Tokyo Vice (2022) (seriál)

Od pilotu co jsem psal se i konec  první série víceméně nezměnil. Sice jsem se těšil na každý díl, ale ten přinesl vše jak přes kopírák ten minulý. Pořád je to tak hrozně zdlouhavé, že i v posledním díle už se seriál vyloženě topí v tom co vlastně nabídnout. Takže na drama vykreslujeme postavy i v posledním díle, že ten Sato je vlastně v nitru hroznej dobrák. Ano postava Sata je to nejlepší co seriál nabízí. Je totiž terčem všeho co se v seriálu stane. Na Elgorta jsem si sice zvyknul, ale pořád to s ním úplně neba. Určitý konflikt zde je, ale vyšetřování je místy hodně prazvláštní. Postava Poliny je jen na efekt, který dává aspoň nějaký plamen naděje, že to doufám skončilo v osmém díle, ale moc tomu nevěřím. Sice se na to dobře dívá, má to svojí atmošku, ale je to tak neprávem roztahaný, že za pět dílů by bylo tak akorát. Tozawa by mohl hrát více, než jen ukazovat, že mu někdo píchá do prdele injekce a dělá se svojí ženský jen tkaničku u bot. Poslední díl není žádným velkým finálem a vše jen směřuje čistě na druhou sérii. Popravdě první série je spíše taková dobře naleštěná drama bez velkých efektů a nějakých haló momentů, protože ve všem jede jak smyčka a drží se ji zuby nehty, co už člověk viděl v jiných dílech. Takových 70% ano, ale jestli dvojka se nebude chtít změnit, tak to půjde určitě dolů a já doufám, že ne a bude to mít trochu lepší drajf a nebude se pořád toulat na jednom místě kolem bordelu pět dílů, když o tom ten seriál celou dobu ani není.

Město patří nám - Part One (2022) (epizoda)

Pilot žádná hitparáda zatím není. Těšák na Bernthala je a doufám, že s tou jednotkou budeme více a bude to mít koule. Prostě věřím, že David Simon prostě udělá aspoň trochu horší kopii The Wire, kterou překonat nemůže, ač to někdy vypadá, že se hrozně snaží. Uvidíme co dál.

Elita - Série 5 (2022) (série)

Tak čtyřka nebavila pořád víc, než tahle pátá sérka. Je pravda, že nové tváře jsou skvělé a to bylo asi tím zlepšením. Jinak nevím proč mám koukat na buzeranstkej sex pět minut. Celé se to hodně zvrtlo do teplých krajin při velký míře. Scénář je sice na pohodu, až už jsem dávno zapomněl, že do trojky to ještě nějaký větší měl, zde se to hodně hraje kolem pár postav a některý absolutně jen paběrkují a tvůrci je nikam neposunou. Tajemná vražda či kdo to byl či bude zde sehrála dost mizivou věc, na druhou stranu zase bylo více času jít na pařbu. To musím říct, že se seriálu doopravdy daří nejlépe. Parádně sestřihané, tracky a jedeme. Tohle má seriál pořád dobrý. Jen ubrat zbytečné linky s Patrickem. Omar úplně zbytečná postava a Cayetana ještě horší, kdy spadla  do romantický noty, ale popravdě už hodně zbytečná role a vystřídat by potřebovala ona. Isadora a Iván skvělý a seriál jim dal patřičný objem. Buď jsem byl dobře naladěný nebo už ostrouhám, ale zde i přes větší výhrady jsem jim to nějak zbaštil tuhle řadu a nezbývá nic jiného, než čekat na šestou

Seveřan (2022)

Hodně mytologie,hodně bubnů a málo bojových sekvencí se špetkou té romantiky. Pro milovníky vikingů je to trochu opět jiná pohádka do Valhally, ale zase je to jiné. Pravda je, že snímek drží Skarsgard co to jde. Občas je film spíše spirituální kvintet plných barev na očíčko, kterým se Eggers drží zuby nehty. Bojové sekvence jsou dělaný už v kamerovém pojezdu zleva doprava, který rozhodně nemusí sednout všem, ale na efekt vyypadají dobře. Ono je tu dost věcí na efekt. Poslední bitva bohužel je silně nadpřirozená, ale ono už film jako pohádka o pomstě musíte zde brát vždy. Je pěkný, že Amleth zde vystupuje jako ten viking, který se nebere servítky s nikým. Film prostě žene jednoduchý scénář, který dialogyy se snaží hodit tu dobu, ač se zde vlastně mluví anglicky. Krajina je zase plusem,že Island dokáže nabídnout už sám o sobě hodně a přesto zde možná hledáte většího využití. Střed filmu je nejsilnější, kdy se sám Amleth trasnformuje. Olga v podání A.T-Joy mu sekunduje vcelku zdařile a tahle romantická zář ještě vyvolává v Amlethovi přesně to, na co divák čeká. The Northman určitě není bestiální šlágr roku, ale pro fans dobrodužných filmů je přesně takový jaký je.

