benzinky,ale divák s tím počítá.Co naplat,vycvičený voják-policajt,může střílet jak chce,bohužel mu není teen let,který na ty darebáky vždycky vyzraje.No trochu menší spoiler,ale u tohohle filmu si myslím,že po přečtení obsahu kdo koho bude kopat.PS:Konec nakonec překvapí ještě jednou :D

November Man (2014)

V Piercovi je hodně znát,že mu chybí různé vychytávky od agenta Bonda.Politický thriller,kde se střílí,přijde jedno rozuzlení,pak se stále něco menšího děje,ale nejhorší je,že to diváka zrovna moc neba.Chybí tomu šmrnc a to ani Olga bohužel nezachrání.

The Captive (2014)

Panečku smekám.Takhle zabít film se nepovede jen tak někomu.Téma zmiznutí dcery je stále aktuální,který určitě moc dobře zná i M.Enos,která jedno zmizení už vyšetřovala v seriálu a trochu jsem se divil,že zrovna nehraje vyšetřovatelku.Vlastně je to úplně jedno,film jsem si pustil kvůli Reynoldsovi a ten zahrál solidní part.Mrazivý krimi thriller přímo nabízel tolik slušných scenérií a máme leda stále dokola kameru u auta,jak někdo umí parádně couvat na sněhu se smykem,pak sníh,brusle,restaurace,kamrlík,stanice,pokoj a tak stále dokola,až Vám prdnou leda slipyz toho všeho.Napíšu co většina,časová osa je dobrá věc,ale to by musel někdo s tím taky umět.Buď si střihač ubalil solidního jointa a rejža to radši ani moc nezkoumal,ale tolik chyb snad neudělá ani kluk na základce co by se učil s editorem.Posloupnost scén v jednu chvíli je naprosto totálně mimo mísu a to člověk čeká,že když už tak blbě je dána za údalostí,tak to bude mít nějaký efekt.No efekt to má,leda divný pohled diváka do další černé díry.Začátek od zmizení ještě šlo,ale pak to byl páček shledáček.Nudný jak Novotný v Novotách co bych vyprávěl.Rozuzlení v řádu pěti minut.WTF :D Konec byl dementní vehementně o tom žádná.Zajatá Cass tý to bylo nejspíš jedno,Fritzek se choval normálně a vlastně ani nevíme proč to dělal,ono otázek je víc než v Riskuj.Tohle tahání za nos,aby z toho vyšel plevel ze sněhu,kde stačilo jednou trochu toho štěstíčka a říct,to jsou oni,jo to už chce mít sakra štěstí.Jedna hvězda za odvahu spíš za Ryana a Mireille,která mě nostalgicky dostala na místo určení.Jinak pět hvězd za tohle,to bych musel dát už pak i Magnuskovi za maso co má na sobě :D

Gladiátoři 2000 (1999)

Znova jsem si pustil tento dokument a pořád ve mě vyvolává stále stejný pocit.Když někdo neodsuzuje tento sport,divadlo,show či jak jinak ho nazvat,ale podívá se do vnitru zůčástněných osob,tak zjistí,že taková procházka růžovou zahradou to vždycky není a přesně tenhle dokument ukazuje to,co normálně v show nevidíte. Teď už je tenhle dokumentů díky WWE spousty na úkor kvality.