Rod Draka - Potomci draka (2022) (epizoda)

Tak zvědavost zvítězila a pustil si pilot. Nepolíben Hrou o Trůny jsem si říkal, že i dobrodužná fantasy by mohla u mě vyvolat spokojenost. Musím říci, že se zatím plní dostatečně, jen se bojím jestli všechny silný karty už nebyly rozdány. Pravda je, že casting je zajímavý, ač tu nevidím rozhodně postavu možná kromě krále Viserys Targaryena za dosti zajímavou. Ano, nechat hrát černocha zrovna v tomhle měřítku je prostě divný a úplně to bolí za oči. Zajímavé bude sledovat zrod Rhaenyry, kterou hraje australanka Milly Alcock, ale malinko my přijde dost nemastná neslaná. Efekty my přijdou fajn. Akční scéna v aréně byla parádní. Tohle ani Ridley Scott v The Last Duel nedokázal tak lehce natočit. Je asi jasný, že pletky, vraždy a další bonbónky by tahle serie mohla přinést a na to zatím sázím i já. Je sice už jasné, že po trůnu půjde celá smečka, tak snad to neskončí jen u pár lokací, jednou za uherák ukážeme draka a půjdeme zase kecat ke stolu.75%

Injil (2021)

Jednohubka, která sedla. Z Jižní Korea snad první film, který má takhle krátkou stopáž. Režisér se tím moc nemaže a vcelku brzo začíná hon na kočku a myš. Jasně, že na podobný filmy narazíte hodně často, ale proč netočit co funguje. Máte tu zdařilou automobilovou honičku, nějaký ten menší boj, který určitě není z nejkvalitnějších, ale je a prostě tu máte hlavně tempo. Odcejpá to neskutečně rychle a jste u konce. Nic výrazného nečekejte, jen, že se budete bavit díky časomíře, která vyprší a ani nestačíte být fanoušek hvězdy červeného koberce.75%

Volavka (2022) (seriál)

Jako seriál parádní počin. Nebyl bych to já, aby tam stále občas něco nevadilo, ale to se dost dobře dalo prominout. Seriál prostě jede hranu. Máte tu Jimmyho a Larryyho. První tři díly hrozně baví, čtvrtý je paradoxně nejvíc fixovaný na tyhle dvě postavy, ale po chvilce by jste jako divák už šel malinko jinam, ale tvůrci stále vypráví, kde vlastně nastane i menší vzpoura. Pak to opět naskočí do stejných kolejí a pak Vás může jen znechuceně mrzet poslední soud, který je fakt do počtu. Ještě je tu jedna věc, o tom kolik času jste s Jimmym, tak jeho postavu stále moc nepoznáte. Těch faktů není mnoho a celý to doopravdy vyvažuje skvělý Taron Egerton. Ono seriál táhne celý casting a poslední role Ray Liotty je přímo božská.  Paul Walter Hauser už bavil ve filmu Richard Jewell a zde tomu nebylo naopak. Soundtrack taky parádní, což jsem už čekal od Mogwai, který slyšel už ve francouzském seriálu Les Revenants. Všechny díly jel naráz, což není zrovna moje hobby, ale atmosféru to mělo fakt parádní. To pitvoření postav jak se dostat na kobylku jednomu co je buď vrah nebo si dělá jen srandu je prostě parádní. Do toho vězeňský komplex, kde já ty dramata prostě žeru. Sice je zde plno postav na nule a některý ani nemají moc prostoru,o holčinách toho moc nevíte, ale zbytečný flashbacky právě s nima vůbec nikam nevedou a soucit či cokoliv jiného divákovi nepřinesou, jen zbytečný přesun jinam. To je doopravdy asi největší kaňka.Ale říkám, to se bavíme tak o 5 minutách možná, ale znát to tam je. Jinak tvůrci se chtějí držet hlavních dvouch protagonistům a to se jim daří skvěle. Je to pomalá dramatická sonda, kdy herci zvedají náměť o hodně. To je prostě fakt a pro milovníky těhle dramatických sond by to byla velká škoda nevidět. 90%