Podezřelá smrt nezletilé (1975)

Zatím u mě nejslabší kousek od Sergio Martino co jsem viděl v jeho začátcích. Mě to prostě extra nebavilo a ani Cassinelli my zrovna v tomhle nebavil. Averzi už jsem měl na brýle a tři opakující hudební motivy taky. Jelo to jak ve skládačce, ač neříkám, že ten jeden byl skvělý. Celkové pojetí bylo takové nezáživné. Je to mix všeho a ani jedno my nějak zrovna nesedlo. Jednou jsem se zasmál při honičce jak frajer udělal ty dva kotrmelce u přechodu a pak vcelku prázdno, kdy záporáci spíš nevýrazný. Je to sice italský střih, ale tahle paleta prostě už přestala bavit hodně brzo a už to nedokázalo nic přesvědčit k tomu, že jsem tohle dodíval na vícekrát. 50%

Uncharted (2022)

Když nečekáš od filmu moc a ve výsledku nedostaneš ani to málo. Jelikož dobrodužných filmů není mnoho, tak i vcelku nepolíben herní předlohou(hrál tak dvě hodiny snad první díl) se tento film jen předvedl, ale nic neukázal. Schválně jsem si pustil i ten fan kraťas s Fillionem a vlastně postavou a vtípky to sedlo o dost lépe, než zde Holland a Marky Mark. Film se snaží být až takovým buddy movie v dobrodužném či adventurním kabátku, ale horko těžko se mu to daří. Vlastně se v tomhle filmu hodně kecá a akce když už je, tak stojí za starou bačkoru. Nechápu proč někdo dá scénu volně na internet, aby jí hned okusil v začátku filmu a pro jistotu úplně tu stejnou a delší po půlce filmu. Tím už značím, že zde akční hody určitě nehledejte,kromě samotného finále, který ...no ... Jsou bohužel ještě tak propálený CGI efektem z dob minulých, že nenabízí skoro vůbec nic co by divák potřeboval vidět. Logiku opět rozhodně  zde nehledat. Si vždycky říkám proč akční filmy z let 80-90 byly víc logičtější, než se stále točí teďka několik let. Buď už je to pro puberťáky nebo díky počítačům už člověk musí tyhle hnusy snášet. Sony evidetně snad nechtělo nebo vsadilo na herecký jména a nazdar bazar. To neříkám, že Bandaska nebyl spestřením. Ono i to postupný bádání, sem tam parkour určitě byl fajn, ale hrozně to drhlo. Jak si pomůžeš dostat postavu jinam do scény? Prostě mám telefon. Když jedeš člunem do jeskyně, která je široká tak na pět metrů,skočíš ze člunu...po chvilce přijedou ty příšerný záporáci a řeknou, že tam Nathan není, tak asi ten člun buď šel ke dnu nebo byl někdo přiměřene dement.Pak přijde hned ten kec s mobilem, že prostě nevíš jak se tam mohl Sull dostat asi. Prostě dostaneš hned dvě masařky naráz a pak ten vrtulník. Díky bohu, že aspoň na těch lodích byla akce, ale to je vesměs vše. Hraje to spíše na rádoby humurnou notu, která moc nesedla. Mark a Tom prostě to k sobě my fakt nešlo. Je jasný, že dvojka se odpálkuje o tom žádná. Trochu fór, když ve filmu v titulkách vypadne jméno Pilou Asbaek a zahraje tam cameo na půl minuty v podtitulkované scéně. Divný je to,že ani není v IMDB, natož tady, ale ve filmu hned třetí střih :D To přeháním, ale tohle bylo až děsivě průměrný povídaní o pokladu, že i Nicolas Cage v Lovci pokladů byl zajímavějším. 50%

Potvora (2017)

To si takhle jedné párty všimnete jedný holčiny a netrvá to dlouho a Váš fógl řekne, že tahle by za to stála a hotovo dvacet. Pak si jí nastěhujete k sobě, moc toho nevíte o sobě a pak zjistíte, že být singlem mělo prostě něco do sebe. Herecky to zvedá laťku jak Sergej Bubka oba dva herci a díky tomu ten film je svým způsobem tak božsky realistický, že se tam možná nejeden pár najde. Amanda Collin v sobě má něco, že víte, že tohle nedáte..Umění ,na lednici si dáme kalendář jak kdo bude mít čas, do toho obraz sem, prodám ti tvoje CD a máš to hajzle..Bohužel v tom chybí i to něco navíc, než mirný dotěrný útok. Filmu chybí cíl a jen ukazuje jak může chlapík, co si takhle s kámošema zachlastá u piva, zahraje si fotbálek a je rád sám sebou může dopadnout. Konec se malinko už protáčí a vlastně vysychá jak ten pocit dominance a manipulace..75%

Ambulance (2022)

Začal jsem si kousat nehty a po dvouch hodinách už na rukách nemám pomalu ani prst :D Je to prostě nosnej film jak kráva, který je úplně dementní, ale jak jinak Bay Day. Začátek už vystřelilo moje péro do kosmu, protože opět západ slunce a fetish byl na světě. Jestli Míša nenatočí film, kde není slunce a hlavně do kamery, tak to není on. Co bohužel nastalo pakt mohlo u někoho vyvolat pocit zvracení či epileptický záchvat. Tolik radikálních střihů a přeletů kamery s dronama se nevejde ani do počtu dílů Ulice. Půl hodiny nebo jak dlouho to trvalo, než ten vůl přišel na to,že tyhle nájezdy s dronama se do tohohle filmu hodí, jak v pornu maska Ctirada a Metoděje.. Né fakt se nedalo vydržet a to jsou ty moje nehty. Takhle to začalo..Jakmile loupež je pryč, sanitka se rozjede,,,ano i tam jsou stále ty otravný nájezdy kamerou a celý film bohužel musíte snést MTV střih na každou sekundu. Jakmile Míša zjistí že jako tohle je fakt už moc,tak máme po půlce filmu a konečně to začíná bavit, že i oči zaplesají, že nemusí se stále vykapávat očníma kapkama. Těch hovadin je tam stále moře, pomalu se to blíží k Atlantiku. Největší špeky jsou přestříkaná sanitka nebo Danny jsem tu s tebou, abych o kousek později na tebe sral. Těch špeků od řežníka krkovičky prostě dostanete dost. Ale...To je právě ono. Celý to prostě pořád jede a je jedno, že v milionech jiných honičkách by byl konec za tři minuty. Policajti jezdí okolo nebo když už tak jen do vzduchu. Emotivní to není, ale vlastně i sranda to je. Musíte se naladit na tu blbost taky a říct si, že tenhle film je tak blbej, že je až výbornej v tom, že to má spád. Je dobrý, že herecky je to fajn, občas to fakt baví a to je ta část, kdy už teče všem do bot a položí se do toho strejda Papá z kartelu. I to začíná bavit a pak přijde zase takový ultra konec, že radši nic..55%

Ohrožené druhy (2017)

Parádní film a skvělý casting. Téma je silné samo o sobě a přesto, že bych tu měl dost výhrad k tomu, tak propojení funguje skvěle a prolínání osudů je fakt na špičkové úrovni. Jen to má spíše jeden silný příběh a dva vcelku normální, dalo by se říci i méně intenzivní. Ale možná právě v tom je ta síla. Jen škoda konce, který je trochu utnutý. To je vždycky hřích určitých dramat, který chtějí jen vyprávět, ale nedají mu určité vysvětlení jako problém takový. Určitě film nejde do větších detailů a to pro někoho může být silný argument ani film nedodívat. Já se bavil, protože ta hlavní linka byla parádní a jen jsem čekal jestli to tak dopadne či ne. 90%

Adamova jablka (2005)

Když čekáš na koláč až na absolutním konci a vlastně ti to vůbec nevadí. Už jen tan nápad je prostě skvělý, jen je škoda, že mě kupodivu i chvilku začal nudit v poslední třetince. Dialogy nemají chybu a dvě postavy jsou prostě zahraný s noblesou, ale třeba takový Gunnar se Sarah my tam přijdou až nějak moc na sílu. Je taky pravda, když tam byly ty neonacisti, tak se určitě dala udělat větší koláž kolem toho, ale asi by to zkazilo spíše duo na Thomsena a Mikkelsena, který prostě mají herecký přednes. Tím neříkám,že Khalid by tam nezapadnul, ono to vlastně i udělá tu úsměvnou tečku do tohoto dortu, ale pořád v koutku duše to bylo na mě stále více slabší do absolutního blaha či boha. Třeba jako scéna s přepadením benzinky nemá vlastně žádnou hodnotu. Prostě se stane a nějak to vybočuje k určité " normálnosti" než se bavit tím, že Ivan má ty smrtelníky všude kolem sebe. Popravdě by naopak nevadila i větší stopáž, když vidíte opět v závěrečný scéně dva frajery, kde by si myslím opět začalo inferno docela až grotesních dialogů.85%