Třináct životů (2022)

Sázka na režiséra a herecký ansámbl dal čekat, že tohle bude zdařilá záchrana mise. Film vůbec netlačí na pilu, jen ukazuje jak se to stalo až skoro v dokumentárním měřítku. Není zde pomalu žádná velká akce, jen ten celek. Možná zrovna u filmu by se hodila určitá místa více nakopnout, ale je to zase drama. Na drama tu kromě pár ásíjských rodin vytrácí už určitá míra, protože stopáž je trochu krvavá a scény se Vám už zdají tak přes kopírák jako samotná jeskyně. Je to taková civilní jednohubka, kde parta potápěčů zachrání fotbalový tým. Jde se sice hned na místo určení, ale možná sem tam i nějaký větší odchylka z hlavního tématu do útrob hlavních představitelů by nebyl vůbec na škodu, protože časově je tu na to dostatek místa. Co chtěl sdělit, sdělil a to Howard využil díky reáliím poctivě

Právě jsem zabil tátu (2022) (seriál)

Škoda, že je to zbytečně zdlouhavělé. Templet vyhrál i prohrál zároveň. Pro některý nový začátek konce..možná. Tisíce dětí určitě má přesně tohle jako Anthony. Dokument malinko nabádá, že zbraň dokáže vyyřešit problém, ač je vidět, že s tím břemenem bude muset chodit ještě hodně dlouho. Škoda, že není moc soudce, je to naštěstí kompenzované i z jiných úhlů pohledu na akt vraždy či sebeobrany. Prostě když už to nemusíš, tak ho střelíš. Tahle střela byla za 75%

Tři Tygři ve filmu: JACKPOT (2022)

Za 35% ještě dobrý. Jo dvakrát či třikrát jsem se pousmál, ale jinak je tohle fakt tragédie. Co je ovšem nejhorší, že Kozub tam hraje Davida, kterému rozumíte tak každý pátý slovo. Tohle je totální fail. Tím tam frajer může říkat co chce a smát se moc nemůžete, protože věta se úplně vytratí a smích tak leda prdem do peřin. Náměť je fakt dejme tomu ještě docela ok, ale zpracování je vidět, že hapruje už od začátku. Těch pár ksichtů to nedokáže změnit, natočený soubojový systém je možná dobrý na naše poměry tipu umím dobře stříhat, ale vlastně k čemu. Je vidět, že materiál byl hodně malej a hrozně se to natahuje. Předěl časem v animovaném podání absolutní utopie. Tam kde by se našlo hromada gagů, je úplný nic. Je to škoda, ale tenhle válec v Sazce se nebudu líbit ani ten nejvíc zarytým fans tygrů. Aspoň, že trocha polštiny bylo na menší pobavení. Jak jsem předeslal, utopických 35%.

Když se všechno po*ere: Woodstock 99 (2022) (seriál)

Prostě Woodstock 99. Ten kdo ho zažil asi může říct, že zažil na fesťáku už úplně vše a nemůže ho už nikdy nic překonat. Už z HBO mě to bavilo a Netflix přidal opět zase něco málo materiálu a použil i lidi z davu, což je jenom dobře. Jediná fakt kokotina tam cpát nějakou černošku z MTV, která si opět musí použít slova jako rasismus, me too...Jinak je pěkný, že pořadatel jako už v HBO vše popíral, tak zde byly i další lidi, který už to viděli né úplně v růžových brýlích. Tenhle mejdan, kde hořelo a lidi sralo, že je něco drahý..Tvl to byla doba..Dneska si každý jde napsat na CSFD nebo sociální sítě jaký to byl vejvar a dřív sis to šel rovnou vyřídit :)

Predátor: Kořist (2022)

Čekal jsem průser, ale pořád v koutku duše jsem si říkal, že Trachtenberg by z toho něco udělat mohl. Je vidět, že se hodně inpiruje. Ono je to snad podle knižní předlohy, ale divák si říká, že místy sleduje mladou Tomb Raider nebo hraje Far Cry Primal. Zasazení je skvělé. Ona příroda dělá divy a je to znát. Tam kde jsem čekal botu, se stejně naplnila a Midthunder se sice snesla, tak pořád nebavila. Je tam hodně logických nejistot. Tím prvním je, že jestli tenhle Predátor měl výbavu jako všechny díly dohromady. Druhá věc jsou ty CGI efekty na který chápu nebyl budget, ale občas to brousí tužky jako ministr kabinetu. Chápu, proto to šlo na platformy, protože na tenhle Prey se sázky nesázela a mohla jenom překvapit. Překvapivlo lokací a slušnou porcí akce. Hrozně je tam cítit, že tam byl režisér který ze všeho chtěl udělat dobrodužný celek a zbytečně nevypravoval moc příběh, který se děl. Naru hraje první housle spolu s Predátorem. Sice se ztrácí to okolo, ale její bratr z komančů sekunduje dobře a tady je právě velká devíza, že i spolu se psem se snaží kombinovat. Je vidět, že nechce Naru přesně dělat to, že ona přemůže všechny. Sice je to rafinovaně podané, že si někdo myslí, že je společník a pak zradí. V tomhle je věc druhá, že Predátor má emoce a přemýšlí víc opět než v dalších dílech ačkoliv ví, kdo bude tím hlavním soupeřem. Jinak komančské audio rovnou vynechte, to je přímo do uší bijící. Bez intonace, pomlk, je to prostě jako když někdo čte rutinně text a tak ho i slyšíte. Překvapilo příjemně a vlastně inovace dobrá, ač to šlo určitě i malinko jinak a vybalancovat. Nevím jestli tenhle příběh je pro holky, ale taková je doba. 70%

Psanci: Krvavá mise (2022)

Dobrá akčňárna, která vytáhne i kousek humoru. Choreo sice není revoluční a určitě ne úplně do detailu vymyšlené, ale sekáčky jedou na plný kvalt. Občas sice film zabřehne do módu pojďme kecat, ale v tom si film pomůže vždy střihem na záporáka a jedeme zase dál. Neviděl jedničku a skočil rovnou po dvojce, ač dvojka byla dobrá, popravdě nevidím důvod to střelit znova.75%

Promlčeno (2022)

Čert to vem, že tomu dám trochu víc. Na český poměry je to prostě trochu něco jiného, než tenhle stát každý měsíc dostává za lejna to stejný dokola a Sedláček aspoň malinko odbočil. Pořád je hrozný, když ve filmu smrdí ty reklamy, který se musí opakovat tolikrát, že už tohle jsem doufal, že vůbec v českých filmech nadobro zemře. Já si nový český filmy už vesměs nepustím, ale Roden a náměť mě trochu přeci navnadily. Je to sice ve výsledku úplný prázdno, ale i tak jsem spokojen čéče. Postavy co mají tak plochý cílený dialogy a tak vlastně jen čekáte co z Radka vyleze. To je vlastně úplně vše. Já si nemůžu pomoct, ale vydržel jsem do konce a Bareš prostě s bouchačkou nechal malinko nahlodat co bude. Má to svůj styl, tah štětcem. Film vlastně jen poukazuje a hlásá o problému, který je podle textu už vlastně jen u nás v takové míře. V tomhle jsem to pochopil úplně jasně. On film poukáže na problém. Nějak to natočíme, obsadím Karla Rodena a ono to prostě vyjde. Bočková nevím proč mě i bavila. Sice jí moderátorku nevěříte ani za boha, ale prostě to je tak se vším. Nevím jestli jsem si nasadil růžový brýle nebo ne, ale hromady procent je fakt za ten náměť a že to aspoň někdo natočí, kde se ve výsledku na plátně vůbec nic nestane, jen přijde pár zjištění. V tomhle scénář hrál dobrou hru o tom žádná. 75%